DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Publicysta mówił w szkole o grzechu cudzołóstwa i homoseksualizmie. Dyrekcja oburzona

Publicysta mówił w szkole o grzechu cudzołóstwa i homoseksualizmie. Dyrekcja oburzona
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Podczas jednego z wystąpień w szkole poświęconych uzależnieniom, publicysta Rafał Porzeziński zwrócił uwagę, że współżycie przedmałżeńskie jest grzechem. Prelegent w tym kontekście mówił również o homoseksualizmie. Licealiści oraz dyrekcja placówki są oburzeni, że zaproszony do szkoły gość „ośmielił” się o tym powiedzieć publicznie.

 

Spotkanie z publicystą Rafałem Porzezińskim odbyło się w II Liceum Ogólnokształcącym w Koninie. Tematem przewodnim rozmowy miały być uzależnienia, jednak podczas rozmowy częściowo poruszono również sprawy związane z seksualnością, a przede wszystkim grzechem cudzołóstwa. Publicysta znany z programu „Ocaleni” przypomniał, że współżycie przedmałżeńskie jest grzechem, a także krzywdą wyrządzoną drugiej osobie.

 

Wśród prelegentów spotkania dla licealistów był również psychoterapeuta Paweł Pytlak, a także Piotr Pietrow ze Stowarzyszenia Profilaktyki Społecznej „Etap”. W dyskusji zwrócono także uwagę na problem homoseksualizmu. Uczestnicy spotkania przypomnieli badania i opinie terapeutów, którzy podkreślają, że procent samobójstw wśród młodych osób homoseksualnych jest wyższy. Dodali, że powodem tego jest fakt, że te „związki” nie układają się, a to zjawisko nie ma niczego wspólnego z tzw. hejtem czy „brakiem tolerancji”.

 

Opinie wygłoszone przez Rafała Porzezińskiego spotkały się z negatywnym przyjęciem dyrekcji. Małgorzata Koziarska-Sip, dyrektor szkoły stwierdziła, że jej placówka jest tolerancyjna. Jak relacjonuje Radio Poznań, w pierwszych reakcjach domagała się przeprosin od publicysty, który wygłosił prelekcję w jej szkole. „Ja jeszcze raz muszę temu wszystkiemu się przyjrzeć, ale na pewno będę się starała z panem Porzezińskim rozmawiać, ponieważ nasze ustalenia i tematyka były nieco inne” – powiedziała. „Jesteśmy szkołą tolerancyjną, każdy uczeń ma czuć się tutaj dobrze, dlatego kontrowersyjne tematy w takiej odsłonie, w formie oceniania nie mogą się pojawiać” – dodała.

 

Także niektórzy uczniowie negatywnie przyjęli prelekcję w części poświęconą grzechowi cudzołóstwa oraz postawom homoseksualnym. „Mówiono nam o tolerancji dla osób ze „skrzywieniem seksualności”. Wyjaśniano, że procent samobójstw takiej młodzieży jest wyższy, ponieważ takie związki bardzo często się nie układają, a nie dlatego że są nietolerowani. Uświadamiano nas także o tym, że seks przed ślubem jest grzechem i jeśli ktoś uprawia seks przedmałżeński, to robi drugiej osobie krzywdę” – relacjonuje jedna z uczennic w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim”.

 

 

Źródło: radipoznan.fm, plus.gloswielkopolski.pl, tenpoznan.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-11-21 23:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jesteśmy tolerancyjni ale innych poglądów niż nasze nie akceptujemy, jesteśmy za prawem kobiet ale dziewczynki które maja się narodzić możemy zabić, bronimy lasów w Polsce ale w Niemczech wycinamy co do pnia, księża to pedofile ale pedofilia w islamie to taka tradycja - nie ma większej hipokryzji niż na Lewicy.
ponad 1 rok temu / mezus
 
Prawda zawsze w oczy kole.
ponad 1 rok temu / PrPr
 
I co się dziwić? W dzisiejszych czasach powiedzieć coś złego na temat seksu a tym bardziej homoseksualizmu jest czymś niewybaczalnym i godnym potępienia. Na takich ludzi nasyła się prokuratorów. Po prostu prawda jest karalna. A słowo tolerancja wyklucza takie wartości jak Bóg i rodzina. Nie jest ona dla osób wierzących i tych, którzy mają poglądy o tradycyjnym modelu rodziny.
ponad 1 rok temu / xyz
 
@Izydor Oracz A dlaczego ma być w Konstytucji obowiązek rodzicielski, jeśli masz obowiązki rodzicielskie opisane w KRIO, rozdział II, art 96? Co ma do tego Konstytucja?
ponad 1 rok temu / ollek
 
o wszystkich złych rzeczach można rozmawiać nie wplątując w to religii ,to tak trudno zrozumieć?
ponad 1 rok temu / do Judyt
 
Zaloze sie ze gdyby mowil, ze jazda pod wplywem alkoholu grozi smiercia kierowcy, jego pasazerow lub innych uczestnikow ruchu, to nikt by sie nie oburzal jeszcze??. Podobnie gdyby mowil, ze jazda po miescie na rowerze bez kasku tez stwarza niebezpieczenstwo, to jeszcze by klaskali. Ale szczerze wyznana prawda, ze przedwczesne wspolzycie powoduje zranieniatylko niewidoczne, jest niewygodna, bo zmusza do zastanowienia sie nad swoimi wyborami, sklania do odmawiania sobie zabawy, "ogranicza". Boze, jakie to smutne..Ale to tez dowod na to ze trzeba znalezc inny jezyk, inne argumenty, bo na slowo "grzech" odchodza lub atakuja.
ponad 1 rok temu / Judyt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.