DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Publicysta „Haaretz”: atak Trumpa na Antifę to atak na Żydów

Publicysta „Haaretz”: atak Trumpa na Antifę to atak na Żydów
Antifa, fot. Krystian Maj/FORUM

Amerykańscy Żydzi nie mogą poprzeć „wojny” Trumpa z antyfaszyzmem i teoriami spiskowymi jego obozu na temat „ukrytej ręki” stojącej za obecnymi uzasadnionymi protestami – uważa Ari Paul, autor opinii zamieszczonej w izraelskim dzienniku „Haaretz”.

 

Nowojorski dziennikarz pisze o przesłuchaniach Joela Feingolda przez agenta federalnego. Feingolda aresztowano 3 czerwca przed jego domem w Brooklynie z powodu naruszenia godziny policyjnej. Przesłuchujący go agent  federalny dopytywał się jakoby o jego przekonania polityczne. Dziennikarz twierdzi, że agent pytał aktywistę o to, kto podsyca ruch protestacyjny.

 

Działacz z kolei uznał rzekome pytania za dowód na flirt administracji Trumpa z faszyzmem i pogłębianie autorytaryzmu.

 

Tymczasem amerykański prezydent Donald Trump uznał trwające w USA zamieszki po zabiciu przez policjantów czarnoskórego George’a Floyda za przejaw terroryzmu. Potępił jednocześnie Antifę zapowiadając uznanie jej za „krajową organizację terrorystyczną”.

 

Dziennikarz „Haertz” twierdzi, że tego typu twierdzenia to absurd, a Antifa to bardziej filozofia niż organizacja. Oburza się z powodu „oczerniania” ruchu antyfaszystowskiego, stanowiącego jakoby „kozła ofiarnego” obecnych zamieszek. Publicysta poddał także krytyce wypowiedzi komentatorów ze stacji telewizyjnej Fox News twierdzących, jakoby Antifę finansował George Soros. Jej zdaniem Antify nie można oskarżać o śmierć ani jednej niewinnej osoby.

 

Z kolei Mark Bray, historyk Uniwersytetu Rutgers i autor książki o Antifie krytykuje „spiskową teorię” o aktywistach Antify opłacanych przez Sorosa. Jego zdaniem teoria ta opiera się na rasistowskim przekonaniu, jakoby czarnoskórzy nie mogli zorganizować się samodzielnie i potrzebowali pociągania za sznurki przez Żydów.   

 

Paul twierdzi, że niedopuszczalne jest łączenie Antify ze śmiercią choćby jednej niewinnej osoby. „Kiedy ktoś oczernia Antifę, powinno przypominać się Żydom o tym, kto faktycznie ich chroni, gdy rasiści są na ulicach. Według kilku doniesień, podczas niesławnego wiecu w Charlottesville, kiedy biali nacjonaliści krzyczeli: <Żydzi nas nie zastąpią>, miejscowi policjanci odmówili ochrony synagogi i kilku kościołów przed potencjalną przemocą. Jednak zrobili to działacze identyfikujący się z Antifą” – twierdzi Paul.

 

Jego zdaniem to właśnie radykalna lewica broniła Żydów, gdy liberalne rządy zawiodły. Przypomina, że korzenie Antify sięgają lat 30. XX wieku, gdy postępowi działacze zorganizowali się w celu przeciwstawienia się „prawicowemu autorytaryzmowi”. Według Paula łączenie Antify z terroryzmem rzuca negatywne światło na całą lewicę.  

 

Dziennikarz oskarża także Donalda Trumpa o „demonizowanie” aktywizmu i dążenie do zmiany moralnego imperatywu głównego nurtu w polityce, zgodnie z którym walka z faszyzmem stanowi „podstawowe dobro publiczne”.

 

Publicysta wezwał także do przeciwstawienia narastającego jakoby w USA autorytaryzmowi. Skrytykował też pomysł prezydenta Trumpa dotyczący siłowego stłumienia protestów. Jego zdaniem każdy amerykański Żyd musi stanąć w obronie ruchu antyfaszystowskiego uosabianego przez Antifę. Skrytykował postawę żydowskich centrystów potępiających nie tylko rasistów, lecz równie

lewackich radykałów.

 

Komentarz PCh24:

 

Przedwojenne działania organizacji antyfaszystowskich nie stanowią usprawiedliwienia dla obecnej działalności lewicowych aktywistów w Stanach Zjednoczonych. Dewastacja mienia i symboli kulturowych (pomnik Kościuszki, pomnik Ludwika XVI) świadczy o pogardzie części protestujących wobec tradycji i cywilizacji zachodniej. Jedno zło – zamordowanie czarnoskórego mężczyzny przez policjantów, nie usprawiedliwia innego zła, jakim jest destabilizacja kraju i tak zmagającego się z epidemią i ogromnym bezrobociem. Ponadto zauważmy, że dążenia do przywrócenia ładu publicznego nie stanowią przejawu rasizmu ani antysemityzmu, jak próbują wmówić lewicowi ideolodzy. 

 

Źródła: haaretz.com / komentarz pch24.pl

AS / mjend


DATA: 2020-06-09 07:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No tak faszyzm łączy się z holocaustem a komunizm z wdzięcznością za koniec. Cała historia komunizmu łączyła się jednak z terroryzmem i nigdy nie była ta historia jedynie pozytywna. Więc jest to rzucanie światła które jest poprostu negatywne. Nie da się mówić o tych ideologiach jedynie w pozytywach.
5 miesięcy temu / pne
 
To jest tak glupie jak stwierdzenie, ze Darski, Holownia czy Mikke reprezentuja Polakow.
5 miesięcy temu / Second
 
zatem sami zydzi oskarzaja siebie o sianie takich dzialan jak owa lewacka bojowka wiec pytanie kim oni teraz sa?
5 miesięcy temu / zbigniew
 
atak Trumpa na Antifę to atak na Żydów wniosek Antifa = Żydzi. Prawda oczywista.
5 miesięcy temu / antyM
 
Może najwyższy czas przestać mówić językiem: sowieci, bolszewicy, lewacy, liberałowie, faszyści,teraz w USA jakaś antifa, ..i wiele innych,a zacząć analizę by było wiadomo kto jest faktycznie. Dlaczego nazwano, przypisano obozy koncentracyjne Polakom i są nazywane "polskie"?
5 miesięcy temu / Michał
 
Ile razy mam powtarzac, ze zydzi sa 10 razy bardziej podzielona w pogladach niz Polacy. Kiedykolwiek uzywacie slowa zydzi dla wszystkich pogladow popelniacie blad
5 miesięcy temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.