DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Publicyści i duchowni odpowiadają na atak „Tygodnika Powszechnego” na abp. Jędraszewskiego

Publicyści i duchowni odpowiadają na atak „Tygodnika Powszechnego” na abp. Jędraszewskiego
fot. Simona Supino /Forum

„Tygodnik Powszechny” zaatakował własnego pasterza! „Czekam aż pozbędziecie się tak parzącego was słowa katolicki w tytule”, napisał komentujący sprawę na Twitterze Witold Gadowski. W podobnym tonie wypowiedziało się wielu innych publicystów i duchownych.

 

Podczas mszy upamiętniającej 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego metropolita krakowski wygłosił homilię. – Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – powiedział w jej trakcie abp Jędraszewski.

 

Za te słowa krakowski metropolita został zaatakowany przez środowiska liberalno-lewicowe, które w bardzo obelżywych słowach obrażało abp. Jędraszewskiemu oskarżając go o „mowę nienawiści” oraz „naruszenie praw człowieka”. Krakowski pasterz zaatakował zaatakowany również przez katolickie pismo kulturowo-społeczne, czyli „Tygodnik Powszechny”, mający swą siedzibę… w krakowskiej kurii.

 

„Przesłanie kazania, które 1 sierpnia wygłosił abp Marek Jędraszewski, jest przeciwne nauce Jezusa. Metropolita krakowski wezwał do walki nie z własnym grzechem, lecz z innymi ludźmi – napisał Piotr Sikora na stronie internetowej „Tygodnika Powszechnego”. Tak jak cała lewicowa strona sceny społeczno-politycznej w swoim tekście oskarżył Kościół o agresję wobec osób LGBT+, przywołując przykład Białegostoku.

 

Publikacja „Tygodnika Powszechnego” wywołała reakcję wielu publicystów i duchownych. Poniżej publikujemy najciekawsze z nich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: Twitter / FB

TK

 

 


DATA: 2019-08-08 13:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A prymas Polski udziela temu piśmidło wywiadu i godzi się na to, by na tytułowej stronie był jego wizerunek.
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Przestrzeń publiczna poddana indoktrynacji medialnej zakłamuje i ukrywa ideologię gender pod twarzami tęczowych LGBT. Jest to celowe zafałszowanie po to żeby stworzyć konflikt i napięcie w nowym podziale społeczeństwa. Stąd mamy tak emocjonalne wypowiedzi bo konflikt celowo jest podsycany coraz bardziej agresywnymi formami poniżenia wartości religijnych. Zapominają jednak, że gender uderza w homo i hetero a tak ostatecznie w człowieczeństwo.
ponad 1 rok temu / Robi
 
Dzięki Bogu, że są jeszcze w Polsce prawdziwi głosiciele nauki Chrystusa, jak w Tygodniku Powszechnym. Abp Jędraszewski, choć wierzę, że w duszy jest dobrym człowiekiem, oddala ludzi od Kościoła. Młodzi ludzie nie dostrzegają na co dzień żadnej ideologii LGBT, za to widzą ludzi LGBT - swoich kolegów i koleżanki, którzy nikomu nie robią krzywdy, nie szerzą żadnych ideologii, po prostu chcą normalnie żyć. Brakuje podkreślenia, że chodzi o ideologię, a nie o ludzi. Brakuje słów wsparcia dla tych młodych ludzi. I ten atak identyfikuje się jako atak na ludzi LGBT. A młodzi ludzie nie rozumieją, dlaczego mieliby nienawidzić swoich przyjaciół, tylko dlatego, że mają preferencje homoseksualne.
ponad 1 rok temu / Luketjorself
 
Profesor nauk teologicznych, czyli czego? Skąd oni wiedzą, co Bóg myśli, czego chce? To potworna pycha i ona niszczy kościół, nie żadne lewactwo, czy dzisiejszy chłopiec do bicia, czyli ludzie LGBT. Zła wola powala.
ponad 1 rok temu / Ola
 
Abp Jędraszewski dobrze rozpozna zagrożenie i ma obowiązek przed nim ostrzec wiernych co uczynił. Tygodnik powszechny to bolszewicka gadziówka
ponad 1 rok temu / zb
 
Dziekuje Panu Bogu za to ze powoluje takich wspanialych kaplanow jak ksiadz Arcybiskup Marek Jedraszewski.Wedlog mnie ksiadz Arcybiskup pragnal zwrocic uwage na ten problem jaki narasta od wielu lat w naszej kochanej Polsce,nie byl to zaden atak na czlowieka,tylko zwrocenie uwagi na to jak neomarksistowska ideologia probuje wnikac w ludzkie sumienia,ksiadz Arcybiskup Marek mowil o tym z troska o kazdego czlowieka,dziekuje za kazde slowo i caluje kaplanskie rece .
ponad 1 rok temu / Gwidon Byczkows
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.