DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Psychiatra: transseksualiści „leczeni” hormonami „będą w rękach lekarzy do końca życia”

Psychiatra: transseksualiści „leczeni” hormonami „będą w rękach lekarzy do końca życia”
Zdjęcie ilustracyjne.

Psychiatra z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa skrytykował psychiatrów i innych medyków za „leczenie” hormonalne pacjentów uważających się za transseksualistów. „Będą w rękach lekarzy do końca życia. Wielu z nich zostanie poddanych sterylizacji, nie mogąc mieć własnych dzieci i wielu będzie tego żałować” – ostrzega.

 

Paul McHugh, znany psychiatra z Johns Hopkins University stwierdził, że lekarze podający hormony nie mają dowodów na skuteczność ich „leczenia”. Skrytykował szczególnie ten sposób „terapii” nieletnich.   

– Wiele osób robi eksperyment na tych młodych ludziach, nie mówiąc im, że to eksperyment – uważa prof. McHugh. – To bardzo poważne leczenie. Potrzebujemy na to dowodów, Jest to porównywalne z wykonywaniem lobotomii czołowej – dodał.

 

Lobotomia czołowa to zabieg neurochirurgiczny polegający na przecięciu połączeń kory przedczołowej z innymi strukturami mózgowia. W ten sposób leczy się choroby psychiczne, takie jak schizofrenia. Problemy ze zdrowiem psychicznym to problem większości przedstawicieli tzw. mniejszości płciowych.

 

Według „American Journal of Preventive Medicine” aż 80 proc. studentów, identyfikujących się jako przedstawiciele „mniejszości seksualnych” cierpi na problemy. To prawie dwukrotnie więcej niż osób o normalnych preferencjach.

 

Zdaniem McHugh często to choroby psychiczne powodują zaburzenia tożsamości płciowej, a nie odwrotnie. To właśnie na tych pierwszych powinien koncentrować się medyczny wysiłek. Przyznał jednak, że to jedynie hipoteza.

 

Psychiatra przywołał słynne badania dr Lisy Littman o tym, że transseksualizmem można się „zarazić” – poprzez modę i wpływ środowiska.

 

Lisa Littman, adiunkt w Szkole Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Browna, opublikowała artykuł w czasopiśmie naukowym „PLOS ONE” zatytułowany: „Szybka dysforia płciowa u młodzieży i dorosłych: studium raportów rodzicielskich”. Przedstawiła w nim wyniki swych badań wskazujących na szybkie deklarowanie się jako transseksualistów przez osoby przebywające w ich gronie. Zwróciła też uwagę na zjawisko „Rapid-Onset Gender Dysphoria” (nagłe zaburzenie tożsamości płciowej), wzbudzając zainteresowanie rodziców.

 

Badanie wywołało lawinę krytyki aktywistów tak zwanego ruchu LGBT. Oskarżono ją o stronniczość i uprzedzenia. W odpowiedzi na tę krytykę czasopismo „PLOS ONE” zainicjowało ponowny przegląd badania. Po zakończeniu recenzji pismo opublikowało zmodyfikowaną wersję artykułu dr Littman. Zarówno adiunkt, jak i redaktorzy pisma wydali specjalne oświadczenia. Jednak wyniki badań nie uległy zmianie, a głównym uzupełnieniem było uzupełnienie wartości w jednej z tabel. Wyjaśniono, że ​​„ROGD - gwałtowna dysforia płciowa” nie jest klinicznym terminem medycznym.

 

Mimo tego potwierdzenia prawdziwości informacji, dr Littman od czasu pierwotnej publikacji analizy spotyka się z medialnym ostracyzmem. 

 

Uzasadniając cel prowadzenia badań nad promocją transseksualizmu, Littman napisała, że rodzice często informowali o zaburzeniach tożsamości płciowej dziecka w kontekście przynależności do grupy rówieśniczej, w której jedna lub więcej osób twierdziła, że chciałyby mieć inną płeć i uważała się za transseksualistę. Badaczka przeprowadziła ankiety z rodzicami dzieci wykazujących oznaki widocznego nagłego lub szybkiego początku wystąpienia dysforii płciowej, która rozpoczęła się w trakcie lub po okresie dojrzewania. Chodziło o wykrycie wpływających na nią czynników.  

 

Po 256 ankiet wypełnionych przez rodziców spełniających kryteria badania okazało się, że 82,8 proc. dzieci z zaburzeniami tożsamości płciowej to dziewczynki. Ich wiek wynosił średnio 16,4 lat w momencie ukończenia badania i 15,2 gdy ogłoszono transseksualizm.

 

41 proc. badanych twierdziło, że ich dzieci zgłaszało nieheteroseksualną „orientację seksualną” przed zidentyfikowaniem się jako transseksualiści. U wielu z nich (62,5 proc.) zdiagnozowano przynajmniej jedno zaburzenie zdrowia psychicznego lub zaburzenia neurorozwojowe przed wystąpieniem dysforii płciowej. W 36,8 proc. opisanych grup rówieśniczych, z którymi identyfikowały się dzieci, większość członków uznawała się za transseksualistów. Coming out doprowadził do pogorszenia zdrowia psychicznego swoich dzieci (47,2 proc. przypadków) i pogorszenia relacji rodzic-dziecko (57,3 proc. przypadków) od czasu tak zwanego coming outu.

 

49,4 proc. zaczęło się izolować od własnych rodzin. Z kolei 46,6 proc. ufało tylko tym informacjom o zaburzeniach tożsamości płciowej, które pochodziły ze środowiska transseksualnego. U tych nieletnich wzrosła nieufność wobec nie-transseksualistów. Niemal jedna czwarta z nich zaprzestała relacji z nie-transseksualnymi przyjaciółmi.

 

Autorka badań napisała więc: „To opisowe, eksploracyjne badanie raportów rodziców dostarcza cennych szczegółowych informacji, które pozwalają na generowanie hipotez dotyczących czynników, które mogą przyczyniać się do początku i/lub wyrażania dysforii płciowej wśród AYA [Adolscent and Young Adult – przyp. AS]. Pojawiające się hipotezy obejmują możliwość potencjalnej nowej podkategorii dysforii płciowej (nazwanej Rapid-Onset Gender Dysphoria - ROGD), która nie została jeszcze potwierdzona klinicznie oraz możliwości wpływów społecznych i nieprzystosowanych mechanizmów reagowania. Konflikt rodzic-dziecko może również wyjaśniać niektóre ustalenia.

 

Potrzebne są dalsze badania, które obejmą gromadzenie danych od AYA, rodziców, klinicystów i informatorów zewnętrznych, by przeanalizować rolę wpływu społecznego, nieprzystosowawczych mechanizmów radzenia sobie, podejścia rodzicielskiego i dynamiki rodziny w rozwoju i czasie trwania dysforii płciowej u młodzieży i młodych dorosłych”.

 

Dr Littman zwróciła uwagę, że identyfikacja z inną płcią pojawiała się u osób nieprzejawiających dziecięcych oznak zaburzeń płci. Pojawiała się ona w kontekście przynależności do grupy przyjaciół, w których znaczna część uznawała się za transseksualistów. Chodzi zarówno o grupy w realu jak i w internecie. – Wyniki badań potwierdzają hipotezy, że to, co opisałam, może reprezentować nowy rodzaj dysforii płciowej (określanej jako Rapid Onset Gender Dysphoria [lub ROGD]); że dla niektórych nastolatków i młodych dorosłych ich dysforia płciowa może być wyrazem niedostosowania; a wpływy rówieśnicze i społeczne mogą przyczynić się do rozwoju dysforii płciowej. Aby potwierdzić lub obalić te hipotezy, należy przeprowadzić więcej badań – zaznaczyła.

 

Dr Littman jest adiunktem w Katedrze Nauk Behawioralnych i Społecznych w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Brown w Rhode Island. Do niedawna pracowała też jako lekarz-konsultant w wielu projektach dotyczących zdrowia publicznego, głównie związanych ze zdrowiem kobiet w ciąży (szczepienia, zaprzestanie palenia, zdrowie jamy ustnej, przedwczesne porody) w Rhode Island Department of Health. Po publikacji wyników badania straciła tę funkcję. Z wykształcenia jest lekarzem wykształcenia, położnikiem i ginekologiem, a także specjalistą medycyny profilaktycznej i zdrowia publicznego.  

 

Kobieta chciała pomóc rodzicom i dzieciom, widząc ich cierpienie i odmawianie leczenia. Wynikało ono z mody na racjonalizowanie zmian, pomniejszanie znaczenia ich wpływu na populację i niechęć do leczenia.

 

Dr Littman zauważyła ponadto związek między transseksualizmem a jadłowstrętem psychicznym. Ankietowani przez nią rodzice zwrcali uwagę na zainteresowanie „transseksualnych” dzieci odchudzaniem oraz masą ciała.

 

Warto zauważyć, że transseksualizm był kiedyś uznawany za chorobę psychiczną. Jednak zniknął z wykazu tych chorób prowadzonego przez WHO.  Podobnie stało się z „homoseksualizmem”.

 

– Czy możesz sobie wyobrazić życie, w którym trzeba szukać lekarzy przez cały czas, po wszystko, żeby tylko żyć? Sprawdzanie hormonów, sprawdzanie wszystkiego. To jest coś, czego medycy powinni oszczędzić ludziom – przekonywał profesor McHugh.  

 

Jego zdaniem jest to swego rodzaju „szaleństwo”, które zostanie uznane za „historyczny wstyd”. Podkreślił, że kiedyś zostanie ono porównane z eugeników.

 

Psychiatra wezwał lekarzy do przestrzegania wyższych standardów etycznych. Podkreślił, że wielu okaleczonych młodych ludzi będzie w przyszłości tego żałować.  

 

 

Źródła: thecollegefix.com / PCh24.pl

AS

 

 


DATA: 2019-09-19 07:58
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Latel Na jakiej podstawie twierdzisz, że to, co mówi ten psychiatra jest absurdem? On na poparcie swoich twierdzeń przedstawił dowody. Dowody oparły się "krytyce" tzw. środowisk... Co Ty masz na poparcie swojej tezy?
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Dokładny opis tego wariactwa dał nam ks.Malachi Martin w książce "Zakładnicy diabła". Jest tam 5 wybranych słynnych Egzorcyzmów. jednym z nich był pierwszy w USA Mężczyzna, który dał się przerobić na kobietę. Skutki opisał nam Ks. Malachi aby ostrzec, że cały ten wariacki cyrk żonglowania płciowością jest ewidentnym dziełem demonicznym - OPĘTANIEM! Reszta to zgadywanie prawdy na śmierć, a cierpienie ofiar tych lekkomyślności, są zamilczane na śmierć.
ponad 1 rok temu / AndrzejBR
 
@Latel uważasz że absurdem jest to ze lekarz uważa "hurtowe" zmiany płci za szaleństwo i historyczny wstyd, a nie uważasz za absurd tego ze w USA jak 4letnia dziewczynka w zabawie powiedziała że jak dorośnie będzie chłopcem to bez zgody i wiedzy rodziców zaczęto ją przerabiać na chłopca? Sama pamiętam z dzieciństwa jak często mówiłam że chcę być chłopakiem, bo miałam starszych braci, którzy mi imponowali i chciałam być taka jak oni i mieć różne fajne rzeczy jak oni, oczywiscie wyrosłam na stuprocentową kobietę. Teraz na zachodzie jak dziewczynka jest w podobnej sytuacji, np zazdrości starszemu bratu i nieopatrznie powie ze tez chciałaby być chłopakiem to przez chorą ideologię ma zniszczone życie...
ponad 1 rok temu / Polka
 
Schizofrenii nie leczy się lobotomią.ten zbrodniczy proceder został dawno temu odrzucony.lobotomia prowadzi człowieka do stanu rośliny.obecnie schizofrenię leczy się lekami antypsychotycznymi w zastrzykach lub tabletkach.większość chorych funkcjonuje po nich jak zdrowi ludzie.
ponad 1 rok temu / Tudor
 
Spokojnie, transseksualizm caly czas znajduje się w międzynarodowych klasyfikacjach chorób, spor dotyczy stricte nazewnictwa i przyporzadkowania do podkategorii zaburzen, po co wprowadzacie ludzi w błąd?
ponad 1 rok temu / Lena
 
Według mnie ten psychiatra nie powinien się wypowiadać w tej kwestii, bo to co mówi jest po prostu absurdem
ponad 1 rok temu / Latel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.