DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

PSL chce wpisać do polskiej Konstytucji członkostwo w Unii Europejskiej

PSL chce wpisać do polskiej Konstytucji członkostwo w Unii Europejskiej
fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował, aby do polskiej Konstytucji wpisać członkostwo w Unii Europejskiej. Zdaniem szefa Ludowców, obecny rząd dąży do wyjścia Polski z UE, czemu miałby zapobiec stosowny wpis do Konstytucji.

 

W zbliżających się eurowyborach, Polskie Stronnictwo Ludowe wystartuje w ramach Koalicji Europejskiej. Nowa propozycja wyborcza szefa PSL wpisuje się w podtrzymywaną od pewnego czasu narracją o planach rządu prowadzących do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jego partia wkrótce złoży projekt ustawy wpisujący w Konstytucji członkostwo w Unii Europejskiej. Ludowcy chcą również zbierać podpisy poparcia pod tą inicjatywą.

 

Polityk PSL jest zdania, że rządzące w Polsce Prawo i Sprawiedliwość chce pójść drogą Wielkiej Brytanii i wyprowadzić nasz kraj ze Wspólnoty. Podczas konwencji wyborczej powiedział, że inicjatywa zaproponowana przez PSL będzie testem sprawdzającym prawdziwe intencje PiS.

 

– Powiemy wam „sprawdzam”. Rządzący mówią, że ich wiarygodność to najlepsza marka. To sprawdzimy waszą prawdomówność. Czy naprawdę chcecie trwałego dobrobytu dla Polski i bezpieczeństwa dla polskich rodzin? Zgłosimy projekt w najbliższym tygodniu i będziemy zbierać pod nim podpisy. To będzie dla was test waszej wiarygodności, prawdomówności i waszych intencji. Złożymy poprawkę o zmianę w Konstytucji i wpisanie członkostwa w UE do polskiej Konstytucji. Ci, którzy nie poprą tej poprawki, nie podpiszą się pod nią, będą chcieli wyprowadzenia Polski z UE tuż po wyborach 26 maja – mówił przewodniczący PSL.

 

Podczas konwencji wyborczej, lider Ludowców zapewniał również, że w kampanii będzie domagał się szacunku zarówno dla Polski jak i Unii Europejskiej. Kosiniak-Kamysz w swoim wystąpieniu zapowiedział również projekt ustawy skracającej dzień pracy z ośmiu do siedmiu godzin dziennie.

 

– 40-godzinny czas pracy został wprowadzony w Polsce dokładnie 100 lat temu. W 1919 roku. Zrobili to posłowie PSL Piast i PSL Wyzwolenie. Doprowadzili do tego, że zostało unormowane w sposób ustawy, rozwiązań legislacyjnych stosunek pracy, ale też czas pracy. Dzisiaj, po 100 latach, trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, tak jak powiedziało wiele krajów europejskich. To za dużo. Polacy są jednym za najbardziej ciężko pracujących narodów – tłumaczył.

 

 

Źródło: wprost.pl, wp.pl

WMa


DATA: 2019-03-30 23:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko patrzeć jak pan Kamysz krzyknie: Lenin wiecznie żywy! To juz przerabialiśmy z opłakanymi dla Polski skutkami. Nie uczył się p. Kamysz historii? nieuk?
ponad 1 rok temu / naxa
 
Albo UE powróci do planu Schumana Zjednoczenia Suwerennych Państw albo się rozleci co już się zaczęło i nawet PSLgbt+ nic nie zmieni.
ponad 1 rok temu / Obywatel
 
Do konsytucji PRL też wpisali przyjaźń po wieczne czasy z ZSRR. Synowie ówczesnych ZSLowców wiernie naśladują swoich skompromitowanych ojców.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
Do Krzysiek: Czy te wywody są proporcjonalne do błędów ortograficznych "Jeśli nie """"morze""""" wytworzyć własnego kolektywu..morze a może ma inne dalekie od siebie znaczenia. Zaległości od szkoły podstawowej????? :
ponad 1 rok temu / Tomek
 
Mentalność ludowa była, jest i będzie kolektywna. Jeśli nie morze wytworzyć własnego kolektywu to podczepi się pod inny PGR i tak jest z "ludowcami".
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
No cóż jeżeli ...dr n.med. W.Kosinak-Kamysz Psl jak i psychiatra Bogdan Klich PO są jednakowi swoim zawodzie jak i w polityce to widać, że ani dla Polski ani dla chorych nie wychodzi to na zdrowie.
ponad 1 rok temu / Monia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.