DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Przywódcy UE potwierdzą zobowiązanie do budowy unii militarnej i realizacji umowy klimatycznej

Przywódcy UE potwierdzą zobowiązanie do budowy unii militarnej i realizacji umowy klimatycznej
fot.paiviti

Bruksela już przygotowała projekt wspólnego oświadczenia przywódców Unii Europejskiej, którzy spotkają się w przyszłym tygodniu. Liderzy państw UE mają zgodzić się na ściślejszą współpracę w zakresie bezpieczeństwa i obrony oraz wyrazić poparcie dla handlu światowego i paryskiej umowy klimatycznej.

 

Spotkanie zaplanowane jest w Brukseli w dniach 22-23 czerwca, w tym samym tygodniu, w którym mają rozpocząć się oficjalne negocjacje dotyczące opuszczenia wspólnoty europejskiej przez Wielką Brytanię. Bruksela  postrzega  Brytyjczyków jako głównych „hamulcowych” opóźniających ściślejszą integrację.

 

Komisja Europejska chce pokazać, że UE może się wciąż rozwijać – pomimo wyjścia Wielkiej Brytanii – i naciska na ściślejsze powiązania obronne. Temu od dawna sprzeciwiali się Brytyjczycy.

 

Oprócz integracji militarnej w projekcie oświadczenia podkreślono kluczową rolę transformacji energetycznej, przewidzianej w oenzetowskiej Agendzie 2030.

 

„Wspólny rozwój projektów, zwiększających wydajność uzgodnionych przez państwa członkowskie w celu wypełnienia istniejących niedoborów i rozwój technologii przyszłości jest kluczem do osiągnięcia ambitnych celów UE” -  napisano w dokumencie.

 

Stąd propozycja wspólnego finansowania badań i rozwoju europejskiego przemysłu obronnego, strategia finansowania wspólnych jednostek bojowych itp.

 

Komisja Europejska od dawna zabiega o znaczne wzmocnienie uprawnień w zakresie obrony, kontroli granic, migracji, walki z terroryzmem i handlu. Rok temu Francja i Niemcy zainicjowały dyskusję odnośnie rozszerzenia współpracy wojskowej państw UE. We wtorek kanclerz Angela Merkel podkreśliła, że „musi być naszym celem rozwijanie wspólnych, ogólnoeuropejskich możliwości”. Wraz z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem zgodziła się ściśle współpracować w celu wzmocnienia obrony i bezpieczeństwa.

 

Szefowa niemieckiego rządu, chociaż przyznała, że stosunki transatlantyckie pozostają niezwykle ważne, UE musi rozszerzyć swoją zdolność do radzenia sobie z konfliktami regionalnymi i ochrony granic zewnętrznych. - Musimy po prostu wziąć na siebie większą odpowiedzialność – konstatowała.

 

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini potwierdziła, że trwają zaawansowane prace w zakresie tworzenia unii obronnej i w ciągu kilku dni – mimo różnicy zdań -  powinniśmy już poznać miejsce planowanej głównej kwatery wojskowej.

 

W planowanym oświadczeniu znalazł się zapis odnoszący się do „sprawiedliwego” i „wolnego handlu”. Dokument stwierdza, że UE podejmie dalsze kroki w celu stworzenia silniejszej ochrony handlowej i zbadania inwestycji zagranicznych.

 

Francja, Niemcy i Włochy zgłosiły pomysł umożliwienia UE zablokowania chińskich inwestycji w Europie, w odpowiedzi na zamykanie się rynku chińskiego na inwestycje europejskie, a także w obawie o próby przejęcia przez Chińczyków kluczowych technologii.

 

Liderzy będą zachęcać do postępów w rozmowach o zawarcie porozumienia o wolnym handlu z Meksykiem i blokiem państw latynoskich Mercosur (Argentyna, Brazylia, Paragwaj i Urugwaj). Projekt przewiduje także postępy w negocjacjach z Japonią, które „otworzą drogę do wczesnego porozumienia politycznego”.

 

Pomimo oświadczenia Trumpa, który zdecydował się wycofać Stany Zjednoczone ze światowego porozumienia w sprawie zmian klimatycznych, przywódcy UE zamierzają wyrazić swoje poparcie dla umowy paryskiej.

 

„Rada Europejska zdecydowanie potwierdza zobowiązanie UE do szybkiego i pełnego wdrożenia Paryskiej Umowy w sprawie Zmian Klimatu” – napisano w projekcie oświadczenia. „Umowa pozostaje podstawą globalnych starań, aby skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym i nie może być renegocjowana”.

 

Źródło: euractiv.com

AS


DATA: 2017-06-14 14:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?W Polsce trzeba bronić spraw własnej Ojczyzny a nie obcych zamówień? Stefan kardynał Wyszyński, ?Jedna jest Polska?, Instytut Prymasowski Ślubów Narodu, Warszawa 1989.
ponad 2 lata temu / k.S.Wyszyński
 
W naszej historii Polacy nie raz ginęli w różnych wspólnych armiach ,po nic. Nawet nie było dziękuję, myślę że już dość umierania za cudzą wolność.Technologia się zmienia a mentalność człowieka niestety nie.Czy znów tak będzie, że Polacy będą ginąć, a korzystać będzie wiadomo kto ????NIE
ponad 2 lata temu / nn
 
Polska powinna niepodpisywać żadnej umowy tworzącej struktury militarne UE- jedyną strukturą w interesie Polski jest NATO. My nie mamy żadnych historycznych zobowiązań za kolonializm jakie posiadają Francja, Włochy, Niemcy czy uciekający z UE Brytyjczycy. W naszym interesie jest też zbojkotowanie ustaleń klimatycznych gdyż powstały one na podstawie steku bzdur naukowych które są demagogią polityczną i ekonomiczną
ponad 2 lata temu / lech
 
Brytyjczycy sprzeciwili się ściślejszym powiązaniom militarnym z UE kołchozem ?! Tu Merkel chce by lewacka władza dowodziła według własnego widzimisię jedną wspólną EU-ARMY !!! Czyli co ? Polskie wojsko będzie zwozić do europy z libijskich brzegów ciemnych terrorystów ? część od razu do kraju by zrobić jedno wielkie piekło .
ponad 2 lata temu / sten
 
?Organizacje pozarządowe powiększają skalę kryzysu poprzez aktywne zachęcanie imigrantów. Mamy dowody, że spiskują one z przemytnikami, dzwonią do siebie bezpośrednio i robią z nimi biznesy? ? ujawnia libijski pułkownik. [Trzeba zrobić poprawkę, iż te tzw. ?biznesy? to jest tylko etykieta ? za którą kryją się cele polityczne mające ? zgodnie z planem globalistów ? zniszczenie Europy narodowej poprzez wytworzenie ?chaosu? ad]. Według niego, lewackie NGO-sy płacą gangom po 450 funtów za każdego dostarczonego imigranta.Fakt kontaktów organizacji charytatywnych z przemytnikami ujawnił już kilka miesięcy temu wewnętrzny raport UE, który wyciekł z brukselskich gabinetów. Zgodnie z nim, działacze organizacji pozarządowych i kapitanowie ich statków na Morzu Śródziemnym podają przemytnikom precyzyjne dane dotyczące położenia ich jednostek.?Wszystkie strony zaangażowane w operacje poszukiwawcze i ratunkowe na Morzu Śródziemnym siłą rzeczy pomagają kryminalistom
ponad 2 lata temu / reporters
 
Wysoki rangą oficer straży przybrzeżnej Libii oświadczył, że ma dowody, iż organizacje pozarządowe z Europy regularnie płacą przemytnikom, aby ci dostarczali na ich ?statki ratunkowe? imigrantów, których nie stać na opłacenie całej podróży do Włoch ? podaje Daily Mail. W przestępczej zmowie uczestniczą służby graniczne UE i wysocy rangą urzędnicy z Brukseli.Pułkownik Tarek Shanboor poinformował, że dysponuje zgromadzonymi przez libijskie służby potwierdzeniami przelewów bankowych i podsłuchami rozmów, z których jednoznacznie wynika, iż organizacje z Europy płacą przemytniczym gangom i koordynują z nimi swoje działania.Libijskie władze są przekonane, że wśród tych imigrantów są terroryści wysyłani przez tzw. Państwo Islamskie [bez własnego terytorium? ? ad]. Zdaniem pułkownika Shanboora, taka ?działalność charytatywna? zachęca coraz więcej ?imigrantów? do wyruszania do Europy. Mają bowiem gwarancje, że dotrą na miejsce nawet kiedy nie posiadają pieniędzy.
ponad 2 lata temu / reporters
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.