2 lipca 2020

Przywódcy LGBT+ i rada religijna w walce o cele lobby homoseksualnego

Think tank Atlantic Council w ramach tak zwanego „Miesiąca Dumy”, czyli cyklicznego czerwcowego okresu promocji tęczowej ideologii, zorganizował wirtualną konferencję z udziałem „trzech wybitnych europejskich przywódców LGBTI”. Dyskutowali o walce w swoich krajach z koronawirusem, ciągłych sporach między Europą i Stanami Zjednoczonymi, a także o „nieustannej walce o równość LGBTI.” Liderzy twierdzili, że jest za mało reprezentantów mniejszości seksualnych piastujących wysokie stanowiska.

 

Xavier Bettel, premier Luksemburga, pełniący swój urząd od 2013 r., podczas wirtualnego wydarzenia 30 czerwca powiedział, że ​​nie ma sensu ukrywać swoich uczuć, „szczególnie w przypadku homoseksualistów o aspiracjach politycznych.” – Kiedy kilka lat dokonałem coming outu najtrudniej było zaakceptować siebie i powiedzieć mamie – komentował. Polityk ubolewał, że jak na razie jedynie pięciu przedstawicieli mniejszości seksualnych przewodzi rządom. Mówił, że to „smutne”, iż inni się nie ujawnili.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Ana Brnabić, premier Serbii, opisywała swoje zmagania z coming outem w konserwatywnym społeczeństwie, ale powiedziała, że ​​„jeśli mogłaby sprawić, że przynajmniej jedna osoba homoseksualna w Serbii poczuje się lepiej ze sobą, jej cel zostanie osiągnięty.”

 

Leo Varadkar, były premier Irlandii i obecnie wicepremier zauważył, że Irlandia to zasadniczo naród rzymskokatolicki; naród ten jednak zaczął się zmieniać na długo, zanim został premierem. – Jestem tylko produktem społeczeństwa, które stało się bardziej nowoczesne, liberalne i mniej religijne – oznajmił, dodając, że jego „orientacja seksualna” nie była tajemnicą w Dublinie. Potwierdził, że jest homoseksualistą, przed referendum w sprawie równości małżeństw. – Wiadomo było, że będę walczył o głosowanie na „tak ”. Nie mogłem udawać, że jestem bezinteresowny czy neutralny – stwierdził. – To było dla mnie wyzwalające – dodał.

 

Sytuacja w kraju zdominowanym przez kościół prawosławny była „zupełnie inna” – mówiła z kolei serbska premier. – Musiałam przejść przez naprawdę trudne czasy. To było okropne dla mojej rodziny, a szczególnie dla mojej partnerki, ale dałyśmy sobie z tym radę – oznajmiła, zauważając, że jest krytykowana przez serbskich sodomitów za to, że nie zrobiła wystarczająco dużo dla mniejszości seksualnych, z czym się zdecydowanie nie zgadza. – Uczestniczę w każdej „paradzie dumy” w Belgradzie i rozmawiam z ludźmi, którzy mnie krytykują – przekonywała.

 

Brnabić zaznaczyła, że jej zadaniem nie było popychanie agendy LGBT naprzód, ale bycie premierem i zapewnienie, by wszystkim żyło się lepiej.

 

Mike Guest, współzałożyciel Global Equity w ramach Atlantic Council, był pierwszym homoseksualistą na stanowisku ambasadora USA. Zapytał, jak Europejczycy postrzegają rolę USA w kwestii LGBT za prezydenta Donalda Trumpa. – W Irlandii jest smutek, że tak naprawdę nie mamy już amerykańskiego przywództwa – mówił  Varadkar. Dodał, że „walka o równość LBGT rozpoczęła się w Nowym Jorku w Stonewall.” – Był czas, kiedy Ameryka wyprzedzała świat w tak wielu kwestiach, jak ta, i to już nie jest ten kraj. Być może zmieni się to w listopadzie – wyraził nadzieję.

 

W Wielkiej Brytanii i Irlandii starsi liderzy i pracownicy naukowi z różnych środowisk religijnych zjednoczyli się, by wspomóc sodomitów w realizacji ich programu przeciwdziałania dyskryminacji. Powołano międzyreligijną radę doradczą Ozanne Foundation.

 

Fundacja Ozanne współpracuje z organizacjami religijnymi na całym świecie w celu „celebrowania różnorodności i eliminowania dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.” Teoretycznie ma też tworzyć „bezpieczną przestrzeń” dla mniejszości seksualnych o różnych przekonaniach religijnych.

 

Anglikański biskup Liverpoolu i przewodniczący Fundacji Ozanne, wielebny Paul Bayes powiedział, że „cieszy się, iż tak wybitna grupa liderów przyjęła zaproszenie do współpracy, doradzając fundacji, jak najlepiej walczyć z uprzedzeniami i dyskryminacją w organizacjach religijnych ze względu na tożsamość płciową i orientację seksualną.”

 

– Mamy tak wiele rzeczy, których możemy się od siebie uczyć i jestem ogromnie wdzięczny za zaangażowanie każdego członka, który rozpoczął dialog wokół wiary, seksualności i tożsamości płciowej, aby zapewnić sprawiedliwość i miłość dla wszystkich – mówił wielebny Bayes.

 

Międzyreligijna rada składa się z dziewięciu członków głównych wyznań Wielkiej Brytanii i Irlandii. Działają jako przedstawiciele judaizmu, islamu, sikhizmu, hinduizmu, buddyzmu, kwakrów, baptystów, metodystów i religii katolickiej.

 

Rada ma pomóc w zwalczaniu terapii reparatywnej, stosowanej w celu pozbycia się skłonności homoseksualnych. Ma także pomagać transseksualistom w ich walce o przywileje.

 

Na Twitterze Fundacja Ozanne napisała: „Z okazji końca Miesiąca Dumy z radością ogłaszamy uruchomienie naszej Międzyreligijnej Rady Doradczej, która zajmie się dyskryminacją # LGBTI +.

 

Wszystkie dziewięć osób jest szanowanych w ramach własnych grup religijnych i każda z nich jest osobiście zaangażowana w pełne włączenie wszystkich ”.

 

Ursula Halligan, była dziennikarka polityczna TV3 w Irlandii, została ogłoszona członkiem zarządu. W 2018 r. apelowała do katolików LGBT +, aby podzielili się swoimi historiami o prześladowaniach ze strony Kościoła.

 

Na konferencji prasowej Equal Futures 2018, Halligan przyznała, że „przez prawie 40 lat trzymała w sobie tajemnicę.: – Przez te wszystkie lata tłumiłam istotną część mojego człowieczeństwa: instynkt miłości. Byłam naprawdę zaskoczona wpływem, jaki wywarła moja historia. Nie mogłam uwierzyć, że mówiąc prawdę, byłam w stanie dotknąć i pomóc tak wielu ludziom  – wyznała.

 

Źródlo: atlanticcouncil.org, gcn.ie

 

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 784 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram