DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Przywódcy LGBT+ i rada religijna w walce o cele lobby homoseksualnego

Przywódcy LGBT+ i rada religijna w walce o cele lobby homoseksualnego

Think tank Atlantic Council w ramach tak zwanego „Miesiąca Dumy”, czyli cyklicznego czerwcowego okresu promocji tęczowej ideologii, zorganizował wirtualną konferencję z udziałem „trzech wybitnych europejskich przywódców LGBTI”. Dyskutowali o walce w swoich krajach z koronawirusem, ciągłych sporach między Europą i Stanami Zjednoczonymi, a także o „nieustannej walce o równość LGBTI.” Liderzy twierdzili, że jest za mało reprezentantów mniejszości seksualnych piastujących wysokie stanowiska.

 

Xavier Bettel, premier Luksemburga, pełniący swój urząd od 2013 r., podczas wirtualnego wydarzenia 30 czerwca powiedział, że ​​nie ma sensu ukrywać swoich uczuć, „szczególnie w przypadku homoseksualistów o aspiracjach politycznych.” - Kiedy kilka lat dokonałem coming outu najtrudniej było zaakceptować siebie i powiedzieć mamie – komentował. Polityk ubolewał, że jak na razie jedynie pięciu przedstawicieli mniejszości seksualnych przewodzi rządom. Mówił, że to „smutne”, iż inni się nie ujawnili.

 

Ana Brnabić, premier Serbii, opisywała swoje zmagania z coming outem w konserwatywnym społeczeństwie, ale powiedziała, że ​​„jeśli mogłaby sprawić, że przynajmniej jedna osoba homoseksualna w Serbii poczuje się lepiej ze sobą, jej cel zostanie osiągnięty.”

 

Leo Varadkar, były premier Irlandii i obecnie wicepremier zauważył, że Irlandia to zasadniczo naród rzymskokatolicki; naród ten jednak zaczął się zmieniać na długo, zanim został premierem. - Jestem tylko produktem społeczeństwa, które stało się bardziej nowoczesne, liberalne i mniej religijne – oznajmił, dodając, że jego „orientacja seksualna” nie była tajemnicą w Dublinie. Potwierdził, że jest homoseksualistą, przed referendum w sprawie równości małżeństw. – Wiadomo było, że będę walczył o głosowanie na „tak ”. Nie mogłem udawać, że jestem bezinteresowny czy neutralny - stwierdził. - To było dla mnie wyzwalające – dodał.

 

Sytuacja w kraju zdominowanym przez kościół prawosławny była „zupełnie inna” - mówiła z kolei serbska premier. - Musiałam przejść przez naprawdę trudne czasy. To było okropne dla mojej rodziny, a szczególnie dla mojej partnerki, ale dałyśmy sobie z tym radę – oznajmiła, zauważając, że jest krytykowana przez serbskich sodomitów za to, że nie zrobiła wystarczająco dużo dla mniejszości seksualnych, z czym się zdecydowanie nie zgadza. - Uczestniczę w każdej „paradzie dumy” w Belgradzie i rozmawiam z ludźmi, którzy mnie krytykują – przekonywała.

 

Brnabić zaznaczyła, że jej zadaniem nie było popychanie agendy LGBT naprzód, ale bycie premierem i zapewnienie, by wszystkim żyło się lepiej.

 

Mike Guest, współzałożyciel Global Equity w ramach Atlantic Council, był pierwszym homoseksualistą na stanowisku ambasadora USA. Zapytał, jak Europejczycy postrzegają rolę USA w kwestii LGBT za prezydenta Donalda Trumpa. - W Irlandii jest smutek, że tak naprawdę nie mamy już amerykańskiego przywództwa – mówił  Varadkar. Dodał, że „walka o równość LBGT rozpoczęła się w Nowym Jorku w Stonewall.” - Był czas, kiedy Ameryka wyprzedzała świat w tak wielu kwestiach, jak ta, i to już nie jest ten kraj. Być może zmieni się to w listopadzie – wyraził nadzieję.

 

W Wielkiej Brytanii i Irlandii starsi liderzy i pracownicy naukowi z różnych środowisk religijnych zjednoczyli się, by wspomóc sodomitów w realizacji ich programu przeciwdziałania dyskryminacji. Powołano międzyreligijną radę doradczą Ozanne Foundation.

 

Fundacja Ozanne współpracuje z organizacjami religijnymi na całym świecie w celu „celebrowania różnorodności i eliminowania dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.” Teoretycznie ma też tworzyć „bezpieczną przestrzeń” dla mniejszości seksualnych o różnych przekonaniach religijnych.

 

Anglikański biskup Liverpoolu i przewodniczący Fundacji Ozanne, wielebny Paul Bayes powiedział, że „cieszy się, iż tak wybitna grupa liderów przyjęła zaproszenie do współpracy, doradzając fundacji, jak najlepiej walczyć z uprzedzeniami i dyskryminacją w organizacjach religijnych ze względu na tożsamość płciową i orientację seksualną.”

 

- Mamy tak wiele rzeczy, których możemy się od siebie uczyć i jestem ogromnie wdzięczny za zaangażowanie każdego członka, który rozpoczął dialog wokół wiary, seksualności i tożsamości płciowej, aby zapewnić sprawiedliwość i miłość dla wszystkich – mówił wielebny Bayes.

 

Międzyreligijna rada składa się z dziewięciu członków głównych wyznań Wielkiej Brytanii i Irlandii. Działają jako przedstawiciele judaizmu, islamu, sikhizmu, hinduizmu, buddyzmu, kwakrów, baptystów, metodystów i religii katolickiej.

 

Rada ma pomóc w zwalczaniu terapii reparatywnej, stosowanej w celu pozbycia się skłonności homoseksualnych. Ma także pomagać transseksualistom w ich walce o przywileje.

 

Na Twitterze Fundacja Ozanne napisała: „Z okazji końca Miesiąca Dumy z radością ogłaszamy uruchomienie naszej Międzyreligijnej Rady Doradczej, która zajmie się dyskryminacją # LGBTI +.

 

Wszystkie dziewięć osób jest szanowanych w ramach własnych grup religijnych i każda z nich jest osobiście zaangażowana w pełne włączenie wszystkich ”.

 

Ursula Halligan, była dziennikarka polityczna TV3 w Irlandii, została ogłoszona członkiem zarządu. W 2018 r. apelowała do katolików LGBT +, aby podzielili się swoimi historiami o prześladowaniach ze strony Kościoła.

 

Na konferencji prasowej Equal Futures 2018, Halligan przyznała, że „przez prawie 40 lat trzymała w sobie tajemnicę.: - Przez te wszystkie lata tłumiłam istotną część mojego człowieczeństwa: instynkt miłości. Byłam naprawdę zaskoczona wpływem, jaki wywarła moja historia. Nie mogłam uwierzyć, że mówiąc prawdę, byłam w stanie dotknąć i pomóc tak wielu ludziom  - wyznała.

 

Źródlo: atlanticcouncil.org, gcn.ie

 

AS


DATA: 2020-07-03 06:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

rzeczywiście, to są najważniejsze problemy dla kościołów w świecie, ale co tam robi Kościół Katolicki wśród tych sekt i odłamów to chyba wie tylko szatan, który już od dawna zamiata ogonem na Watykanie, PANIE JEZU RATUJ!
1 miesiąc temu / AK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.