DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Przyszła kryska na oszczercę? Gross zeznawał w prokuraturze

Przyszła kryska na oszczercę? Gross zeznawał w prokuraturze
Fot. E. Helbert/Forum
#HOLOKAUST    #ŻYDZI    #ANTYPOLONIZM    #POLACY    #DIE WELT    #GROSS    #OSZCZERSTWA

Jan Tomasz Gross, autor książek „Sąsiedzi” i „Złote żniwa” oraz artykułów oskarżających Polaków o liczne zbrodnie na Żydach, spędził kilka godzin w katowickiej prokuraturze okręgowej. Zeznawał w sprawie artykułu zamieszczonego na łamach niemieckiego dziennika "Die Welt", gdzie napisał, że „Polacy, którzy zasłużenie są dumni z oporu ich społeczeństwa wobec nazistów, faktycznie zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców”.

 

Marta Zawada-Dybek z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach powiedziała dziennikarzowi fakt24.pl, że Gross był przesłuchiwany w związku ze śledztwem wszczętym jesienią ubiegłego roku po zawiadomieniach od osób, stowarzyszeń i fundacji z Polski oraz zagranicy.


Śledztwo prowadzone jest pod kątem ewentualnego popełnienia przestępstwa polegającego na znieważeniu Narodu Polskiego w związku z publikacją prasową – stwierdziła rzecznik, która jednak nie ujawniła treści zeznań. Na łamach „Time of Israel” sam Gross przyznał, że jego wizyta w prokuraturze trwała pięć godzin.


Artykuł napisany został dla międzynarodowej grupy Project Syndicate i opublikowany we wrześniu ubiegłego roku przez internetowe wydanie "Die Welt". W kontekście niechęci niektórych krajów Europy Środkowej wobec przyjmowania imigrantów Gross pisał o "ksenofobii" i "nietolerancji" niektórych krajów między innymi: Nie tak dawno, w pierwszych latach po wojnie Żydzi, którzy przeżyli Holokaust, musieli uciekać przed morderczym antysemityzmem swoich polskich, węgierskich, słowackich i rumuńskich sąsiadów - właśnie do Niemiec, gdzie szukali schronienia w obozach dla uchodźców – napisał.


Dodał też, nie przytaczając żadnych poważnych dowodów swojej tezy: Polacy, którzy zasłużenie są dumni z oporu ich społeczeństwa wobec nazistów, faktycznie zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców.


Zgodnie z prawem, za publiczne znieważanie Narodu lub Rzeczypospolitej Polskiej grozi kara trzech lat więzienia.

 

fakt24.pl

RoM


DATA: 2016-04-15 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwne ? Gross żyje a Ratajczak nie
8 miesięcy temu / Nn
 
Po ci pisać ile grozi Tomaszowi Grossowi za publiczne znieważanie RP,skoro wiadomo,ze nigdy nie pójdzie za to siedzieć,a juz z pewnoscia nie w Polsce!Malo tego,rozzuchwalili sie jeszcze bardziej po takich pozorowanych działaniach Prokuratury polskiej w szkalowaniu dobrego imienia Polski.Trzeba by było jakoś bardziej radykalnie to załatwić,moze rekami tajnych służb?
ponad 3 lata temu / Polak maly
 
Spokojnie bez nerwów!Tu widać zapiekłą nieuzasadnioną wrogość do narodu Żydowskiego.Gdyby Gross rzucał oszczerstwa to już dawno byłby ukarany.On jednak działa jak widać z pełnym przekonaniem swoich racji.Był w prokuraturze w Katowicach.No i co?Trzeba zakończy w Polsce ten styl niewinnego wilka.W tedy Gross zakończy swoją walkę.Rząd Polski powinien zacząć szczegółowo badać różne przypadki dyskryminacji Żydów przez Polaków.Tym powinien zająć się IPN,ale jego władzę milczą.Brak odwagi.Sądzę,że z obawy na negatywną ocenę społeczeństwa Polskiego nasyconego antysemityzmem.Działań IPN mających na celu wyjaśniania faktów dyskryminacji do końca choćby niektórych podstawić przed opinią społeczną.a nawet ukarać,jeśli czyn nie został przedawniony.W Polsce antysemityzm jest utrwalany od dziadka do wnuka już trochę dorosłego.Nie wiadomo dlaczego.Emitowany artykuł coś o tym świadczy.I wiele wpisów internetowych.Bądźmy narodem sprawiedliwym, bo za taki się mamy.
ponad 4 lata temu / NN
 
Gros za pieniądze rzuca oszczerstwa i to dużego kalibru, niech teraz przed sądem udowodni, że mówi prawdę jeśli nie to musi sąd wymierzyć karę. Historia lubi się powtarzać i jak sobie żydzi wyobrażają po takich oszczerstwach, że Polacy będą ich kochać i nie daj Boże pomagać w podobnej sytuacji?
ponad 4 lata temu / Jan
 
Project Syndicate to neobolszewicka jaczejka dziennikarska (coś w rodzaju agencji prasowej) założona w Pradze przez Sorosa. Zamawiają i rozprowadzają po świecie artykuły w stylu tego tu właśnie JTGrossa a także ostatnio Guy\'a Verhofstadta szkalujące Polskę w duchu lewacko-liberalnym. Mają swoich partnerów w postaci największych gazet g(ł)ównego ścieku np. Die Welt w Niemczech czy giewu w Polsce. Czyli - wszystko jasne.
ponad 4 lata temu / bardo
 
Project Syndicate - ten termin coraz częściej pojawia się w mediach. Czy ktoś mógłby zebrać i przedstawić trochę informacji na temat tego czegoś ?
ponad 4 lata temu / Sweet Dreams
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.