DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Przypływ szczerości Sierakowskiego. Pieniądze na lewicę w Polsce pochodzą z zagranicy

Przypływ szczerości Sierakowskiego. Pieniądze na lewicę w Polsce pochodzą z zagranicy
© Michal Fludra/NurPhoto via ZUMA Press/Forum

Sławomir Sierakowski, lider Krytyki Politycznej wyznał, że 90 proc. dotacji jego stowarzyszenia pochodzi z zagranicy. - To nam zapewnia niezależność w Polsce. I bardzo dobrze, bo Kaczyński nam może skoczyć dzisiaj – przyznał na falach TOK FM.

 

Wyznanie lidera Krytyki Politycznej padło na falach TOK FM, podczas dyskusji na temat finansowania organizacji pozarządowych. Sławomir Sierakowski broniąc fundacji i stowarzyszeń przed zarzutami dotyczącymi braku transparentności, wyznał jak radzi sobie z omijaniem polskiego prawa.

 

Jak dodał, prowadząc organizacje pozarządowe od 15 lat doskonale wie, jak bardzo silne obostrzenia towarzyszą wydatkowaniu środków. 


- Są bardzo silne ograniczenia dla organizacji pozarządowych w wydatkowaniu środków, na przykład na pensje. To jest bardzo trudno uzyskać. W mojej organizacji pracuje kilkadziesiąt osób i ogromna większość – 90 proc. dotacji, zawsze tak było, pochodzi z zagranicy. To nam zapewnia niezależność w Polsce. I bardzo dobrze, bo Kaczyński nam może skoczyć dzisiaj. Bardzo się z tego cieszę – powiedział Sierakowski.

 

 Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2016-11-24 15:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do @Fnord: Sugerujesz, że Ordo Iuris jest finansowane z pieniędzy płynących z zagranicy? Co to za brednie wygadujesz? Jakie masz na to dowody, albo chociaż przesłanki? Ordo Iuris jest finansowane darowizn darczyńców. Sam przesyłam im regularnie datki. Robię to bo chcę. Wykonują kawał dobrej roboty.
ponad 3 lata temu / michał
 
Jak zamkną instytucje finansowane zza granicy, to trzeba będzie zamknąć Ordo Iuris, Ruch Narodowy czy Klub Jagielloński. Prawicowa międzynarodówka też ma się dobrze, to nie jest tak, że tylko lewaki się wspomagają między krajami.
ponad 3 lata temu / Fnord
 
Z jednej strony miło słyszeć, że moje podatki nie służą do szerzenia idei których zdecydowanie nie popieram. Z drugiej jest to niepokojące, że mamy w Polsce jakoś tam opiniotwórcze środowisko, będące obcą agenturą w aż tak dosłownym sensie.
ponad 3 lata temu / Sweet Dreams
 
Ad. stoczniowiec: ma Pan rację,poza tym w Izraelu zrobiono podobnie. Ad Qq- Pan żartuje, mam nadzieję...Wzrusza mnie epatowanie słowem "lewackie" podczas gdy te same "une" sponsorują różne strony i pełniącyh obowiązki patriotów przepobożnych i ich przeciwników, żeby był "wybór" i żeby nic autentycznie korzystnego, polskiego nawet nie śmiało wyjść na powierzchnię. Ad.stoLica- kolejny naiwny czy podpucha, a może kiepski żart....lewactwo jest be za to najprzepatriotyczniejszy pis wraz z największym możliwym prez. Lechem K. żadnych ale to źadnych związków z fun. batorego nie miał- hahahaha
ponad 3 lata temu / aaa
 
Za obce pieniądze a na szkodę własnego państwa to działają w obojętnie jakim kraju tylko konfidenci,bo nikt na tym świecie nie daje dużych pieniędzy bezinteresownie a interes dającego nie jest interesem w tym wypadku Polski.Powinni tacy,biorący łapówki(bo to łapówka)być pociągani do odpowiedzialności.Jeden z drugim myśli sobie,że jak demokracja to może robić,co mu się podoba,w tym działać na szkodę ojczyzny.
ponad 3 lata temu / tramp
 
No to jak, łamie polskie prawo, działa jako agentura obcego kraju, mówi nawet o tym głośno w radiu i nikt go nie ściga. Jeśli by tak ktoś z nas Polaków dokonał nawet drobnego przestępstwa to szybko by się na nas znalazł prokurator, a tu nic.
ponad 3 lata temu / Niktoś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.