DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2018 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Przymusowa relokacja uchodźców powraca! Bruksela wierzy, że Węgry i Polska w końcu przyjmą azylantów

Przymusowa relokacja uchodźców powraca! Bruksela wierzy, że Węgry i Polska w końcu przyjmą azylantów
Zdjęcie ilustracyjne. fot. © Jodi Hilton/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

„Obowiązkowy mechanizm rozdziału uchodźców powraca. To wynik negocjacji państw członkowskich, które toczą się na grupach roboczych” – poinformowało RMF FM.

 

Z ustaleń RMF FM wynika, że w Brukseli zaprezentowano specjalny dokument w tej sprawie zawierający „propozycję reformy systemu azylowego Unii Europejskiej”. Wstępne informacje wskazują, że zawiera on zapis o „wprowadzeniu na stałe” mechanizmu relokacji uchodźców we Wspólnocie Europejskiej.

 

Aktualnie trwa dyskusja, jak ów mechanizm miałby wyglądać. Wiadomo jednak, że przymusową relokację uchodźców popiera większość krajów UE, a ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną w czerwcu.

 

Element obowiązkowości rozdziału uchodźców będzie na pewno – powiedział RMF FM jeden z rozmówców w Brukseli. Dodał, że teraz negocjacje dotyczyć będą już tylko szczegółów przymusowej relokacji.

 

Władze UE liczą, że tym razem uda się przekonać do obowiązkowego przyjmowania uchodźców kraje dotychczas przeciwne temu rozwiązaniu m.in. z Grupy Wyszehradzkiej. „W kuluarach mówi się, że po kwietniowych wyborach Węgry ustąpią, w zamian za zapewnienia o ochronie granic zewnętrznych i możliwości wpływania na wybór uchodźców”, podało RMF FM. Jeśli tak się stanie, może zostać uruchomiony „efekt domina”, po którym podobną decyzję podejmą również inne kraje, w tym Polska.

 

Źródło: RMF FM

TK


DATA: 2018-03-10 23:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jezeli rzeczywiscie byto mialo miejsce to u nas dojdzie do przewrotu jak za pilsudskiego rozruchow - nie to co cicho siedzace zaby i germany czy szwedzi nie pozwolimy nato - tak nam dopomoz BOG.
5 miesięcy temu / nea
 
Mam nadzieje że przestaniemy być mocni tylko w gębie i jak przyjdzie co do czego wyjdziemy na ulice i przypomnimy PiS to co obiecywali i że polskie społeczeństwo na islamizacje się nie zgodzi.
5 miesięcy temu / logic
 
Do Ala wilk...nie siej propagandy. Na Słowacji akurat są fabryki VW . W Bratysławie robią VW. Na Węgrzech robią Suzuki.
5 miesięcy temu / Predator
 
Jeśli będzie widać jakiekolwiek oznaki uginania się naszych polityków pod tym bezprawnym dyktatem, Polacy MUSZĄ wyjść na ulice w masowych protestach. Nie życzymy sobie inwazji wrogich nam ludów, które zniszczą pokój społeczny w naszym kraju!
5 miesięcy temu / Maciej
 
Polsko w Tobie wiara!
5 miesięcy temu / Rafal
 
@ala wilk - Polska też przyjmuje już nachodźców islamskich przez tzw. korytarze humanitarne, tylko, że jest zakaz mówienia o tym
5 miesięcy temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.