DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Przymusowa eutanazja bezkarna. Sąd w Holandii zaakceptował egzekucję na chorej

Przymusowa eutanazja bezkarna. Sąd w Holandii zaakceptował egzekucję na chorej
Fot. Pixabay

Lekarka, która doprowadziła do przymusowej eutanazji 74-letniej pacjentki, pozostanie bezkarna. Holenderski sąd uznał ją za niewinną. To finał głośnej sprawy i kolejny przejaw nasilającej się w tym kraju tendencji do upowszechniania procederu pozbawiania życia, nawet wbrew woli bezpośrednio zainteresowanych.

 

Do zdarzenia doszło przed trzema laty. Dziś już emerytowana lekarz uśmierciła cierpiącą na chorobę Alzheimera kobietę mimo, że jej ofiara stawiała opór. Wprawdzie pacjentka w 2012 roku potwierdziła pisemnie, że chce poddać się eutanazji jeśli miałaby trafić do domu opieki, lecz zastrzegła, że sama chce wybrać moment, w którym to miałoby nastąpić.

 

W 2016 roku kobieta stanęła przed perspektywą spędzenia pozostałych dni życia w ośrodku socjalnym. Wówczas lekarz zdecydowała o jej uśmierceniu. Chora otrzymała środek uspokajający, jednak w pewnym momencie wybudziła się z uśpienia. Prowadząca śmiercionośną procedurę poprosiła obecnych krewnych pacjentki by ją przytrzymali aż zadziała kolejna dawka usypiacza.

 

W toczącym się do środy procesie nawet prokuratura nie występowała o ukaranie więzieniem oskarżonej. Chodziło jedynie o określenie przez sąd interpretacji przepisów o stosowaniu tak zwanej eutanazji wobec osób cierpiących na demencję.

 

„Holenderski sąd zdecydował dzisiaj o oczyszczeniu kobiety z zarzutów, orzekając, że kobieta nie musiała weryfikować z 74-letnią pacjentką jej decyzji o poddaniu się eutanazji. Sąd nie zgodził się z zarzutami prokuratury, że pacjentka mogła zmienić zdanie w kwestii eutanazji i lekarka powinna była potwierdzić jej decyzję” – czytamy na portalu DoRzeczy.pl.

 

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-09-11 20:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Barbarzyński kraj, barbarzyńskie obyczaje, witaj Europo!
4 miesiące temu / agricola
 
W Holandii to aż strach iść do lekarza. Starsi ludzie to jadą do lekarza do Niemiec i robią sobie tatuaż "Nie poddawajcie mnie eutanazji"
4 miesiące temu / trooper
 
Witam wszystkich. Nie stety do tego prowadzi nazi feminizm i głupota. Stwierdzam to z przykrością ale niszczenie rodziny jakiekolwiek wiary i neoliberalna propaganda. Daje takie owoce,wiele osób pomija nie powdarzalny fakt o partetach i feminizmie na wszelkich stanowiskach co jest bardzo szkodliwe. Dlaczego ta bandytka nie dostała przykładnej kary za zabujstwo bo są parytety. I to nie tylko na tym polu. A zakorzenie leninizmu wciąż żywe, kobiety do pracy po karierę, a dzieci do teczowych pionierów. Nie jest tajemnicą że kobiety nie potrafią gotować ani opiekować się dziećmi, mężem, domem. Ale za to romanse i moda poświęcają cały cenny czas na te głupoty. Rezultat- ełtanazja aborcja i wszelkie dewiacje. Kobiety są jeszcze bardziej naiwne i programowalne niż mężczyźni. Taka sytuacja musi doprowadzić do katastrofy. Kiedy się obudzi władza będzie zapóźno.
4 miesiące temu / Centurion
 
Przecież to oczywiste w którą stronę zmierzamy. Najpierw oswajają nas z eutanazją i aborcją. Pokazują biedne kobiety, cierpiących starców. Tak długo wtłaczają nam te obrazy, aż zaczynamy akceptować zło. Potem rozszrzają wachlarz zła. Aborcja już nie w pierwszym trymestrze, ale i w szóstym miesiącu, a potem aż do narodzenia. Eutanazja już nie dla ludzi, którzy strasznie cierpią, ale dla tych co są w depresji czy chorują na demencję. Oczywiście ten wachlarz będzie systematycznie rozszerzany. W momencie kiedy zostanie przełamany ostatni opór i aborcja oraz eutanazja zostanie wyparta z ludzkich sumień jako zło zacznie się je wprowadzać przymusowo dla pewnych grup ludności. Konieczne jest jednak najpierw rozbicie rodziny. Czy to się właśnie nie dzieje na naszym własnym podwórku????? Wszyscy trąbią o tolerancji a wokół same rozwody. Wszystko się rozpada.
4 miesiące temu / Banita
 
Do Kids. To jedz na starość do Holandii skoro nikt prawa nie złamał. Pierwsze to prawo boskie a potem potem cywilne i nie zawsze dobre prawo, natomiast Boskie zawsze dobre.
4 miesiące temu / Alan
 
Nie ma pewności czy podpisując papierek wiedziała co robi.Może już jakieś maleńkie przesłanki pojawiały się i 'zapobiegliwa' rodzina podsunęła jej 'dokument'?Takie choroby rozwijają się latami,czasem nawet we wczesnych stadiach są mylnie diagnozowane.Tam też lekarzami są tylko ludzie,a człowiek,jak wiadomo,jest omylny.Niezależnie czy była świadoma czy nie co podpisuje,została ZAMORDOWANA.Oprócz tego,jak można prosić rodzinę o siłowe przytrzymanie chorej by jej wstrzyknąć śmiertelną truciznę?Ani 'lekarz',ani rodzina nie stanęli na wysokości zadania i nie potraktowali kobiety jak człowieka.Wychodzi na to,że dla nich to był chory,stary pies lub kot,z którymi idzie się do weterynarza by je 'uśpić'.Nawet skazańca,jeśli urwie się z nim stryczek ułaskawiano,ta pani nie maiła takiej szansy.Odebrał ja 'szpital','lekarz','rodzina'.Życzę im wszystkim żeby nigdy nie doświadczyli tej 'nowoczesności'na własnej skórze i od własnych dzieci lub krewnych.Żeby tam spadek nie mieszał.
4 miesiące temu / @kid
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.