DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 40  >   CREDO

Rozmowa z ks. Marcinem Kostką FSSP

Przylgnąć do Serca


Tracąc wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, tracimy prawo do nazywania się chrześcijanami – mówi ksiądz Marcin Kostka FSSP w rozmowie z Jerzym Wolakiem.
 
Czy obserwuje Ksiądz zanik czci i szacunku dla Najświętszego Sakramentu?

– Co dzień i na każdym kroku.
 
W czym się to przejawia?

– Chociażby w stosunku do kapłana idącego z Najświętszym Sakramentem do chorego. Kiedyś ludzie przyklękali, czynili znak krzyża, dziś odwracają głowę, niektórzy rzucają złośliwe docinki albo nawet zaczynają złorzeczyć. Dziś kapłan z obawy przed znieważeniem Pana Jezusa woli ukrywać bursę pod płaszczem. Dalej: wystarczy popatrzeć, jak się zachowują wierni przed tabernakulum albo podczas podniesienia – kucają czy przysiadają zamiast ze czcią uklęknąć.

A jak przyjmujemy Komunię Świętą? Jeśli się komuś wydaje, że wystarczy co niedzielę capnąć Pana Jezusa na język i pospiesznie wybiec z kościoła w zadowoleniu, że się spełniło katolicki obowiązek, to się grubo myli. Komunię Świętą trzeba przyjmować świadomie, z intencją, trzeba ją ofiarować za siebie, za bliskich, żyjących albo zmarłych, czy za potrzebujących.

Jeśli się do tych spraw podchodzi lekko i beztrosko, to trudno się dziwić, że w końcu, jak to się już dzieje na Zachodzie, dochodzi do takich świętokradczych ekscesów...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Francuski sąd w środę nakazał szwajcarskiemu bankowi inwestycyjnemu UBS zapłacić rekordową grzywnę w wysokości ponad 4,5 miliarda euro (około 15,54 miliardów złotych) za nielegalne pozyskiwanie zamożnych francuskich klientów, by pomóc im uniknąć płacenia podatków. Z zasądzonej kwoty, 800 milionów euro miałoby trafić bezpośrednio do francuskiego rządu.

 

 
 

Amerykański aktor Jussie Smollett, który miał zostać napadnięty i torturowany przez dwóch niezidentyfikowanych rasistów i homofobów został oskarżony o składanie fałszywych zeznań. Okazuje się, że atak na jego osobę został starannie zaplanowany i wyreżyserowany przez niego samego.

 

Czechy zaskarżyły dyrektywę Unii Europejskiej, która prowadzi do rozbrojenia obywateli i ogranicza prawo do posiadania broni. Argumenty czeskiej strony to m.in. brak związku tej dyrektywy z faktyczną walką z terroryzmem oraz ograniczanie wolności obywatelskich.

 

Kieleccy radni jednogłośnie podjęli uchwałę o wykreśleniu z grona honorowych obywateli Kielc 31 żołnierzy Armii Czerwonej. Wydarzenie ma charakter symboliczny, gdyż uchwałę przyjęto w czasie rozpoczynających się już w całej Polsce uroczystości związanych z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak dała odpór dziennikarkom stacji TVN, które w krzyżowym ogniu pytań domagały się odpowiedzi w sprawie twittu, wzywającego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do wycofania się z podpisania deklaracji LGBT+. Pani Kurator w rzeczowy i logiczny sposób, po kolei obalała wszystkie twierdzenia dziennikarek.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.