DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 40  >   CREDO

Rozmowa z ks. Marcinem Kostką FSSP

Przylgnąć do Serca


Tracąc wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, tracimy prawo do nazywania się chrześcijanami – mówi ksiądz Marcin Kostka FSSP w rozmowie z Jerzym Wolakiem.
 
Czy obserwuje Ksiądz zanik czci i szacunku dla Najświętszego Sakramentu?

– Co dzień i na każdym kroku.
 
W czym się to przejawia?

– Chociażby w stosunku do kapłana idącego z Najświętszym Sakramentem do chorego. Kiedyś ludzie przyklękali, czynili znak krzyża, dziś odwracają głowę, niektórzy rzucają złośliwe docinki albo nawet zaczynają złorzeczyć. Dziś kapłan z obawy przed znieważeniem Pana Jezusa woli ukrywać bursę pod płaszczem. Dalej: wystarczy popatrzeć, jak się zachowują wierni przed tabernakulum albo podczas podniesienia – kucają czy przysiadają zamiast ze czcią uklęknąć.

A jak przyjmujemy Komunię Świętą? Jeśli się komuś wydaje, że wystarczy co niedzielę capnąć Pana Jezusa na język i pospiesznie wybiec z kościoła w zadowoleniu, że się spełniło katolicki obowiązek, to się grubo myli. Komunię Świętą trzeba przyjmować świadomie, z intencją, trzeba ją ofiarować za siebie, za bliskich, żyjących albo zmarłych, czy za potrzebujących.

Jeśli się do tych spraw podchodzi lekko i beztrosko, to trudno się dziwić, że w końcu, jak to się już dzieje na Zachodzie, dochodzi do takich świętokradczych ekscesów...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego (45,57 proc.) – to wynik po podliczeniu ponad 90 proc. głosów.

 
 

Polscy prokuratorzy po raz kolejny badają szczątki samolotu Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się w Smoleńsku. Śledczy mają dokonać oględzin agregatów, podzespołów i elementów konstrukcyjnych samolotu.

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego – ku zaskoczeniu wszystkich– cieszyły się sporym zainteresowaniem. Rekordowa była nie tylko frekwencja, ale też wyniki poszczególnych kandydatów. Na tle całego kraju najwyższy wynik uzyskała była premier Beata Szydło.

 

„Prawnicy Instytutu Ordo Iuris udzielą bezpłatnej pomocy prawnej naocznym świadkom gorszących scen oraz ataków na uczucia religijne podczas Marszu Równości w Gdańsku”, napisał na Twitterze mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

Co najmniej cztery osoby zginęły w dokonanym w trakcie Mszy św. napadzie na katolicki kościół pod wezwaniem Matki Bożej w wiosce Toulfe na północy Burkiny Faso – poinformowała diecezja Ouahigouya.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.