DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Przykład idzie z góry. Proaborcyjne deklaracje na wyższych uczelniach

Przykład idzie z góry. Proaborcyjne deklaracje na wyższych uczelniach
Fot. Wikimedia / Janericloebe - Own work, Public Domain

„Kuriozalne komunikaty wydali w tym tygodniu rektorzy polskich uczelni. Część z nich wprost popiera eugeniczne zabijanie dzieci przed urodzeniem. Inni oficjalnie apelują o jedność i szacunek, a jednocześnie dają studentom dzień wolny od zajęć i pozwalają na udział w wulgarnych protestach za zabijaniem dzieci, podczas których dewastowane są kościoły i pomniki świętych” – pisze portal StronaZycia.pl.

 

 

Państwowe prawo do chronienia życia nawet najbardziej zatwardziałych zbrodniarzy, a zabijania najbardziej niewinnych i bezbronnych drastycznie poniewiera logikę. Zwierzchnicy niejednej polskiej uczelni udowodnili jednak, że można pełnić wysokie funkcje naukowe i mieć z nią problemy.

 

„Wyrok TK pozbawia wszystkich tych praw kobiety, ale i ich nienarodzone dzieci z wadami letalnymi – okrutnie dotknięte przez los, doświadczać będą także okrucieństwa bezwzględnego prawa. Odbiera kobietom także prawo wyboru i decydowania o własnym życiu” – stwierdziła Bogumiła Kaniewska, rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Według pani rektor, skoro dziecko ma umrzeć po narodzeniu, należy mu to uniemożliwić i zabić go wcześniej.

 

Z kolei dla Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich skrajnie wulgarni i agresywni aborcjoniści domagający się pełnej swobody pozbawiania życia dzieci poczętych to równoprawny partner do rozmów o kształcie życia społecznego.

 

„Apelujemy zatem do środowisk politycznych i społecznych o podjęcie dialogu, który będzie brał pod uwagę różne racje oraz poglądy i doprowadzi do niezwłocznego ustabilizowania sytuacji w naszym kraju” – napisali rektorzy.

 

W kolejnym oświadczeniu KRASP otwarcie poparła uliczne demonstracje proaborcyjne.

 

„Przyczyną obywatelskiego protestu licznych członkiń i członków wspólnot akademickich nie są decyzje władz uczelni o ustanowieniu godzin wolnych od zajęć uniwersyteckich, lecz wzburzenie i obawy wywołane rozstrzygnięciem Trybunału Konstytucyjnego oraz wypowiedziami przedstawicieli rządu uderzającymi w prawa kobiet” – czytamy w stanowisku z piątku 30 października. Sprzeciw rektorów wywołany został wypowiedzią ministra edukacji i nauki ostrzegającego uczelnie przed skutkami popierania tak zwanego strajku kobiet.

 

krasp 2

 

Ponieważ jabłko pada niedaleko od jabłoni, mieliśmy także przekonać się o tym, jaka mentalność charakteryzuje część środowiska przyszłych medyków – ludzi, którym już niedługo powierzona będzie opieka nad zdrowiem i życiem innych.

 

„Możliwość decydowania o sobie i swoim ciele to prawo człowieka. Pamiętajmy, że zakazanie aborcji ze względu na wady wrodzone zmniejszy przede wszystkim liczbę bezpiecznych aborcji, a nie aborcji w ogóle” – oznajmili na Facebooku reprezentanci samorządu studenckiego na wydziale medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wpis opatrzony reklamą handlarzy pigułkami aborcyjnymi został później usunięty. Nie wiemy, czy wskutek interwencji z zewnątrz bądź sprzeciwu środowiska (wersja realistyczna), czy też z powodu autorefleksji (optymizm, ale czy uzasadniony?).

 

„Proaborcyjne komunikaty wydały również samorządy innych uczelni. Lewicowi ideolodzy i genderyści od lat stosują tzw. długi marsz przez instytucje. Jak widać po powyższych przykładach polskie uniwersytety już opanowali” – skomentowała StronaZycia.pl

 

RoM

 

Źródło:  StronaZycia.pl, krasp.org.pl

 

 

 

 


DATA: 2020-10-31 11:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zakonserwowana komuna.
1 miesiąc temu / Zbigniew
 
To może w drugą stronę, zgadzając się na stosunek płciowy facet od razu zobowiązuje się do trwania przy kobiecie, szanowania jej, chronienia i wychowywania dziecka, a nie po wiadomości uciekania do najbliższego miasta i 500zł marnych alimentów
1 miesiąc temu / @Raz Um
 
Niedługo powołają katedry zabijania nienarodzonych.
1 miesiąc temu / DNA
 
Edukacja właśnie przekroczyła kolejny krok nad przepaścią. Przebiła się przez dno i dalej spada. Ci ludzie z KRASP biorą w tym bezpośredni udział. Chcą być państwem.w Polsce za Polskie pieniądze. Podważają zależność instytucjonalną. Do tego nic nie potrafią zrobić. Tylko piszą i gadają. Jak są tacy wyjątkowi to dlaczego nie ma ich na ulicy i swoim ?autorytetem? rozwiążą chociaż jeden problem pokojowo. To jest właśnie demonstracja jak nic nie robiący wiedzą jak zrobić nic nie robiąc.
1 miesiąc temu / Robi1
 
Piszecie o uniwersytetach,ja się nie dziwię że tak jest! Po tzw obaleniu komuny teren ten zagospodarowany siły niemniej odrażające od komuny. Potomkowie stalinowców,neomarksisci!!! Ta gangrena toczy wszystko co ma wpływ na nasze życie! Przykład ? Wchodzę na tzw portal chrześcijański deon i oczom nie wierzę! Znaleźli księdza który miał ponoć grozić wspaniałym demonstrantom dubeltówka!!!Wypowiedzi tzw duchownych na portalu są jednoznaczne! Powolny demontaż Kościoła w Polsce!!! Wnioski oczywiste! Dyrektywy przychodzą z czerwonej! Neokomuna jest śmiertelnym zagrożenie dla Kościoła,dla Polski! Pełno jej agentów w KK,a ten zgniły portal niedługo będzie się nazywał demon pl no i oczywiście zmieni Boga na szatana!!!!
1 miesiąc temu / Mieszko
 
Jest to efekt braku lustracji w świecie nauki i na uczelniach wyższych.
1 miesiąc temu / Pagnus traditio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.