DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Przyjmijcie azylantów! Międzynarodowy Fundusz Walutowy ponagla kraje Unii i obiecuje korzyści

Przyjmijcie azylantów! Międzynarodowy Fundusz Walutowy ponagla kraje Unii i obiecuje korzyści
FOT.REUTERS/FORUM

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ponownie wzywa kraje Unii Europejskiej, by pozostawiły drzwi otwarte dla uchodźców. „Eksperci” MFW przekonują, że zwiększone wydatki publiczne będą mieć „pozytywny wpływ” na europejskie PKB. Fundusz zalecił, by pracodawcy zatrudniający przybyszy, płacili im… dużo mniej niż rodzimym obywatelom.

 

20 stycznia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował kolejny raport na temat wpływu masowej migracji z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu na sytuację ekonomiczną Europy. Analitycy MFW zalecili też, by w odmienny sposób traktować przybyszy z tych regionów na europejskim rynku pracy, przynajmniej przez jakiś czas.

 

Od stycznia do października 2015 roku przybyło do Europy 995 tys. imigrantów, którzy wystąpili o przyznanie im statusu uchodźców w UE. Wolfgang Schäuble, niemiecki minister finansów ostatnio zaproponował wdrożenie europejskiego podatku benzynowego, by pomóc krajom unijnym sfinansować ogromne programy społeczne potrzebne do sprostania temu wyzwaniu.

 

Zdaniem MFW, zapewnienie przybyszom pracy – nawet gorzej płatnej, znacznie poniżej minimum socjalnego – pozwoli na ich „ekonomiczne zintegrowanie w krajach przyjmujących”. Aby przyspieszyć ich integrację, MFW zaleca wprowadzenie „tymczasowych i ograniczonych odstępstw od płacy minimalnej dla uchodźców”. Celem tego działania byłoby przywrócenie początkowego braku równowagi na rynku pracy między imigrantami a mieszkańcami danego kraju.

 

Analitycy MFW zwracają uwagę, że poziom wykształcenia imigrantów i umiejętności językowych mogą znacznie ograniczyć ich szanse na znalezienie pracy, ale zachętą dla pracodawców może być znacznie obniżenie pensji dla nich.

 

Już w tej chwili, wedle wyliczeń MFW, które przeprowadziło badania w Niemczech na temat integracji cudzoziemców na rynku pracy, imigranci zazwyczaj zarabiają 20 proc. mniej niż Niemcy o takich samych kompetencjach. W przypadku imigrantów, którzy nie mówią po niemiecku, różnica wynosi 30 proc. W 2013 roku stopa bezrobocia wśród imigrantów była dwukrotnie wyższa niż wynosiła średnia krajowa.

 

Ekonomiści MFW przekonują, że pojęcie płacy minimalnej jest już elastyczne w niektórych krajach, w tym w Niemczech. Uważają oni, że Berlin stosuje bardzo dobry mechanizm polegający na kwalifikowaniu imigrantów na tzw. listę długotrwałych bezrobotnych, co pozwoli na płacenie im niższej stawki godzinowej za pracę, jednocześnie „uspokoi” niezadowolonych obywateli niemieckich, obawiających się konkurencji na rynku pracy.

 

„Zaletą tego rozwiązania jest zmniejszenie ewentualnego niezadowolenia obywateli państw przyjmujących imigrantów, którzy w przeciwnym razie mogliby postrzegać uchodźców jako bezpośrednich konkurentów do miejsc pracy w Europie w ramach funkcjonującego rynku pracy” – czytamy w raporcie.

 

W opinii MFW strach obywateli poszczególnych państw jest „nieuzasadniony”. Organizacja podkreśliła fakt, że znaczna większość badań wykazała, iż takie fale imigracji miały jedynie bardzo mały wpływ na zatrudnienie.

 

MFW roztacza optymistyczną wizję przyszłości UE, jeśli kraje wspólnoty otworzą się na imigrantów. Mają oni mieć „ogólnie pozytywny wpływ na gospodarkę, nawet w krótkim okresie”. Zwiększenie wydatków publicznych na rozwiązanie problemu uchodźców „zwiększy popyt wewnętrzny i PKB” - wynika z raportu.

 

Analitycy nie pierwszy raz powtarzają, że pieniądze przeznaczone na uchodźców wygenerują większy popyt. MFW wyliczył, że wydatki publiczne na kryzys uchodźców w krajach europejskich powinny zwiększyć PKB o 0,1 proc. w 2016 roku.

 

MFW przekonuje, że na większe korzyści mogą liczyć te państwa, które przyjmą stosunkowo dużą liczbę uchodźców. Ich zdaniem np. Francja, gdzie „liczba osób ubiegających się o azyl wzrosła jedynie o 22 proc.” może liczyć na wzrost PKB w 2016 r. jedynie na poziomie 0,01 proc. „Tymczasem – czytamy w raporcie - w niektórych krajach, gdzie wydatki są wysokie, wysokie będzie PKB. Nie jest niespodzianką, iż udział PKB Niemiec z tytułu wspierania uchodźców, może wzrosnąć z 0,08 proc. w 2014 r. do 0,35 proc. w roku 2016” – przewiduje MFW.

 

Analitycy dodają, że Szwecja rzekomo osiągnie „skok” PKB z 0,3 proc. do 1 proc. w tym roku. Wyliczenia MFW opierają się na założeniu, że do UE przybywać będzie do 2017 r. co najmniej 800 tys. osób.

 

Średnio ci nowi przybysze będą mogli znaleźć pracę w krajach przyjmujących po około dwóch latach. Ale – zdaniem MFW - wkład uchodźców do europejskiego PKB, nawet w krótkim okresie, powinien być dodatni i wyniesie w sumie 0,13 proc. PKB w 2017 r. PKB Austrii w 2017 r. wzrośnie o 0,5 proc., w Szwecji - o 0,4 proc., a w Niemczech – o 0,3 proc.

 

W perspektywie średnioterminowej, fala uchodźców będzie miała jeszcze bardziej wyraźny wpływ na wzrost gospodarczy w Europie. MFW przewiduje, że nowo przybyli zwiększą PKB Unii Europejskiej o 0,25 proc., podczas gdy Niemcy, Austria i Szwecja zyskają między 0,5 proc. a 1,1 proc.

 

Źródło: euraktiv.com

AS 


DATA: 2016-01-21 15:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Precz z NWO,precz z szatańskim planem !
ponad 4 lata temu / Anka
 
"Fundusz zalecił, by pracodawcy zatrudniający przybyszy, płacili im? dużo mniej niż rodzimym obywatelom." Gdzie tu Wasze-Liberałowie z MFW- RÓWNOŚĆ,WOLNOŚĆ,DIALOG,BRATERSTWO w stosunku do drugiego człowieka, którą tak bardzo, do wyznawców ideologii gender,mniejszości LGBT itd...podkreślacie i finansujecie.
ponad 4 lata temu / Andrzej
 
W tych szalenie mądrych wyliczeniach zapomnieli podać jaki wzrost ichniego PKB spowoduje dodatkowy podatek od paliwa który chcą ściągać w każdym kraju UE z przeznaczeniem na uchodźców. To dopiero będzie realny zysk. Od razu raitingi się podniosą.
ponad 4 lata temu / Alka
 
MFW to instytucja nacisku ż...masonerii, realizująca wielodekadowy plan zniszczenia monarchii (co im się udało), kościoła katolickiego i ostatecznie chrześcijaństwa, poprzez demoralizację (w tym różne ideologie), zwalczanie patriotyzmu, tradycji, rodziny. Służyć ma temu uzależnianie państw kapitałem (wykupem majątku najbardziej dochodowych gałęzi i mediów) i długiem publicznym - wynalazkiem żydów Amsterdamskich - czytaj kulisy powstania Banku Anglii. Jak zanikną wartości to pojawi się chaos, a to ma umożliwić przyjęcie przez Świat antychrysta jako "wybawiciela" - szatański to plan przewidziany w Apokalipsie - nam polakom pozostała już tylko modlitwa i pokuta aby nie ulec temu złu ostatecznie co doprowadziłoby to upadku ojczyzny ale już na wieki ? ale gdyby ten upadek miał być na wieki to oznaczałoby, że zło również pozostałoby na świecie na wieki bowiem tylko tam gdzie jest zło jest ucisk narodów. Ale skoro nasza Królowa ma pokonać szatana to jest nadzieja, że i my odzyskamy pełn
ponad 4 lata temu / brat Henryk
 
"...pieniądze przeznaczone na uchodźców wygenerują większy popyt", jeszcze większy popyt wygenerują wyższe płace dla tubylców (czyli dla nas) i niższe podatki
ponad 4 lata temu / europejski tubylec
 
tym darmozjadom nie potrzeba pracy, tylko płacy. Różnica w słowie mała, ale w finansach państwa ogromna. MFW różne bzdury propaguje, rozdając nie swoje. Łatwo dzielić cudze. I robić to za duże pieniądze. Niech te tłumoki same założą firmy (za kredyt) i zatrudnią imigrantów a za rok porozmawiamy. Tam siedzą typki pokroju Balcerowicza, czy jego ucznia Petru. Żadnej poważnej własnej praktyki, a za pensyjkę zrobią wszystko. To chore, jak za nasze pieniądze nam te typki szkodzą
ponad 4 lata temu / rozsądny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.