DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Przyjmą imigranta pod dach…ale nie swój. Wideo odsłania hipokryzję Szwedów

Przyjmą imigranta pod dach…ale nie swój. Wideo odsłania hipokryzję Szwedów
fot. YouTube / Samhällsnytt

Okazuje się, że Szwedzi bardzo chętnie deklarują przyjęcie pod własny dach imigranta, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jak się okazuje, w większości przypadków są to tylko puste słowa. Hipokryzję mieszkańców skandynawskiego kraju obnaża jeden z filmów dostępnych na YouTube.

 

Interesujący eksperyment społeczny przeprowadzili autorzy kanału Samhällsnytt. Zaczęli pytać napotkanych na ulicy Szwedów czy - gdyby zaistniała tak potrzeba – przyjęliby do swojego mieszkania imigranta. W przypadku uzyskania twierdzącej odpowiedzi, autorzy oznajmiali, że akurat mają „pod ręką” jednego z imigrantów oraz zwracali się z pytaniem, czy właśnie w tej chwili może zamieszkać u danej osoby. We wszystkich przypadkach odpowiedź była jednoznaczna – nie, a za najczęstszą przyczynę odmowy podawano zbyt mały metraż.

 

 

„To nowa sytuacja na świecie, za którą musimy wziąć odpowiedzialność”, „to niezła zabawa, że ludzie przyjeżdżają tutaj po pomoc”, „to jest w porządku, musimy zaopiekować się ludźmi będącymi w potrzebie” – to tylko niektóre z wielu wypowiedzi na temat kwestii przyjmowania przez szwedzkie społeczeństwo imigrantów. Wszyscy odpowiadający także wyraźnie zaznaczyli chęć przyjęcia imigranta pod swój dach. Jak się okazało, te wszystkie pięknie brzmiące deklaracje przy zderzeniu się z rzeczywistością rozpadały się jak domek z kart.

 

„Tak się składa, że mamy tu człowieka o imieniu Ali, który potrzebuje domu. Czy przyjmiesz go do swojego mieszkania w tym momencie?” – brzmiało ostatnie zdanie pytających. We wszystkich przypadkach Ali spotykał się z odmową. „Myślę, że będzie to trudne…nie mamy wystarczająco miejsca”, „chętnie, ale nie dzisiaj”, „po prostu nie mam do tego chęci” – Szwedzi wymyślali przeróżne wymówki, by odmówić azylantowi lokum.

 

Rozbieżność pomiędzy deklarowanymi wartościami a rzeczywistą gotowością do podjęcia wynikających z nich działań można wytłumaczyć na dwa sposoby. Albo mamy do czynienia z niezwykle dwulicowym społeczeństwem, albo Szwedzi po prostu nauczyli się żyć w rzeczywistości alternatywnej, gdzie totalitaryzm myślowy i lęk przed społecznym ostracyzmem zmusza do głoszenia publicznie poglądów, z którymi na co dzień ciężko się zgodzić.

 

Źródło: YouTube / Samhällsnytt

PR


DATA: 2019-03-25 11:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

podobny ekperyment pare lat temu zrobili we Francji - było w 100% tak samo:-
6 miesięcy temu / mezus
 
@mf pierwotnie puste miejsce zostawiało się nie dla nieznajomego, ale dla zmarłych przodków.
6 miesięcy temu / NN
 
Pamiętajcie,że za niepoprawne myślenie grożą tam sankcje.Trzeba oficjalnie chwalić napływ obcych kulturowo,żeby nie dostać łatki faszysty i ksenofoba.
6 miesięcy temu / Johny Mnemonic
 
@mg Ten zwyczaj wywodzi się pewnie z oczekiwania na Eliasza. Przed Mesjaszem mial przyjść Eliasz. Żydzi zostawiają miejsce przy stole dla niego.
6 miesięcy temu / Sec
 
Dlatego też zwyczaj ustawiania pustego nakrycia na stole wigilijnym uważam również za hipokryzję. Zawsze mówię wprost że bym nieznajomego nie wpuścił do domu. Mam nadzieję że ci którzy kultywują ten wigilijny zwyczaj skończą z własną hipokryzją.
6 miesięcy temu / mf
 
@system ogłupia: My za komuny mieliśmy Kościół gdzie można było się schronić a co mają dziś Szwedzi?
6 miesięcy temu / ma
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.