DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kto wiedział oProtokołach ten nie musiał był jasnowidzem. Masa spała i spi.
ponad 1 rok temu / cierpienie JPII
 
do bezimiennego "Komentujesz, a nie rozumiesz co komentujesz..." - jakim prawem to mówisz? Bo tylko Ty wiesz, co komentujesz, a mnie uważasz za głupka? A nie nie przyszło Ci do głowy omamionej pychą, że to może Ty nie rozumiesz mojego komentarza? Być może jestem głupcem, ale nie Tobie o tym sądzić (tak, w swoim poście OSĄDZIŁEŚ mnie. Jakim prawem?). Ja cytowałem słowa Jezusa z o obłudnikach, a Ty nazwałeś mnie obłudnikiem. Jeśli gardzisz mną, to upomni się kiedyś o mnie Pan Jezus. Pomodliłem się za Ciebie. Nie mamy o czym ze spbą rozmawaić. A propos "różnicy pomiędzy prokuratorem a sędzią": a kto Ciebie ustanowił prokuratorem? Diabeł też jest prokuratorem: "bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co DNIEM I NOCĄ OSKARŻA ICH PRZED BOGIEM naszym" (Ap 12, 9-10) oraz "Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę." Łk 22, 31-32. Chcesz się bawić w prokuratora, jak diabeł przed tronem Bożym? Proszę bardzo. Wnioski wyciągnij sam
ponad 1 rok temu / nikt ważny
 
Wielki człowiek ponad wszelkie czasy ... Dlatego sprawdźcie jaki gest wobec muzułmanów Jan Paweł 2 wykonał dnia 14 Maja 1999 roku.
ponad 1 rok temu / retall
 
Kościół Chrystusowy , który jest w K.K. ma wymiar ludzki i duchowy. Tworzą Go ludzie wierni Bogu. Kosciół jest święty świętością Pana Jezusa. Wymiar ludzki - wierni mają skłonność do grzechu odziedziczoną po Adamie i Ewie. [Grzech pierworodny].Dar wolności i skłonność natury ludzkiej do grzechu(- jak uczy doświadczenie ludzkie i historia ) umożliwiają odrzucenie łaski Bożej i sprzeniewierzenie się powołaniu do świętości. Prawidła >królestw ziemskich< odnoszą się także do widzialnego ludzkiego wymiaru Kościoła.Dlatego też wierni poprzez życie wiarą(wymiar duchowy)mają czuwać i nie dać się zwieść. Historia TIARY ukazuje władzę papieży i stosunek Kościoła do władzy świeckiej:>Obie władze pochodzą od Boga, jednakże ład wymaga, aby jedna była podporządkowana drugiej: wyższa jest jednak władza duchowna. To jej przystoi ustanawiać władzę świecką i napominać ją, kiedy zbłądzi...?< Papież Bonifacy VIII, Bulla Unam sanctam.
ponad 1 rok temu / Iskierka / > anonima
 
Bez szaleństw - teraz zaczną się mnożyć wyznania "bliskich przyjaciół" JP2, o tym jakim wielkim prorokiem był. W ten sposób będą mogli świecić światłem odbitym, które sami podsycają. Takie są skutki "santo subito". Beatyfikacja powinna mieć miejsce kilkadziesiąt lat po śmierci, gdy już nie żyją osoby wpływowe, bezpośrednio zainteresowane "uświęceniem" kandydata na ołtarze.
ponad 1 rok temu / Jerry
 
:>
ponad 1 rok temu / Dominic
 
Czy o ISLMIZACJĘ,czy o SEMITYZACJĘ Europy chodzi?!
ponad 1 rok temu / M.S.Kazimierzak
 
Wielki człowiek ponad wszelkie czasy ...
ponad 1 rok temu / Tadi
 
Nie odnoś prawideł królestw ziemskich do Kościoła Chrystusowego, którego Władca obiecał że będzie z nim przez wszystkie dni aż do skończenia świata, a bramy piekielne go nie przemogą. Niepoprawne jest pisanie w tym przypadku o Namiestniku jako o Władcy. Więcej cierpliwości i zaufania do Władcy.
ponad 1 rok temu / do Iskierka
 
Dla zatwardziałych serc przesiąkniętych fałszywym kremówkowym obrazem, wstydliwa jest logiczna prawda.
ponad 1 rok temu / do Soplica
 
Łatwo jest powiedzieć że coś się stanie jeśli posiada się wiedzę z pierwszej ręki...
ponad 1 rok temu / Irrec
 
#mkultura - co jest wstydliwego w komentarzach?
ponad 1 rok temu / Soplica
 
Przysłowie mówi :Starość nie radość. Tyle pisano o powodach odejścia na emeryturę papieża Benedykta.On sam obwieścił światu , że opuściły Go siły i czuje się nie najlepiej. Nasuwa się zatem pytanie kto sprawuje zarząd Kościołem hierarchicznym i jego strukturami na całym świecie jeśli wiekowy papież z powodów czysto ludzkich nie jest w stanie tego czynić ? Pytanie jest zasadne gdyż doświadczenie ludzkie uczy, że młodsi sukcesorzy i współpracownicy potrafią wykorzystać niedołężność władców i tworzyć nową historię pieczętując ją podpisem władcy. Wszyscy widzieli z jakim cierpieniem mierzył się papież J.P. II. Niekoniecznie jednak mogło ono wynikać tylko z cierpienia fizycznego równie dobrze wiekowy Papież mógł odkryć , że został zmanipulowany i wykorzystany. Może dlatego prosił aby się ZA NIEGO MODLIĆ.
ponad 1 rok temu / Iskierka
 
Ale wstyd. Za te komentarze oczywiście nie za jakieś całowanie koranu
ponad 1 rok temu / mkultra
 
Oriana Falaci nie bedąc mistyczka też to wiedziała ponad 30 lat temu. Ba, inni też wiedzieli wiedzą-- wystarczy obserwować świat i znać troche historii.
ponad 1 rok temu / nick
 
Jak pocałunek koranu może być wyrazem szacunku do Boga, skoro w koranie bogiem jest Allach, który zgodnie z wersetami koranu NIE JEST Trójjedynym Bogiem? A Nostra aetate nie ma cechy nieomylności, choćby dlatego bo wypowiada się na temat religii obcych katolicyzmowi.
ponad 1 rok temu / do ????
 
Nie można dwóm panom służyć, albo Bóg albo Allach. Co ma wspólnego Allach z Bogiem w Trójcy Jedynym? Może by Kościół zaprzestał chocholego tańca w postaci ekumenizmu na rzecz głoszenia Ewangelii? Nie trzeba być wielkim prorokiem aby się połapać że islam zalewa od kilkudziesięciu lat Europę. A Jan Paweł II w swym pędzie do ekumenizmu tylko i wyłącznie dołożył swą cegiełkę do przyspieszenia tego procesu. Podczas Jego pontyfikatu "defensywa" Kościoła w świecie stała się nad wyraz oczywista. Benedykt XVI próbował to naprawić ale został zakrzyczany i osaczony jak zwierze. Dziś wróciło "stare" i ... czy Pan Jezus jak przyjdzie powtórnie znajdzie jeszcze wiarę?
ponad 1 rok temu / Soplica
 
No dobrze...za pontyfikatu Jana Pawla II nie bylo inwazji Islamu na Europe to raz,a dwa jesli w Europie bedzie wiara to Islam nie straszny.Zatem kazdy sam powinnien sie uderzyc w pierś i idpowiedziec sobie na pytanie czy sam cos zrobil.Jan Pawel II zrobil wiele,przestrzegal tez przed inwazja na Irak po zamachu w Stanach,mowil,ze ta wojna nic nie da,a zaostrzy konflikt i zgina niewinni,ale Go mozni tego swiata nie sluchali i niestety Jego ptzestroga sie sprawdzila.Na terenie okupowanym powstalo panstwo islamskie i sie zaczelo.To nie pocalowanie Koranu sialo nienawisc ale egoizm,chec wladzy i brak szacunku do drugiego czlowieka,wyzysk itd.Zatem od siebie trzeba wymagac,samemu nieść pokój a nie czekac na innych.
ponad 1 rok temu / ????
 
Jak chcecie opierać się na tym co kto powiedział to najpierw Ewangelia, potem Ojcowie Kościoła, potem Doktorzy Kościoła a potem możemy sobie porozmawiać o tym co powiedział jakiś święty, papież (prywatnie) czy biskup.
ponad 1 rok temu / etam
 
I jakby uprzedzając to nadejście Islamu z nabożną czcią całował zieloną księgę, w której w co drugim akapicie jak refren powtarza się : Jezus nie był Bogiem.....
ponad 1 rok temu / Ekumeniacki Papa
 
Poczytajcie sobie kompilację przemówień JP2 o islamie. Dostępne jest to na stronach watykańskich: "Dziś pragnę powtórzyć to co powiedziałem kilka lat temu młodym muzułmanom w Casablance: 'Wierzymy w tego samego Boga, jednego Boga, żyjącego Boga, Boga, który stworzył świat i doprowadza swe stworzenia do doskonałości" "Niech święty Jan Chrzciciel ochrania islam i wszystkich mieszkańców Jordanii" "Z wielką radością przekazuję wam pozdrowienia, muzułmanie, nasi bracia w wierze w jednego Boga." https://gloria.tv/article/2Nn3LyaTzMgG46SLqVm88MBqt A teraz porównajmy to z tym co mówi o islamie dr. Krajski: Mohamedowi ukazywał się anioł, który powtarzał "Chrystus nie jest Bogiem, nie umarł na krzyżu, nie zmartwychwstał". Niech teraz każdy wyciągnie sobie wnioski z tej konfrontacji. Warto jeszcze przypomnieć wydarzenia z kościoła Św. Piotra w Asyżu z 1986 r. Palenie kadzidełek przez pogańskich mnichów Buddzie, którego posążek stał ponad Tabernakulum.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
do? W tym problem, że allach to demon.Allach przed islamem to był bóg księżyc w panteonie arabskich bogów. Mahomet chcąc stworzyć wiarę w jednego boga na wzór chrześcijański wybrał allacha. Dlatego islamskim symbolem jest półksiężyc. Cała doktryna islamu wraz z szariatem jest szatańskim pogaństwem. To tak jakbym z greckiego Zeusa nagle zrobił boga. Nie potraficie zrozumieć,że prawdziwy Bóg objawił się w Jezusie Chrystusie i poprzez doktrynę katolicką wyraził swoją wolę. Przecież islam każdego dnia obraża Trójcę Św., pluje na krzyż i Chrystusa. Całowanie koranu to zniewaga Jedynego Boga. Do ??? Proszę odnieść się merytorycznie do moich argumentów. Kochani ja nie atakuję Kościół, jestem rzymskim katolikiem i po prostu bronię go takim jakim był zawsze. Wystarczy poczytać na temat zmian w doktrynie katolickiej po SWII i dostąpicie szoku jak dewastuje się Kościół od wewnątrz przez masonerię. Nie interesuje mnie Wasze prywatne zdanie ale niezmienione magisterium Kościoła.
ponad 1 rok temu / Artur
 
to czemu nic z tym nie zrobił? nie zapobiegł? tylko jeszcze całował im koran...
ponad 1 rok temu / no dobrze, to skoro wiedział,
 
Artur cale szczescie,ze nie masz szans zostac Papiezem.A jak mowisz o J.Chrystusie to pewnie wiesz,ze byl Krolem Pokoju a nie wojny i nienawisci.
ponad 1 rok temu / ????
 
A jeszcze jedno Jawnuta pocalowanie Koranu oznacza szacunek do Boga, bo Bog jest jeden nikt nie pisal o milosci i milosierdziu to calkiem inne pojecia,wiec nie przekrecaj.
ponad 1 rok temu / ?
 
Jawnuta wytyczne w dokimencie Soboru Watykanskiego II w Deklaracji i stosunku Kosciola do religii niechrzescijanskich Nostra aetate czytamy wyraznie i wyjatkowosci chrześcijaństwa jako religii objawionej...itd ale rowniez o znaczeniu i wartosci religii niechrzescijanskich.Mowa jest o szacunku i o tym,ze wszystko co zawiera sie dobrego i otawfziwego w tych religiach jest przygotowaniem so Ewangelii.Pocalowanie Koranu religii monoteistycznejnej to wyraz wlasnie tego i czym jiz byla mowa.Zatem zjedz sobie kremowke,wowczas moze nie besziesz tak jednostronnie,bez namyslu niszczyc wytyczne Kosciola Katolickiego.Nienawiscia nic nie zdzialasz...
ponad 1 rok temu / ????
 
Przepraszam za błąd chodzi o Sobór Laterański III kanon 24 i 26. Pch24 dajcie to sprostowanie.
ponad 1 rok temu / Artur
 
Przepraszam wkradł się błąd - chodzi o Sobór Laterański III kanon 24.Chrześcijanom zakazuje się służenia Saracenom oraz kanon 26.Ażeby chrześcijanie nie mieszkali z Żydami ani Saracenami.
ponad 1 rok temu / Artur
 
do ?, masz nieco infantylne spojrzenie na kwestie wiary. Jak pocałowanie koranu może być miłością, miłosierdziem? Jak pocałunek złożony na księdze kłamstwa może być dobrem? Obudź się i zacznij myśleć. Porzuć kremówkowe emocjonalne rozumowanie, a w kwestiach wiary kieruj się rozumem i logiką.
ponad 1 rok temu / Jawnuta
 
@?. Pierwsze przykazanie mówi: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Oddawanie czci w jakikolwiek sposób każdemu innemu bożkowi typu demon allach, budda czy jakieś hinduskie bóstwo jest wprost wystąpieniem przeciwko Bogu Jedynemu, którym jest Święta Trójca. Czy Jan Paweł II to robił? Oczywiście, że tak - wystarczy na youtube zobaczyć te ekumeniczne występy z poganami. Takim zachowaniem uwiarygadniał inne religie. Dlaczego to robił? Bo uważał, jak wszyscy moderniści, że w każdej religii można się zbawić. Tylko tym jednym zachowaniem wystąpił przeciwko dogmatowi katolickiemu - Poza Kościołem nie ma zbawienia. Co do islamu: Sobór Laterański III kanon 22 i 26 mówi,że ci którzy pomagają saracenom (muzułmanom) w prześladowaniu chrześcijan są ekskomunikowani. Islam z natury nienawidzi chrześcijan i sprowadzanie go do Europy skutkuje prześladowaniem. Posoborowe nauczanie, całowanie koranu, czy zachwalanie islamu przez papieża Franciszka jest zdradą Chrystusa.
ponad 1 rok temu / Artur
 
Artur wcale nie godzisz.Jan Pawel II bez wzgledu na procedury byl Swietym i bedzie.Jego świętość wynika z tego jakim byl czlowiwkiem,a nie z tego czy całował Kotan czy nie.A ponad to w piwrwotnym chrzescijanstwie swietosc nadawano przez sam zmysl Ludu Bozego.Teraz przez proces wzoru cnot i modlitwe wstawiennicza,czyli cud oo smierci do beatyfikacji i drugi do kanonizacji.Chciano to zniesc i uproscic,a wlasnie Jan Pawel II sie na to nie zgodził,uważając,że to pieczęć od Boga.A poza tym to Jan Pawel II nie myslal o świętości tylko o wypwlnianiu woli Boga.Oddal się Bogu caly i traktowal Jego wole powaznie i dlatego zostal Swiwtym.Nalezy tez wspommiec jaki byl dla ludzi,jak potrafil kochac.
ponad 1 rok temu / ?
 
Kochani ja Was pogodzę. Gdyby Jan Paweł II żył przed Soborem Watykańskim II i głosił to co głosił to zapewniam Was, że nigdy by nie został świętym Kościoła Katolickiego. Wręcz przeciwnie - zostałby przywołany do porządku przez Święte Oficjum. Po soborze nastąpiły zmiany w doktrynie katolickiej jak i w katolickiej procedurze kanonizacji, które znacznie złagodziły kryteria i dlatego mamy świętych takich jakich mamy. Wielu z nich kiedyś będzie zniesionych tak jak modernizm i nowa liturgia. Nota bene procedurę kanonizacji zmienił właśnie Jan Paweł II w konstytucji apostolskiej Divinus Perfectionis Magister wydanej w 1983r.
ponad 1 rok temu / Artur
 
Piusx jaki swiat katolicki jest oburzony calowaniem koranu....Jan Pawel II wyraznie mowil za zycia,ze tam gdzie jest mienawisc nie ma Boga i mowil to w krajacj Islamskich.Sob.WatII mowi o dialogu miedzyreligijnym,aby zapanowal pokój,o szacunku do religi,calujac Koran Jan Pawel II wyraza szacunek do religi.To nie znaczy,ze nie kochal Jezusa Chrystusa.Chyba absolutnie noe znasz mauczania Jana Pawla II piszac takie bzdury.Kosciol katolickiSiegnij po dokumemt Nostra aetate,to dowiesz sie wiecej.
ponad 1 rok temu / ?
 
Niestety, ale obecnie te wynurzenia są nieweryfikowalne, natomiast publiczne, oficjalne i udokumentowane gesty i wypowiedzi Jana Pawła II odbiegają wyraźnie od przedstawionego obrazu. Biorę oczywiście poprawkę na tzw. "język dyplomatyczny", którego papieże muszą używać, ale i tak pozostają nam dwa niespójne obrazy....
ponad 1 rok temu / stasiu
 
"Wy, Kościół trzeciego milenium, będziecie musieli powstrzymać tę inwazję. Nie przy pomocy armii, armie nie wystarczą, ale swoją wiarą, przeżywaną uczciwie?. I właśnie dlatego całujcie koran, jak ja ;-)
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 
Komentujesz, a nie rozumiesz co komentujesz. Czyli to Ty jesteś obłudnikiem. Nikt tu nie osądza świętego obecnie JPII, gdyż taki osąd jest wyłącznym prawem Pana Boga. My dokonujemy jedynie oceny. Różnica jest taka, jak między sędzią i prokuratorem. To że JPII jest obecnie święty, nie oznacza że za życia nie grzeszył, gdyż każdy żyjący człowiek jest grzesznikiem. Jednak to że JPII obecnie jest święty oznacza, że za swe grzechy już odpokutował.
ponad 1 rok temu / do nikt ważny
 
To dlaczego JP2 zdobyl sie na tak hanbiacy czyn jak ucalowania koranu? To tak mocno zaprzecza jego swiatosci dzisiaj, swiat katolicki jest tym mocno zbulwersowany.
ponad 1 rok temu / PiusX
 
Ciekawe ile jeszcze usłyszymy niesamowitych i infantylnych historii o papieżu J.P.II ? I w jakim kierunku będzie się rozwijał Jego kult ? Jeśli już pojawiło się słowo mistyk, to kto wie może pojawi się jakieś objawienie dla prostego ludu , który łaknie sensacji gdyż same kremówki już nie wystarczą a cała spuścizna jest za trudna nawet dla księży. Gdyby w tak przyspieszonym tempie nie było >santo subito < Kościołowi Polskiemu było by dziś łatwiej odciąć się od herezji z Rzymu i podejmować merytoryczne decyzje. Dziś jest to niemożliwe. Papież J.P.II jest pieczęcią dla Reform papieża Franciszka. Wielu dodaje sobie blasku czerpiąc z Jego chwały. Czy należy się spodziewać , że każdy kolejny papież będzie świętym ? > Czy dziękuje się słudze za to , że wykonał to , co mu polecono? J.P. II pod koniec życia prosiła aby się ZA NIEGO MODLIĆ. Słudzy nieużyteczni jesteśmy..
ponad 1 rok temu / Iskierka
 
Dość żałosne te szkalujące świętego papieża komentarze. Na podstawie jednego zdjęcia negujące cały dorobek wielkiego Polaka i następcy św. Piotra. Jakby święty miał być jakąś doskonałą maszyną, która nie popełnia błędów. Matce Teresie z Kalkuty, jeśli dobrze pamiętam, też zdarzało się mówić rzeczy po prostu niemądre, ale nie zmienia to jej dokonań i wiernej służby Chrystusowi. Ba! Sam św. Piotr też miał chwile gorsze i wcale nie mówię tutaj o samym zaparciu się naszego Pana. Bliski Janowi Pawłowi II człowiek mówi, że papież przepowiedział inwazję islamistów na Europę i na dodatek stwierdził, że będzie to gorsze od nazizmu i komunizmu, a tu dzieciaki obrzucają nie tylko siebie nawzajem błotkiem, ale jeszcze chlapią na święty wizerunek.
ponad 1 rok temu / Terezjusz
 
Jan Paweł II - chluba naszego Narodu !
ponad 1 rok temu / Jan
 
Do nikt ważny nie chodzi o osadzanie ale roztropnosc to roznica. Kazde dziwne zachowanie hierarchow powinno być weryfikowane z ewangelia.Sam Pan Jezus kazal nam strzec sie wilkow w owczej skórze. Oczywiscie nie twierdze ze JPII byl wilkiem ale calowaniw koranu automatycznie załącza w czlowieku ostrożność i próbę wyjasnienia intencji takiego gestu
ponad 1 rok temu / Servus
 
W powyższym artykule Pch24.pl nie opisano całości wypowiedzi ks. Mauro nt. wizji JP2: "Vatican Insider reached Monsignor Mauro Longhi by telephone, who, in addition to saying that he was sadden for how his stories were used, added a couple of episodes for the readers of our newspaper. Scraps of conversation with John Paul II, which show how difficult the attempt to ?enlist? the Polish Pope is. I remember - Longhi confides us - that on another occasion he spoke to me of his dialogue with Our Lady, who had told him, ?The war will not be between religions, but between atheists and believers, between those who are without God and believers?. [Vatican Insider, 21/11/2017]
ponad 1 rok temu / Szukający Prawdy
 
Przypominam że Papież Jan Paweł II nie tylko całował Koran ale też modlił się publicznie w meczecie. Tu moje pytanie:"Czy katolikowi wypada to robić"????
ponad 1 rok temu / Jan
 
Ludzie, opamiętajcie się. Jeden mądrzejszy od drugiego, a wszyscy razem od Pana Boga. Kto was ustanowił sędzią nad św. Janem Pawłem II? Kościół katolicki, powagą swego urzędu i mocą Ducha Świętego ogłosił Jana Pawła II świętym. Jeśli wam się to nie podoba - proszę bardzo, drzwi otwarte, a za nimi cała masa alternatyw, np. sedewakantyści. Tylko nie mówcie, że jesteście katolikami. Jedynie Pan Bóg zna serce i myśli człowieka i tylko on może go osądzać. Dajcie już sobie spokój, bo, obłudnicy, nie widzicie belki we włanych oczach. Jeśli jeden z drugim nie chcecie, aby Was po śmierci sądzono, to nie sądźcie: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą." (Mt 7, 1-2).
ponad 1 rok temu / nikt ważny
 
Mam bardzo mieszane uczucia co do JPII i jego dziwnych aktow milosci ale wiedzac ze Benedykt XVI byl Jego przyjacielem ufam ze w tych gestach niw chcial uznac rownosci religii ale okazac szacunek liczac na odwzajemnienie no nie wyszlo mu.musimy tez pamietac ze Karol Wpjtyla mial wielu przyjaciół Żydów jeszcze w Wadowicach i to uksztaltowalo jego duchowosc ducha Asyżu
ponad 1 rok temu / Servus
 
Cieszy mnie, że wielu komentujących ma trzeźwe spojrzenie na problem pontyfikatu JPII, bo sądziłam, że ten łzawy sentymentalizm w odniesieniu do polskiego papieża już wszystkim rozum przesłonił. Wolność religijna, fałszywy ekumenizm i psucie liturgii elementami świeckimi, promowane przez Wojtyłę, to są niestety tylko najpoważniejsze błędy papieża Polaka (eufemistycznie rzecz ujmując). Do wszystkich wielbicieli JPII: to naprawdę nie jest atak personalnie na Wojtyłę, który osobiście był bardzo sympatycznym człowiekiem, to raczej gorycz, że w całej historii Kościoła nie promuje się dzisiaj tych, którzy dzielnie stawiali czoła herezji modernizmu, nawet wbrew wielu zainfekowanym dostojnikom Kościoła, a wynosi się pod niebiosa, uważa za największego ze świętych tego, któremu do heroiczności w obronie katolickiej wiary bardzo wiele brakowało. Przypominam, że JPII nigdy się nie wycofał ani nie przeprosił za tak skandaliczne i niezgodne z Magisterium KK nauczanie.
ponad 1 rok temu / Iw
 
@ miłość: Nie trzeba być nadmiernie odkrywczym, żeby się zorientować, gdzie muzułmanie mają gesty miłości od chrześcijan, obojętnie czy będzie to aberracja w postaci całowania koranu, czy publiczne obmywanie nóg podczas obrzędów, w których powinni uczestniczyć chrześcijanie, a nie innowiercy. Jednocześnie proponuję przypomnieć sobie słowa samego Jezusa spisane w Mt 7,6.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
Zastanowiłeś się co napisałeś? Pocałunek miłości do koranu oznaczałby miłość do zła, bo koran, czyli islam, to zło. Gdyby JPII pocałował muzułmanina, to by oznaczało miłość. Poza tym, muzułmanie to odebrali nie jako miłość, lecz właśnie jako uległość.
ponad 1 rok temu / do miłość
 
jak się to ma do stanowiska Papieża Frańciszka , który popiera przyjmowanie uchodzców a nawet był skonny umyć im nogi
ponad 1 rok temu / and
 
to był pocałunek miłości a nie uległości.
ponad 1 rok temu / miłość
 
Jakoś niekoniecznie daję wiarę tej "wizji" w tak specyficzny sposób przedstawionej przez prominenta Opus Dei... Jak wielu podobnym rzekomym niezwykłościom... Poza tym, biorąc pod uwagę fakty, czytaj: Asyż, jak wyżej słusznie zauważono, sądzę, że doprawdy nie ma się czym pobudzać.
ponad 1 rok temu / ancan
 
do ? i Artur) cała smutna prawda. Dlatego apeluję aby PCH 24 oraz inne środowiska Katolickich Tradycjonalistów nie powoływały się na JPII jeśli chodzi o zamierzenie odnowy Kościoła Katolickiego w duchu świętej Tradycji. Wystarczy nawet nie krytykować ale przemilczeć i już tylko powoływać się na zdrową i czystą naukę przedsoborowych papieży.
ponad 1 rok temu / Aguirre
 
@?. Bo był modernistą a dla nich w każdej religii można się zbawić. Dlatego w Asyżu modlił się razem z różnej maści poganami. Przykre, ale takie są fakty.
ponad 1 rok temu / Artur
 
W takim razie, dlaczego św. Jan Paweł II za życia całował Koran?
ponad 1 rok temu / ?
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.