DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Przyjaciel Jana Pawła II: papież wiedział, że islam najedzie Europę

Przyjaciel Jana Pawła II: papież wiedział, że islam najedzie Europę
fot. Wikimedia

 

Bliski przyjaciel św. Jana Pawła II stwierdził: zmarły papież, który okazał się być mistykiem, powiedział mu, że Europa zostanie najechana przez islam.

 

Przemawiając do dużej grupy zgromadzonych w pustelni Świętych Piotra i Pawła w październiku tego roku ks. Mauro Longhi z prałatury Opus Dei przywołał rozmowę, jaką odbył ze zmarłym papieżem w marcu 1993 roku podczas jednej z ich wielu pieszych wycieczek w górach. Wyprzedziwszy resztę swoich towarzyszy, Longhi i św. Jan Paweł II zrobili sobie przerwę na posiłek.

W filmie wideo z października można usłyszeć, jak Longhi mówi, że zauważył, iż dłonie świętego się trzęsą (choroba Parkinsona Jana Pawła nie była jeszcze ujawniona w roku 1993). Papież zauważył spojrzenie młodego wówczas człowieka.


Drogi Mauro, to starość – wyjaśnił.
Longhi pospiesznie wtrącił:
Ależ nie! Wasza Świątobliwość jest młody.
To nieprawda – zaprzeczył gwałtownie papież. – Mówię, że jestem stary, ponieważ jestem stary.

 

Longhi relacjonował dalej: „Wówczas Wojtyła zmienił ton, i wtajemniczając mnie w jedną ze swoich nocnych wizji, powiedział mi: Powiedz to tym, których spotkasz w Kościele trzeciego tysiąclecia. Widzę Kościół dotknięty śmiertelną plagą. Głębszą, boleśniejszą i bardziej śmiertelną niż te z tego tysiąclecia (nawiązywał tutaj do komunistycznego i nazistowskiego totalitaryzmu). Nosi ona nazwę islamizmu. Najadą Europę. Widziałem hordy nadciągające od Zachodu po Wschód – i opisał mi kraje jeden po drugim: od Maroka poprzez Libię po Egipt i tak dalej, aż do wschodnich części. Ojciec święty dodał: Najadą Europę, Europa będzie jak piwnica, stare relikty, mrok, pajęczyny. Pamiątki rodzinne. Wy, Kościół trzeciego milenium, będziecie musieli powstrzymać tę inwazję. Nie przy pomocy armii, armie nie wystarczą, ale swoją wiarą, przeżywaną uczciwie”.

 

Według portalu „La Nuova Bussola Quotidiana”, który przekazał tę wiadomość, Longhi jest „księdzem poza wszelkimi podejrzeniami (…), cieszącym się osobistym poważaniem nie tylko Jana Pawła II, ale także Benedykta XVI do tego stopnia, że w roku 1997 został powołany do watykańskiej dykasterii Kongregacji ds. Duchowieństwa”. Pomiędzy rokiem 1985 a 1995 Longhi, który został wyświęcony w roku 1995, towarzyszył Janowi Pawłowi II w jego wycieczkach narciarskich i pieszych, goszcząc go w domu letniskowym Opus Dei w Abruzji, który wówczas był jedynie „prostym wiejskim domem”.

 

Longhi powiedział zebranym, że papież zazwyczaj wymykał się z Rzymu na te wycieczki w skromnym aucie, w towarzystwie swojego osobistego sekretarza, ks. Stanisława Dziwisza, oraz kilku innych polskich przyjaciół. Kiedy samochód zatrzymywał się przy budce na rogatce, „jedynym miejscu, gdzie ktoś mógłby go rozpoznać”, „Papa Wojtyła” udawał, że jest głęboko pogrążony w lekturze gazety, którą trzymał przed twarzą.

 

Wszyscy wiedzą, że Jan Paweł II był osobą wysportowaną; o tym, że był także mistykiem wie bardzo niewielu. Jednakże, według „La Nuova Bussola Quotidiana”, Longhi relacjonował, że Jana Pawła II można było zastać w nocy klęczącego przed tabernakulum w kaplicy domu w górach. Ci, którzy w domu mieszkali, słyszeli, jak rozmawiał, „czasami nawet z ożywieniem” z naszym Panem albo „Jego umiłowaną Matką, Maryją Dziewicą”.

 

Ponadto Longhi powiedział, że największy przyjaciel Jana Pawła, kardynał Andrzej Deskur, przekazał mu, iż święty posiadał „dar wizji”. Kiedy Longhi spytał, co to znaczy, Deskur odparł: „Rozmawia z Bogiem wcielonym, Jezusem; widzi Jego oblicze, jak również oblicze Jego Matki”.

 

Najwyraźniej wizje te zaczęły się podczas pierwszej Mszy świętej Karola Wojtyły, odprawianej 2 listopada 1946 roku w krypcie św. Leonarda na Wawelu w Krakowie, w chwili Podniesienia.

Chociaż czasami Jana Pawła II nazywano „papieżem islamu”, a tradycjonaliści od dawna ubolewali nad zdjęciem świętego, na którym całuje Koran, „La Nuova Bussola Quotidiana” utrzymuje, że rewelacje te nie przeczą jego uwagom w „obecnie zapomnianej” adhortacji z roku 2003 Ecclesia in Europa. Czasopismo zauważa, że ojciec święty zdawał się „usilnie prosić” o to, by chrześcijanie byli wyedukowani w „obiektywnej wiedzy na temat islamu”.


W Ecclesia in Europa Jan Paweł II pisał:

 

(…) W szczególności ważne są poprawne relacje z islamem. Dialog ten, jak w tych latach wielokrotnie uświadamiali to sobie Biskupi europejscy, „musi być (…) roztropnie prowadzony, z jasnym rozeznaniem możliwości i ograniczeń oraz z ufnością w zbawczy plan Boga, obejmujący wszystkie Jego dzieci”. Między innymi koniecznie trzeba pamiętać o znacznej rozbieżności między kulturą europejską, która ma głębokie korzenie chrześcijańskie, a myślą muzułmańską.

 

W związku z tym należy odpowiednio przygotowywać chrześcijan żyjących w codziennym kontakcie z muzułmanami, by poznali obiektywnie islam i umieli się z nim konfrontować; przygotowanie to winno objąć zwłaszcza seminarzystów, kapłanów i wszystkie osoby zaangażowane w duszpasterstwo. Jest zatem zrozumiałe, że Kościół, wzywając instytucje europejskie, by umacniały wolność religijną w Europie, równocześnie domaga się wzajemności w zapewnianiu wolności religijnej także od krajów o odmiennej tradycji religijnej, w których chrześcijanie są mniejszością.

 

W tym kontekście zrozumiałe jest „zaskoczenie i poczucie frustracji u (…) chrześcijan, którzy, jak na przykład w Europie, przyjmują wyznawców innych religii, umożliwiając im sprawowanie kultu, a którym zabrania się praktykowania religii chrześcijańskiej w krajach, gdzie owi wyznawcy, stanowiący większość”, uczynili ze swej religii jedyną dopuszczalną i uznawaną. Osoba ludzka ma prawo do wolności religijnej i wszyscy, na całym świecie, „powinni być wolni od przymusu ze strony czy to jednostki, czy też grup społecznych i wszelkiej władzy ludzkiej”.

 

„La Nuova Bussola Quotidiana” wydaje się zdawać sobie sprawę z poruszenia, jakie artykuł wywoła tymi rewelacjami. Końcowy akapit artykułu na temat październikowego wystąpienia ks. Longhi stwierdza, że stoimy w obliczu „politycznie niepoprawnego odczytania zjawiska islamu przez papieża kanonizowanego przez Kościół katolicki”.

 

Czasopismo nazywa to odczytanie zarówno „profetycznym”, jak i „nauczycielskim” i sugeruje, że przewidywana inwazja może już trwać. Kończy następująco:


„Tymczasem nieubłaganie światła gasną nad chrześcijańską Europą, która została sprowadzona do piwnicy wypełnionej starymi reliktami i pajęczynami. Karol Wielki przemówił i w jeszcze większym stopniu dzisiaj zaprasza nas do stawienia oporu inwazji przy pomocy wiary przeżywanej w całej jej rozciągłości”.

 

 

 

Dorothy Cummings McLean
Źródło: LifeSiteNews
Tłum. Jan J. Franczak

 

 

 


DATA: 2017-11-26 08:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto wiedział oProtokołach ten nie musiał był jasnowidzem. Masa spała i spi.
ponad 2 lata temu / cierpienie JPII
 
do bezimiennego "Komentujesz, a nie rozumiesz co komentujesz..." - jakim prawem to mówisz? Bo tylko Ty wiesz, co komentujesz, a mnie uważasz za głupka? A nie nie przyszło Ci do głowy omamionej pychą, że to może Ty nie rozumiesz mojego komentarza? Być może jestem głupcem, ale nie Tobie o tym sądzić (tak, w swoim poście OSĄDZIŁEŚ mnie. Jakim prawem?). Ja cytowałem słowa Jezusa z o obłudnikach, a Ty nazwałeś mnie obłudnikiem. Jeśli gardzisz mną, to upomni się kiedyś o mnie Pan Jezus. Pomodliłem się za Ciebie. Nie mamy o czym ze spbą rozmawaić. A propos "różnicy pomiędzy prokuratorem a sędzią": a kto Ciebie ustanowił prokuratorem? Diabeł też jest prokuratorem: "bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co DNIEM I NOCĄ OSKARŻA ICH PRZED BOGIEM naszym" (Ap 12, 9-10) oraz "Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę." Łk 22, 31-32. Chcesz się bawić w prokuratora, jak diabeł przed tronem Bożym? Proszę bardzo. Wnioski wyciągnij sam
ponad 2 lata temu / nikt ważny
 
Wielki człowiek ponad wszelkie czasy ... Dlatego sprawdźcie jaki gest wobec muzułmanów Jan Paweł 2 wykonał dnia 14 Maja 1999 roku.
ponad 2 lata temu / retall
 
Kościół Chrystusowy , który jest w K.K. ma wymiar ludzki i duchowy. Tworzą Go ludzie wierni Bogu. Kosciół jest święty świętością Pana Jezusa. Wymiar ludzki - wierni mają skłonność do grzechu odziedziczoną po Adamie i Ewie. [Grzech pierworodny].Dar wolności i skłonność natury ludzkiej do grzechu(- jak uczy doświadczenie ludzkie i historia ) umożliwiają odrzucenie łaski Bożej i sprzeniewierzenie się powołaniu do świętości. Prawidła >królestw ziemskich< odnoszą się także do widzialnego ludzkiego wymiaru Kościoła.Dlatego też wierni poprzez życie wiarą(wymiar duchowy)mają czuwać i nie dać się zwieść. Historia TIARY ukazuje władzę papieży i stosunek Kościoła do władzy świeckiej:>Obie władze pochodzą od Boga, jednakże ład wymaga, aby jedna była podporządkowana drugiej: wyższa jest jednak władza duchowna. To jej przystoi ustanawiać władzę świecką i napominać ją, kiedy zbłądzi...?< Papież Bonifacy VIII, Bulla Unam sanctam.
ponad 2 lata temu / Iskierka / > anonima
 
Bez szaleństw - teraz zaczną się mnożyć wyznania "bliskich przyjaciół" JP2, o tym jakim wielkim prorokiem był. W ten sposób będą mogli świecić światłem odbitym, które sami podsycają. Takie są skutki "santo subito". Beatyfikacja powinna mieć miejsce kilkadziesiąt lat po śmierci, gdy już nie żyją osoby wpływowe, bezpośrednio zainteresowane "uświęceniem" kandydata na ołtarze.
ponad 2 lata temu / Jerry
 
:>
ponad 2 lata temu / Dominic
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.