DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Przyjaciel gen. Petelickiego, płk Berdychowski nie żyje. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

Przyjaciel gen. Petelickiego, płk Berdychowski nie żyje. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo
Fot. Janusz Walczak/FORUM

Twórca jednostki specjalnej Agat i żołnierz GROM pułkownik Sławomir Berdychowski nie żyje. Popełnił samobójstwo, podobnie jak jego przyjaciel, generał Petelicki. Współpracujący z nim żołnierze są w szoku. „Czarny” był odbierany jako ułożony i stabilnie psychiczny. Niedawno ukończył kurs generalski, będący przepustką do awansów.

 

Informacje o okolicznościach śmierci Berdychowskiego są skąpe. Wiadomo jedynie, że pułkownik zastrzelił się. Wśród powodów wymieniane są kłopoty rodzinne lub zdrowotne. Żołnierze z jednostki, w której pracował, unikają szerszych komentarzy.

 

Spekuluje się, że twórca jednostki specjalnej Agat mógł cierpieć na PTSD, czyli zespół stresu bojowego. Towarzyszy on niektórym żołnierzom po przejściach i doświadczonym wojnami. Cytowany przez „Polska The Times” jeden ze znajomych pułkownika zauważa, że wielu wojskowych ukrywa fakt PTSD, bo zamyka ono drogę do awansów.

 

Pułkownik Berdychowski dbał o swoje wyszkolenie i kondycję fizyczną. Był sprawny i znał język angielski. Jednostka specjalna była dla niego niczym własne dziecko. Kariera stała przed nim otworem.

 

Wojskowy przyjaźnił się z twórcą GROM, generałem Sławomirem Petelickim, który podobnie jak Berdychowski, popełnił samobójstwo w 2012 roku.

 


Źródło: polskatimes.pl

MWł


 


DATA: 2016-02-15 14:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lepper Petelicki generał ze Smolenska Tretiakof,szyfrant Zielonka Michniewicz,Cieslar,Knyż,Dulinicz,Wróbel ,Moriew,Szaniawski ,Mus,Zalewski długo długo by wymieniac zamordowanych przez słuzby niewygodnych ludzi.... lista tylko kilku ostatnich lat jak sie przyjzec od poczatku transformacji SERYJNY samobiojca dopadł kilkadziesiat osób i chyba tylko kompletny imbecyl wizrzy w te wsztyystkie samobójstwa!!!
ponad 1 rok temu / dryg
 
Brak podstaw by ocenić to jako samobójstwo. Po kilku takich komentarzach odezwały się do mnie nieznane telefony. To o czymś świadczy.Skąd mają mój numer telefonu? Polska jest inwigilowana przez wrogie nam siły.
ponad 2 lata temu / Agamemnon
 
Jaki tam zespół stresu bojowego!!! ??? Co jest grane nnnnnikt w naszym państwie nie jest bezpieczny!!! Co za państwo,,,?!
ponad 2 lata temu / PPPpo60l
 
"prawdopodonie" strasznie słabi psychicznie są nasi oficerowie nie moze był za zdolny i miał wlasne zdanie albo plan reform no i "seryjny samobójca " wychylił mordę. Polskie Wojsko ma dawać "mięso" i forsę na reali- zacje planow niemcow i USAela .
ponad 2 lata temu / Alefa
 
właśnie te skąpe informacje; nie wiemy na przykład, gdzie po samobójstwie schował pistolet lub karabin, z którego się śmiertelnie postrzelił;
ponad 2 lata temu / JARO
 
Czy ten seryjny samobójca zastrzelił się w piątek?
ponad 2 lata temu / Halszka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.