DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Przygotowuje film o skandalach seksualnych. Zarejestrował obalenie pomnika ks. Jankowskiego

Przygotowuje film o skandalach seksualnych. Zarejestrował obalenie pomnika ks. Jankowskiego
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

W Gdańsku trzech mężczyzn nielegalnie obaliło pomnik byłego kapelana Solidarności ks. prałata Henryka Jankowskiego. Zdarzenie w profesjonalny sposób zarejestrował Tomasz Sekielski i jego operator. Internauci zastanawiają się czy dziennikarz nie chciał wykorzystać akcji jako promocji swojego filmu, który ma przedstawiać skandale seksualne w Kościele. 

 

W nocy ze środy na czwartek doszło do zniszczenia pomnika ks. prałata Henryka Jankowskiego, oskarżanego o skandale seksualne. Sprawa nadal jest badana i w świetle prawa były kapelan Solidarności powinien być uznawany za niewinnego. Jednak publikacje dziennikarzy sprawiły, że część opinii publicznej domagała się usunięcia pomnika księdza w Gdańsku. Obalenie monumentu ostatecznie zostało zarejestrowane przez kamerę dziennikarza Tomasza Sekielskiego, który pracuje nad filmem dokumentalnym o skandalach seksualnych w Kościele. 

 

Internauci, a także dziennikarze zastanawiają się na Twitterze, jaka była rola dziennikarza w tym nielegalnym czynie, jakim było obalenie pomnika. „Dostałem informację, że dojdzie do jakiegoś wydarzenia w związku z pomnikiem prałata Henryka Jankowskiego. Przyjechałem na miejsce z ekipą filmową” - tłumaczył Tomasz Sekielski. W komentarzach w serwisie Twitter internauci podkreślają, że obalenie pomnika mogło być elementem kampanii promującej film dokumentalny Sekielskiego, który będzie poświęcony skandalom seksualnym w Kościele. 

 

„Mnie jednak najbardziej zastanawia rola red. Sekielskiego w tym temacie. Bo akcja wydaje się dość profesjonalnie sfilmowana. Rozumiem emocje wokół postaci Jankowskiego, ale mam mieszane uczucia, czy tak powinniśmy rozwiązywać tego typu sprawy” - napisał Tomasz Żółciak z „Dziennika Gazety Prawnej”. „Redaktor Sekielski nawet nie ukrywał na FB, że to element kampanii promocyjnej jego filmu, jednocześnie zamieszczając nr konta do zbiórki na kolejny” - odpowiedział mu Marcin Makowski z „Do Rzeczy”. 

 

Tomasz Sekielski odpiera jednak zarzuty internautów i pytania o prawdziwy powód rejestracji wideo zdarzenia. „Otrzymaliśmy sygnał, że w nocy będzie się działo coś dużego w sprawie pomnika prałata Jankowskiego i uznaliśmy, że warto pojawić się na miejscu. Nie wiedzieliśmy, co dokładnie się wydarzy” - powiedział dziennikarz. 

 

Warto podkreślić, że władze Gdańska odcięły się od akcji demontażu pomnika ks. prałata Henryka Jankowskiego, którą nazwano „wandalizmem”. „Nie może być zatem zgody na akty wandalizmu, które noszą znamiona przemocy symbolicznej. Przewrócenie monumentu jest aktem samosądu naruszającym polski porządek prawny" - podkreśliły władze miasta w przedstawionym we czwartek oświadczeniu. 

 

Rzeczniczka gdańskiego Magistratu podkreśliła również, że pomnik ks. Jankowskiego stał na gruncie miejskim, ale jest własnością prywatną. Monument stanął na skwerze między ul. Mniszki i Stolarską w Gdańsku w 2012 r., w rocznicę wydarzeń Sierpnia 1980, dwa lata po śmierci duchownego. Inicjatorem i budowniczym pomnika był Społeczny Komitet. Warto podkreślić, że władze Gdańska zdecydowały się pozostawić pomnik byłego kapelana Solidarności na swoim miejscu. Monument wróci na miejsce tuż po tym, gdy zostaną naprawione elementy, które zniszczono podczas nocnego, nielegalnego demontażu. Decyzja została podjęta ze względu na determinację Komitetu Społecznego, który był inicjatorem powstania pomnika. 

 

 

źródło: Twitter, nczas.com, KAI, wp.pl

WMa

 


DATA: 2019-02-21 22:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy Sekielski zapłacił za obalenie pomnika?
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Kolejna PROWOKACJA. Gdańsk jest MONITOROWANY a ludzie widzą przez okna co się dzieje - nawet w nocy. Czyżby w Gdańsku pod zarządem p.Dulkiewicz panowała ATMOSFERA STRACHU. Dlaczego NIE BYŁO natychmiastowej reakcji POLICJI ? Dlaczego wypowiada się rzecznik p. Dulkiewicz bajdurząc o intencjach i zamiarach spójnych z przestępcami z Warszawy. Czyny PRZESTĘPCZE WINNY BYĆ NAPIĘTNOWANE a nie usprawiedliwiane przez urzędników miejskich. NIE BYŁO WYROKU w sprawie ks. Jankowskiego. Gdańsk NIE MOŻE BYĆ miastem BEZPRAWIA i prowokacji politycznych inspirowanych przez przestępców określających się obywatelami i tv współpracujących finansowanych przez Niemców i Izrael. Czy PROKURATURA w GDAŃSKU nadal jest pod wpływem Urzędników Miejskich i jakiegoś >układu< ?? Dlaczego NIE MA INFORMACJI n.t postępu śledztwa w sprawie zabójstwa Prezydenta Adamowicza ? Czy Pan Minister Brudziński myśli już o U.E. a NIE SWOICH OBOWIĄZKACH. SKANDAL.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
2 godziny temu / loi napisał pod artykułem Korespondencja z Rzymu Skandal homoseksualizmu w Kościele. Świeccy biorą sprawy w swoje ręce: Homoseksualiści w naszym Kościele to zwykli zdrajcy i zbóje. Sodomia, której się oddają otworzyła bramę Kościoła dla zła, które musimy wypalić rozpalonym żelazem. Myslę też, że śluby kapłańskie homoseksualisty są zwyczajnie nieważne, ponieważ homoseksualista to człowiek zachwiany emocjonalnie, który nie może prawidłowo posługiwać się rozumem.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Sekielski kłamie. Powinien odpowiedzieć z artykułu za współudział w przestępstwie.
ponad 1 rok temu / kolo
 
Bardzo dziwna ta obecność p. Sekielskiego na obaleniu pomnika. Podejrzane.
ponad 1 rok temu / alo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.