DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Przygotowanie do modlitwy

Przygotowanie do modlitwy

Najważniejszym jest samo przystąpienie do modlitwy. Trzeba o nim zawczasu myśleć. Pierwszą i główną rzeczą w przystąpieniu do modlitwy jest, abyśmy mieli wielkie wyobrażenie o ważności i potrzebie takiej modlitwy, czyli medytacji, abyśmy byli przekonani, iż to jest akt najważniejszy, jaki spełniamy w ciągu dnia wraz z przyjęciem Najświętszego Sakramentu, które jest wykończeniem tego aktu, bo to jest akt obcowania z Panem Bogiem.

Jeżeli dla światowców myśl, iż mają o tej lub o tej godzinie z monarchą rozmawiać, zaprząta całą ich uwagę i do tego kierują oni wszystkie swe czynności, o ileż bardziej my obowiązani jesteśmy pamiętać przez cały dzień na ten akt uroczysty rozmowy z Bogiem, przypominając, cośmy z rana uradzili z Panem Bogiem i postanowili, aby duch tej rozmowy rozlewał się na wszystkie nasze czynności. A z drugiej strony, taka pamięć na ową uroczystą chwilę rozmowy z Panem Bogiem jest najlepszym do następnej rozmowy przygotowaniem.

Tym sposobem, nie tylko będziemy w owej ciągłej prośbie o pomoc i łaskę, ale będziemy w tej głębokiej modlitwie i podniesieniu ducha, do którego wejdziemy przygotowani ową poprzednią modlitwą, tym zaś podniesieniem ducha przygotowywać się będziemy do następnej modlitwy. I to jest owo przygotowanie, o którym wspomina Pismo Św., mówiąc: Przed modlitwą przygotuj duszę twoją (Syr 18, 23), przygotowanie dodatnie. Dobre jest także i przygotowanie ujemne, tj. oddalanie wszelkich myśli niepotrzebnych; ale w każdej rzeczy strona dodatnia jest najważniejszą. Naturalnie, że jak o wszystko, tak i o to powinniśmy prosić Pana Boga, aby nam dał poznać ważność modlitwy i tą ważnością się przejąć.

Ks. Piotr Semenenko CR, O modlitwie, Kraków 2006, s. 95-96.


DATA: 2019-09-20 06:33
AUTOR: KS. PIOTR SEMENENKO
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.