DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Przygniatająca większość Gruzinów opowiada się za oficjalnym zakazem parad „tęczowych”

Przygniatająca większość Gruzinów opowiada się za oficjalnym zakazem parad „tęczowych”
REUTERS / FORUM
#PARADA    #SPRZECIW    #MARSZ    #PROTEST    #GEJE    #LGBT    #GRUZJA

Zdecydowana większość Gruzinów popiera wprowadzenie zakazu marszów środowisk LGBT. Tego typu nowe zwyczaje forsowane są w tym kraju od 2013 roku, ale dotychczas skutecznie były powstrzymywane lub przerywane przez przeciwników.

 

W ostatnim sondażu przeprowadzonym na dwóch tysiącach dorosłych mieszkańców Tbilisi, aż 66,4 proc. respondentów opowiedziało się za wprowadzeniem zakazu marszów środowisk LGBT. Częściową zgodę na taki zakaz wyraża 14,1 proc. gruzińskiego społeczeństwa, Na zakaz parad nie zgadza się 5,5 proc., kategorycznie nie zgadza się 9,6 proc. W tej kwestii obojętnych pozostaje 4,3 proc. Gruzinów.

 

Parady „tęczowych” na wzór zachodni próbuje się organizować w Gruzji od roku 2013. Wtedy to najliczniejszą, bo kilkusetosobową tzw. paradę równości przerwali przedstawiciele stowarzyszeń prorodzinnych i związanych z gruzińskim Kościołem. Rok później organizatorzy parady nie ośmielili się na zorganizowanie marszu.

 

W roku 2015 kilkudziesięciu przedstawicieli gruzińskich  środowisk LGBT zorganizowało – tym razem bez incydentów mini-paradę „tęczowych”. Jako że w tym roku policja nie mogła zagwarantować gruzińskim „tęczowym” bezpieczeństwa, mini-parada nie odbyła się. Jednak liczniejsze od demonstrujących gejów i lesbijek były grupy ich przeciwników. Podobnie jak w roku 2013, także i w tym z ich strony słuchać było przede wszystkim głośne hasło „Geje z powrotem do Europy!”.

 

W przeciwieństwie do wielu europejskich krajów, liczba wierzących w Gruzji stale rośnie. Podobnie jak ich obecność na Mszach Świętych oraz szacunek dla Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. Przynależność do Kościoła deklaruje już ponad 80 proc. Gruzinów, a stojący na jego czele patriarcha-katolikos Eliasz II cieszy się w kraju największym publicznym zaufaniem (ponad 90 proc.). Jedną z jego ostatnich wypowiedzi, że „grzech małżeństwa osób tej samej płci jest tak wielki, że nie można o nim mówić w cerkwi” poparło blisko 100 procent Gruzinów.

 

Źródło: sedmitza.ru

ChS

DATA: 2016-06-14 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.