DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Przybywa obrońców krzyża z pomnika Jana Pawła II. Pomoc zaoferowali Węgrzy

Przybywa obrońców krzyża z pomnika Jana Pawła II. Pomoc zaoferowali Węgrzy
Pomnik św. Jana Pawła II w Ploërmel. FOT.REUTERS/Stephane Mahe/FORUM

Usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II we francuskim mieście Ploërmel odbija się szerokim echem, a sprawa dyskryminacji chrześcijan staje się coraz głośniejsza. W obronę krzyża zaangażowali się już nie tylko Polacy. Pomoc w transporcie niechcianego we Francji znaku Męki Chrystusowej zaoferowali Węgrzy.

 

Szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó zadeklarował, że Węgry są gotowe przewieźć krzyż i sfinansować transport. Minister poinformował, że za pośrednictwem ambasady Węgier w Paryżu nawiązano kontakt z władzami Ploërmel w tej sprawie, ale nie nadeszła żadna odpowiedź.

 

Szijjártó ocenił też, że decyzje motywowane tolerancją, prowadzące do wypierania chrześcijaństwa, są „ogromnie szkodliwe” dla przyszłości Europy, a takie działania „należy uznać za próbę wyeliminowania cywilizacji i kultury”.

 

Niezależnie od wyznań religijnych, nikt nie może zaprzeczyć faktom, że chrześcijaństwo jest decydującą częścią europejskiej kultury. Czy to prawda, że ​​w XXI wieku Europa usuwa chrześcijański symbol? Każdy ma prawo do wolności religijnej, z wyjątkiem chrześcijan? – pytał minister. Jak dodał, europejskie wartości chrześcijańskie muszą zostać zachowane, a ludzie, którzy przybywają do Europy, muszą zaakceptować i respektować lokalne prawa i tradycje ludzi, którzy tu żyją.

 

Kiedy Rada Stanu zdecydowała o usunięciu krzyża z pomnika Jana Pawła II w Ploërmel, premier Szydło zadeklarowała, że monument – by ocalić jego formę – powinien trafić do Polski.

 

Gotowość na przyjęcie pomnika już wyraziły władze Zakopanego, co stanowiłoby wypełnienie testamentu Jana Pawła II, który pod Giewontem w 1997 roku apelował do Polaków mówiąc: „Brońcie krzyża”. Burmistrz miasta zaznaczył też, że są już trzy lokalizacje, w których pomnik mógłby stanąć. Wszystkie związane są z wizytami polskiego papieża.

 

Także radni powiatu sochaczewskiego zadeklarowali, że są gotowi przyjąć papieski pomnik w jednej z gmin regionu. „Zapewniamy, że na gościnnej Ziemi Sochaczewskiej, której dzieje są nierozerwalnie splecione z chrześcijaństwem i najwyższym poświęceniem dla Ojczyzny, znajdziemy godne miejsce dla Papieża Polaka, który ocalił świat przed komunizmem. Przyjęcie pomnika naszego Ojca Świętego będzie dla nas najwyższym zaszczytem” – podkreślono w stanowisku. Działania władz Ploërmel oceniono zaś jako przypominające „najgorsze totalitarne wzory”.

 

Równolegle trwa akcja w ramach której można wyrazić swój sprzeciw wobec skandalicznej postawy francuskich władz. Za pośrednictwem platformy protestuj.pl można wysłać do Rady Stanu oraz Ambasadora Republiki Francuskiej w Polsce list w obronie pomnika upamiętniającego postać świętego papieża Polaka. Pismo trafi do adresatów w języku polskim i francuskim.

 

 

Źródło: wprost.pl, niezalezna.pl, protestuj.pl

MA

 

 

 

 


DATA: 2017-11-03 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za życia mówił."Nie stawiajcie mi pomników"!
ponad 2 lata temu / @
 
RESELKA MA RACJĘ. TEN POMNIK MUSI TAM ZOSTAĆ. Zastanawia mnie dlaczego zamiast chwilę pomyśleć, Polacy i Węgrzy (niestety, łącznie z panią premier) rzucili się na pomoc Francuzom. Ale koniecznie chcą im wyświadczyć niedźwiedzią przysługę. Nie trzeba być nadmózgowcem, żeby się domyślić, że francuscy masoni świętują, chcieli się pozbyć tylko krzyża, a pozbędą się całego pomnika. BEZ WALKI. Katolicyzm we Francji jest i jeszcze długo będzie. Po siedmiu pielgrzymkach Jana Pawła II laicyzacja trochę wyhamowała. WSPIERAJMY FRANCUZÓW, WSPÓŁPRACUJMY. Może zacznijmy razem z nimi od zbiórki pieniędzy, zatrudnijmy francuskiego prawnika, wykupmy plac na którym stoi pomnik (podobno na prywatnym gruncie pomnik może stać). Jeśli tego placu nie da się wykupić, wykupmy inny, położony najbliżej jak to możliwe i przenieśmy tam pomnik. A na miejscu pomnika można np.: umieścić głaz z tablicą opisującą całe wydarzenie. Ku przestrodze, dla przyszłych pokoleń. ALE NIE ZABIERAJMY IM POMNIKA.
ponad 2 lata temu / Jazzz
 
W artykule napisano: >>Działania władz Ploërmel oceniono zaś jako przypominające ?najgorsze totalitarne wzory?
ponad 2 lata temu / Gojan
 
Przeniesienie pomnika nic nie da! Trzeba walczyć o to, żeby pomnik został na miejscu w niezmienionej formie. Trzeba walczyć w Strasburgu, nagłośnić sprawę na forum międzynarodowym, pokazać, jak nietolerancyjni i zamknięci są Francuzi! W ostateczności przykuć się do pomnika łańcuchami i nie pozwolić go usunąć!
ponad 2 lata temu / Reselka
 
Z Francji zrobiła się Franca.Gardząc krzyżem Zbawiciela,przyjmują muzłumanów którzy będą im łby ścinać oświeceni masonscy półgłówki.
ponad 2 lata temu / Kazek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.