DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Przez Sztokholm przeszedł Marsz dla Życia. Uczestnicy zderzyli się z groźbami ze strony satanistów

Przez Sztokholm przeszedł Marsz dla Życia. Uczestnicy zderzyli się z groźbami ze strony satanistów
fot YouTube / Livsval

W stolicy Szwecji odbył się pierwszy od 29 lat Marsz dla Życia. Pomimo gróźb ze strony grupy satanistów i zorganizowania kontrmanifestacji, uczestnicy bez przeszkód przemaszerowali kilkaset metrów w centrum Sztokholmu.

 

Ostatni szwedzki Marsz dla Życia odbył się w 1990 roku. Tegoroczne wydarzenie odbyło się 24 marca z inicjatywy założonego w 2017 roku Livsval (Wybór Życia) i zgromadziło kilkaset osób. Uczestnicy przeszli przez centrum Sztokholmu z własnoręcznie wykonanymi transparentami i flagami Watykanu, a na zakończenie trzy osoby wygłosiły przemówienia. Niestety, podczas całego wydarzenia wiernym świeckim nie towarzyszył żaden katolicki hierarcha ani luterański pastor.

 

Marsz nie odbył się bez zakłóceń. Jeszcze przed wydarzeniem, „Satanistiska samfundet” będąca częścią organizacji Global Order of Satan (ang. Światowy Zakon Szatana) zorganizowała kontrmanifestację. W zapowiedzi wydarzenia na Facebooku swój udział zaznaczyło 48 osób.

 

„Przyjdź i stań z nami do walki za wolną wolę kobiet i prawo do decydowania o własnym ciele! (…) Najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia liczby niechcianych ciąż jest ochrona praw seksualnych i reprodukcyjnych, w tym poprzez skuteczne doradztwo w zakresie edukacji seksualnej i antykoncepcji” – przekonywali inicjatorzy protestu. „Prawo do darmowych i bezpiecznych aborcji jest prawem człowieka - nie jest to kwestia, która wymaga dyskusji! Zamiana kobiety w inkubatory i odebranie im prawa do samostanowienia nad własnym ciałem nie jest drogą do przodu” - dodawali.

 

Uczestnicy Marszu dla Życia przynieśli ze sobą różańce i święconą wodę. Okazało się, że kontrmanifestanci ograniczyli się jedynie do skandowania „Tak dla aborcji” oraz innych, wymierzonych w osobę Boga bluźnierczych haseł.

 

Jeden z uczestników marszu, Max Skalenius podzielił się z portalem LifeSite swoimi wrażeniami z wydarzenia. Szczególnie poruszyła go przemowa Maxa Selandera lidera organizacji Human Rights for the Unborn i członka partii Christian Value Party. „Dotknęło mnie gdy mówił o odpowiedzialności mężczyzn. Zachęcał by przestali być chłopcami a zaczęli zachowywać się jak mężczyźni”.

Pod koniec wydarzenia, część uczestników spotkała na mieście katolickiego kapłana, który odmówił z nimi różaniec i pobłogosławił młodzież.

 

Źródło: lifesitenews.com / Facebook.com

PR       


DATA: 2019-03-28 10:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Głupota satanistów jest wszystkim dobrze znana.
ponad 1 rok temu / Grażyna
 
Chwała Bogu za to, że są wierni bracia katolicy również w Szwecji. Z drugiej strony niestety inna część wiernych katolików i kapłanów w Szwecji przyjmuje tylko reżimową wersję katolicyzmu i chrześcijaństwa odrzucającą wszelkie niepoprawne politycznie prawdy wiary takie jak potępienie sodomii. I za tych błądzących braci musimy się modlić.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
BRAWO!!
ponad 1 rok temu / wrona
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.