DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny: włączmy się w Nowennę za życie za przyczyną św. Jana Pawła II

Przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny: włączmy się w Nowennę za życie za przyczyną św. Jana Pawła II
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (StockSnap)

W modlitwie Różańcowej prośmy o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie – zaapelował 12 października bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny.

 

Bp Śmigiel w specjalnym liście zwrócił się do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce z prośbą o włączenie się w Nowennę za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa będzie trwała od 13 do 21 października, czyli w okresie poprzedzającym liturgiczne wspomnienie Papieża Polaka.

 

Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski podziękował też za inicjatywy, które mają na celu troskę o ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

 

Publikujemy pełną treść listu:

 

 

Warszawa, 12 października 2020 r.

 

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

 

Dziękuję za inicjatywy, które mają na celu troskę o ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Jedną z nich jest Nowenna za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Bardzo proszę o włączenie się w to dzieło w dniach od 13 do 21 października, czyli w okresie poprzedzającym liturgiczne wspomnienie Świętego Papieża Polaka, który był wytrwałym i odważnym orędownikiem świętości życia.

 

W modlitwie Różańcowej prośmy o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem,

 

bp Wiesław Śmigiel

 

Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP

 

 

KAI

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-12 10:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jesteśmy Narodem, który Matka Boża przyjęła jako swoje Królestwo! W Gietrzwałdzie prosiła Naród o Różaniec przed Kaplicą Objawień! Dlaczego KEP to zupełnie lekceważy?! Dlaczego nie respektuje Woli Naszej Królowej?! Po rpsotu róbmy to, o co nas prosiła Bogarodzica, TO, i TYLKO TO! Pośrednicy stoją co najwyżej w Jej orszaku a nie jak Mariam, przed Tronem Boga! Mądrej głowie . . .
19 dni temu / AndrzejBR
 
@iskierka Integralna, tradycyjna postać modlitwy różańcowej to 3 części, 15 tajemnic, 150 Ave Maria. To jest kompletny różaniec. "Lepszego" nie potrzeba.
19 dni temu / Murem
 
Jakoś biskupi boją się mówić ostatnio o prawach Boga i poszanowaniu Jego Osoby. Przecież w akcie stworzenia obecny jest również Bóg. Stąd aborcja dotyka Go najbardziej, gdyż On jest jedynym Panem Życia i Śmierci człowieka.
19 dni temu / Krakusik
 
Jak łatwo URZĘDNOWYM BISKUPOM / KEP przekuwać swoją INDOLENCJĘ i BRAKI w stanowczym rozwiązywaniu RELANYCH PROBLEMÓW za pomoca AKCJI i INICJATYW, KULTURALNYCH JAŁOWYCH DIALOGÓW z rządzącymi, którzy padaja na KOLANA przed nimi dopiero przed każdymi wyborami prosząc o poparcie. Nadto, dla podkreślenia WAGI INICJATYWY wpisują ją w kolejne kalendarzowe OBCHODY/ uroczystości papieża Polaka- OBROŃCY ŻYCIA. Warto PROSIĆ naszych upolitycznionych Pasterzy o ŚWIADECTWO MODLITWY a nie tylko wydawanie Listów wzywających do MODLITWY. Możnaby chyba nazwać cudem ZGROMADZENIE WSZYSTKICH Polskich Biskupów Polskich w Kaplicy Matki Bożej w Częstochowie transmitowane przez TV-Trwam mówiących RÓŻANIEC /4 części/-bo do tego zaprasza Matka Boża a nie do mnożenia SŁÓW o różańcu i papieżu. WIERNI POTRZEBUJĄ WIDOCZNEGO ZNAKU i chcą sie modlić z Pasterzami jak na Apelu. To by było JERYCHO. Prawdziwy CUD a nie jakaś informacja URZĘDOWA i mówienie o modlitwie.
19 dni temu / iskierka
 
Gdzie tekst nowenny?
19 dni temu / zz
 
KEP robi coraz większy szpagat, jedną nogą stoi na stanowisku "słuchajmy rządu" drugą usiłuje utrzymać na stanowisku "słuchajmy JPII i Chrystusa. Obawiam się tylko że ten szpagat nie da się rozciągać w nieskończoność, a zarządzenia pis są coraz dalsze od nauczania Chrystusa i słów JPII, więc albo KEP się w końcu opowie po której jest stronie, albo grozi to katastrofą.
19 dni temu / Polka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.