DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia: katolicki polityk nie może popierać legalizacji aborcji

Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia: katolicki polityk nie może popierać legalizacji aborcji
Abp Vincenzo Paglia. Fotos Presidencia El Salvador/CC0

Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia przypomina, że katolicki polityk nie może promować aborcji ani opowiadać się za jej legalizacją. Abp Vincenzo Paglia włączył się do debaty toczonej w kilku krajach Ameryki Łacińskiej na temat prawnej ochrony życia i przerywania ciąży w kontekście ostrej dyskusji na ten temat, jaka prowadzona jest obecnie w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA.

 

Hierarcha przypomniał, że nauczanie Kościoła w tym względzie jest bardzo jasne i zostało przedstawione w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Nie ma w nim zgody na aborcję i eutanazję.

 

Abp Paglia zaznaczył, że przywódcy polityczni powinni starać się ulepszać „złe i grzeszne prawo” oraz promować zasadność wspierania życia każdej osoby, od jej narodzin po naturalną śmierć.

 

Zapewnił także, że Kościół nie chce cenzurować polityków, ale jedynie zachęca ich do przemyślenia swoich decyzji w świetle wyznawanej wiary.

 

Są oni w błędzie, jednak nie chcemy ich potępiać. Kościół interesuje się przede wszystkim zbawieniem grzesznika. Spoczywa na nas odpowiedzialność, aby jego członkowie nawracali się na Ewangelię życia – zapewnił abp Paglia.

 

Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia poruszył także temat ideologii gender, którą nazwał „komplikacją kulturową”.

 

Katolicy muszą przypomnieć jej propagatorom, że cofają się oni do czasów przeddarwinowskich. Negują ewolucję, która tak ukształtowała nasz gatunek, że dzieli się ona na dwie płcie – podkreślił abp Paglia.

 

Wezwał wszystkich katolików do refleksji nad treściami zawartymi w Katechizmie Kościoła Katolickiego i promowania ich w edukacji, kulturze i sztuce.

 

Kościół musi przestać grać jedynie w defensywie. Musimy być zawsze gotowi, aby być w stanie ukazać głębię i piękno tajemnicy chrześcijańskiej – zaapelował hierarcha.

 

 

KAI

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-08 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Mar, a co to znaczy sprawa prywatna? Znaczy w sercu człowiek może sobie wierzyć, prywatnie żyć według nauczania tej wiary ale w pracy ma zapomnieć o wyznawanej wierze? Czy myślisz, że tak wygląda prawdziwa wiara? Jeśli naprawdę wierzymy w to czego naucza Kościół to musimy tą wiarą żyć na co dzień, 24 godziny na dobę, w każdych okolicznościach. Nie możesz sobie tej wiary odwiesić na kołku na czas wykonywania obowiązków publicznych. Taka wiara jest nic nie warta.
2 miesiące temu / Vicky
 
Ewolucja ukształtowała podział na dwie płcie? Czy ja dobrze widzę? A gdzie podziało się "Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę"?
2 miesiące temu / Vicky
 
A co to znaczy "lewacki polityk". Lewactwo to sprawa prywatna każdego człowieka i szkodliwa ideologia, w przeciwieństwie do pożyteczności prawdy Katolicyzmu.
2 miesiące temu / DNA
 
To kjedt właściwy gloz kościoła zdecydowany i mocny ! Kościół nie wtrąca się ani w politykę anidecyzje rządu jednakże musi upominać i przypominać! Wypowiadać się zdecydowanie i jednoznacznie. Nie może być miejsce na ,,a może,a może",! Rozliczanie w gestii Boga ,księży -zajmowanie jednoznacznego stanowiska!
2 miesiące temu / Adi 1302
 
Jak na "lawendowego" biskupa popełnił niemal akt bohaterstwa.
2 miesiące temu / Jan
 
temu panu dziekujemy! niech se murasle maluje....
2 miesiące temu / wiadomo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.