DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Przewodniczący NSZZ „Solidarność”: Żarty się skończyły. Będzie strajk

Przewodniczący NSZZ „Solidarność”: Żarty się skończyły. Będzie strajk
fot. solidarność.org

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”, powiedział dziś po obradach sztabu protestacyjnego, że związkowcy rozpoczęli przygotowania do czynnych akcji strajkowych w całej Polsce. – Żarty się skończyły. Rozpoczęliśmy przygotowania do czynnych akcji protestacyjnych, w tym do wielkiej demonstracji w Warszawie – wyjaśnił.

 

Związkowcy podkreślają, że brak dialogu ze strony premier Ewy Kopacz sprawia, że sytuacja się zaostrza. Piotr Duda ostrzegł panią premier przed następnymi akcjami protestacyjnymi. Mówił, że związkowcy staną na czele protestów i będą je koordynować. Przewodniczący „S” podkreślił, że związki nie dadzą się zastraszyć. – Będziemy przygotowywać wielkie akcje kroczące. Jesteśmy przygotowani na długi marsz – zaznaczył

 

W Gdańsku działacze NSZZ „S”, wraz z innymi reprezentacyjnymi związkami zawodowymi, debatowali nad scenariuszem akcji protestacyjnej. Omówiono różne koncepcje protestów do jesieni tego roku.

 

Źródło: niezalezna.pl

pam


DATA: 2015-02-06 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Darmozjad
ponad 5 lat temu / TheModern
 
Zarty , zarty sie skonczyly ? ? ? Oni z nami ani z wami nigdy nie zartowyli . Umowy smieciowe , emerytury od 67 roku zycia , dlug publiczny w bankach zagranicznych , zrujnowana gospodarka , gwalcenie na codzien Konstytucji RP itd. itp.
ponad 5 lat temu / Krzysztof
 
Czy wam też wydaje się, że związkowcy nieco marnują energie w swoich protestach? Z przekazów medialnych, w moim odczuciu, wyłania się obraz debaty między interesem związkowców (i pracowników) a interesem rządu. Brakuje głosu interesu Polski. Nie słyszę, żeby związkowcy uderzali w przyczyny złego położenia pracowników, a jedynie w skutki - naciskają o utrzymanie miejsc pracy dla pewnych grup społecznych. Nie słyszę, by mówili otwarcie o złym wpływie UE (np. pakiety klimatyczno-energetyczne), marnowaniu kasy przez zarządy, itp. Bo nie sztuka, żeby zachować miejsca pracy dla określonych grup społecznych, nałożyć na Polaków nowy podatek i też problem miejsc pracy rozwiązany, tylko że problem zostałby przeniesiony na wszystkich.
ponad 5 lat temu / Piotr
 
Nie zapominajmy, za pare lat temu Polska podpisala ustawe o zezwoleniu na wkroczenie na teren Polski obcych wojsk - w razie potrzeby. Gdyby np. Polacy wyszli na ulice w pospolitym ruszeniu przeciwko rzadom Brukseli, a w obronie wlasnych interesow, przeciw grabiezy mienia Narodu przez obcych bankierow i inwestorow, przeciwko wysylaniu wlasnych synow na wojne z Rosja rozniecana przez NATO, ktos inny niz Polacy (w ich wlasnym interesie, hm) zaprowadzi porzadek.
ponad 5 lat temu / DM
 
wszyscy związkowcy wyłącznie etatowcy marsz kroczący do stolicy.Niech Polacy zobacżą tą armię nierobów walczących o swoje stołeczki,żłoby,apanaże
ponad 5 lat temu / akcent
 
Wam nie ufam. Ta gra jest nieczysta. Właśnie teraz?
ponad 5 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.