DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Po co przeprosiny, skoro grzech trwa i brak zapowiedzi o zerwaniu z nim. Ukrywa się homoseksualizm ba nawet wyraźnie nie krytykuje się publicznego jego propagowania i TW w Kościele, które stanowią źródło pedofilii. To nie żaden Kryzys Kościoła jako wspólnoty, ale wyłącznie głęboki kryzys przywódców Kościoła, hierarchii. Mnie od Kościoła i Boga nic nie odwiedzie. Znam wielu prawych, mądrych a nade wszystko wierzących kapłanów, próżno mi jednak zbyt wielu takich znaleźć pośród obecnych hierarchów. Modlę się za Was, ale z małą wiarą bo nie widzę, aby istniała w Was szczera chęć uzdrowienia, a jak wiem to chyba rzadko wbrew woli człowieka Bóg jego zmienia.
ponad 1 rok temu / Mirosław Kubic
 
Jeśli dotknął grzech- ukarac ...grzech. Tak?
ponad 1 rok temu / nick
 
Nie grzech "dotknął" tylko zdemoralizowani ludzie-homoseksualiści. Św. Pius V nakazywał takich karać natychmiast i bez litości poprzez odebranie wszystkich godności i urzędów, wydalenie ze stanu kapłańskiego i oddanie władzy świeckiej. Vide, bulle: Cum Primum i Horrendum illud scelus.
ponad 1 rok temu / ancan
 
Księża czy biskupi są obywatelami danego państwa jak wszyscy. W związku z tym powinni być ścigani i karani przez stosowne organy jak świeccy. No i oczywiście od razu po udowodnieniu winy wyrzucani ze stanu kapłańskiego. Gdyby tak było, do stanu duchownego nie wchodziliby zwyrodnialcy z myślą, że będą mogli bezkarnie oddawać się swoim chorym precederom. Szkodzą nie tylko w straszny sposób swoim ofiarom, ale też pozostałym ponad 99 % księży i całemu Kościołowi. Przepraszać powinni sprawcy przestępstw i ci, którzy ich kryli, a nie każdy biskup, no chyba, że o tym wiedział, więc powinien też zostać ukarany.
ponad 1 rok temu / L.
 
Kiedy wreszcie Episkopat wynajmie profesjonalną agencję PR do komunikacji z wrogiem? Jest wojna z Kościołem, a niez żadn? pedofilią. A na wojnie się nie rozmawia z wrogiem tylko się strzela. Z Panem Bogiem+
ponad 1 rok temu / Em.
 
Bez zdemaskowania homoseksualistów, którzy wdarli się do Kościoła, pedofili nie wykorzeni się i pozostanie ona pożywką dla wrogów Kościoła. Biskupi boją się ruszyć ten temat. Być może według zasady: "My nie ruszamy waszych, Wy nie ruszacie naszych", gdyż nie jeden sodomita i TW wśród hierarchów musiałby być ujawniony. Pozostaje więc bla, bla, bla.
ponad 1 rok temu / Sumienie
 
@A-bardzo trafne opinie
ponad 1 rok temu / mex
 
Nikomu nie jest potrzebny list bez konkretnych decyzji o wydaleniu ze stanu kapłańskiego homoseksualistów i hetero prowadzących podwójne życie oraz ukarania biskupów, którzy to ukrywali.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Słowo "homoseksualizm" nie pojawia się ani raz w tym oświadczeniu i dlatego to są przeprosiny dalej oparte na kłamstwie! Już od lat wiemy o kryciu homoseksualistów w Kościele. 80% pedofilów jest homoseksualistami, takie są dane z USA. Juliusz Paetz dalej mieszka na Ostrowie Tumskim z tytułem arcybiskupa. Dlaczego nie podzielił jeszcze losu McCarrica? Dlaczego abp Gądecki nie wyjaśni wiernym, że decyzje dotyczące Juliusza Paetza należą do Watykanu a nie do niego? Co w tej sprawie zrobił były nuncjusz Kowalczyk i kolejni nuncjusze? Wszyscy biskupi, którzy sami są homoseksualistami byłymi i aktualnymi TW lub ukrywają homoseksualnych księży natychmiast powinni ustąpić! Poza przeprosinami, ten list nie przyniesie pozytywnych rezultatów. Bp W.Polak już powołuje jakiś fundusz kościelny, aby zadośćuczynić ofiarom księży-sodomitów. Odpowiedzialność zbiorowa! Już ani grosza na niezdefiniowane cele; na pewno na stypendia mszalne a potem zobaczymy. Boże zmiłuj się nad nami!
ponad 1 rok temu / eMGa
 
@Katarzyna; w mojej ocenie Kościół w Polsce nie jest atakowany. Są różne opinie ale o jakichś atakach nie ma mowy. Czy atakiem jest ujawnienie prawdy o klerze w Polsce? Dla wielu zawsze będzie zły czas na takie publiczne odsłonięcie. Film Sekielskich odkrył od lat skrywane i pudrowane zło. Zgadzam się z autorami komentarzy, którzy mówią o pełnej odpowiedzialności czyli dymisjach i usunięciach ze stanu kapłańskiego. Już zaczęły się umizgi hierarchii w stronę towarzystwa LGBT-itd a tu trzeba jasnej deklaracji i stwierdzenia, że dla homoseksualistów nie może być miejsca w seminariach. Trzeba znowu nazywać tego typu skłonności zaburzeniem i zboczeniem, które dyskwalifikują kandydatów na kapłanów.
ponad 1 rok temu / magis
 
Ciąg dalszy 9Głosić w seminariach czystą wiarę 10Zakaz współpracy z mediami głoszących wrogie poglądy 11Jeśli dojdzie do zgłoszenia przypadku pedofilii władzom kościelnym najpierw należy do czasu wyjaśnienia zachować tajemnicę, aby zweryfikować czy jest to prawda. Jeżeli tak nałożyć karę i przekazać sprawę władzom cywilnym, jeśli nie jest to prawda, należy to zachować, tak aby zachować dobre imię obydwu stron lewacy chcieliby mieć pożywkę 12W przypadku fałszywego oskarżenia z premedytacją szkody Kościoła i duchownego, ten, kto oskarżył powinien ponieść karę bez odniesienia do wyroku sądowego i zapłacić grzywnę lub odpokutować np. poprzez pracę w wolontariacie oraz publicznie wycofać oskarżenie. 13Wszyscy kapłani mają być wierzący i mieć czystą miłość do Chrystusa. Nie przyjmować do seminariów karierowiczów. Księży karierowiczów karać.
ponad 1 rok temu / A
 
Jak przywrócić porządek w Kościele? 1Przede wszystkim Kościół powinien przywrócić miejsce Boga w centrum, w życiu i liturgii, 2Po drugie formacja seminaryjna ma ukierunkować kandydata na prawdziwą miłość do Chrystusa wtedy nie będzie homoseksualistów 3Należałoby odizolować się od lewackich mediów, które chcą szkodzić Kościołowi 4Biskupi powinni siedzieć w diecezjach a nie zwoływać co dwa dni Konferencję Episkopatu 5Duchownych grzeszących pedofilią wydalić ze stanu kapłańskiego i poddac karze ekskomuniki laete sententiae 6Duchownych, którzy zdradzili Chrystusa poprzez czyny homoseksualne lub heteroseksualne wysłać na kilka miesięcy surowej pokuty a jeśli to nie pomoże wydalić ze stanu kapłańskiego 7Duchownych, którzy głoszą kwestie niezgodne z wiarą i szkodzą czystości wiary wydalić ze stanu duchownego, chyba, że nawrócą się, wtedy powinni odbyć surową pokutę 8Kardynałów, którzy głoszą zamęt w wierze i uderzają w depozyt, pozbawić godności kardynalskiej
ponad 1 rok temu / A
 
Faktem jest, że pedofilia jest w Kościele, ale nie jest to duża liczba księży, choć jest to uderzające na cały Kościół, zwłaszcza jeżeli zestawi się raporty z wielu lat. Wiecie jaki jest główny problem Kościoła? To ja wam powiem: po pierwsze: niewiara wśród księży, zawodowe podejście księży, brak Boga w centrum a antropocentryzm, banalizacja liturgii, księża jako biznesmeni, wodzireje, aktorzy a nie jako kapłani i słudzy oraz dwulicowość i hipokryzja księży.
ponad 1 rok temu / A
 
Pamiętamy konferencję prasową Bp Gądeckiego i jego słowa, że dzieci lubia się przytulać. Prawdziwy SZOK. Wierni już mają dosyć Biskupów w kółko PRZEPRASZAJĄCYCH za przestępców. A jak chcą przepraszać to niech przepraszają każdy za swoje GRZECHY. To już nie jest przepraszanie to jest chory EKSHIBICJONIZM . Tylko ludzie pyszni i nie mający kontaktu z rzeczywistością mogą cytować i chronić się za słowami modlitwy św.Augustyna " Jesteśmy ? wprawdzie obciążeni grzechem ..".
ponad 1 rok temu / iskierka
 
ciekawe - dlaczego ten bolesny film Sekielskich był wyemitowany w internecie dokładnie w tym samym czasie co protest/marsz w Warszawie przeciw ustawie 447, która jest najniebezpieczniejszą próbą zawłaszczenia Polski? Teraz, kiedy ważą się losy przyszłości Polski i także przyszłości polskich DZIECI - uwaga i emocje większości Polaków zostały "przyspawane" do ataków na polski Kościół....czyli - może dalszy ciąg kreowania >wroga zastępczego
ponad 1 rok temu / Katarzyna
 
A ja przepraszam wszystkich za to, że mamy takich a nie innych Biskupów!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
drodzy Państwo jeżeli chcecie aby sprawa została rozwiązana poprawnie, tak jak Państwo piszecie również się pod tym podpisuje to należy głosować na Konfederację. Powodzenia.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Głos arcybiskupa Gądeckiego nie jest koherentny z praktyką Kościoła Powszechnego, w sprawie sług Pana Boga którzy sprzeniewierzyli się swojej służbie i misji. Przecież już wiele lat temu ksiądz Isakowicz - Zaleski informował o niegodnych sługach Kościoła Katolickiego, ale został uciszony przez metropolitę krakowskiego i zmuszony do milczenia. Problem był znany - to znaczy księży zboczeńców seksualnych - ale Kościół sprawy zamiatał pod dywan. Nie rozumiem tego postępowania, na co liczyli sternicy Kościoła Powszechnego, czyżby byli tak naiwni i lekkomyślni myśląc, że szatan mając taką wiedzę "odpuści" ? Przeprosiny nic nie znaczą, tutaj trzeba grzech wyrywać z korzeniami, usuwając ze służby Panu Bogu i ludzi, księży którzy nie potrafią okiełzać swej cielesności siejąc zgorszenie wśród swych owieczek i deprawując maluczkich. Nie może być żadnego pobłażania, obojętnie czy jest to zwykły kleryk, wikary czy kardynał, wszystkich usuwać ze stanu kapłańskiego po udowodnieniu
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
UPADEK: zbiorowe winy, zbiorowe przeprosiny ...dalej to już tylko zbiorowa odpowiedzialność
ponad 1 rok temu / mizar
 
Dokładnie tak jak piszą komentujący. 1.Dymisja biskupów winnych ukrywania/wspierania pederastii. 2.Wszystkich kapłanów o skłonnościach homoseksualnych wydalić ze stanu kapłańskiego przecież oni dla nas nigdy nie będą ojcami, a poza tym są potencjalnie niebezpieczni 3.Lustracja natychmiastowa chociażby wśród obecnych biskupów -przecież gruby notes bp Dębowskiego z nazwiskami uwikłanych, gdzieś istnieje. I oni także do dymisji. Jak to jest, że w kraju pozbawiono w końcu byłych SB-ków wysokich emerytur, a w Episkopacie są nadal na swoich stanowiskach różni tacy uwikłani...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@rozczarowany masz rację, ale to nie takie proste, żaden duchowny nie chwali się jeżeli jest homoseksualistą, więć jak oczyścić Kościół z gejów księży? Jeżeli nawet wyzna to na spowiedzi, to spowiednika obowiązuje tajemnica. Wg mnie na te czasy przydałby sie prymas z charyzmą. Prymas Polak słabo sie odnajduje, znamienne , że był na haniebnym wystąpieniu Tuska kiedy bronił on profanacji Matki Bożej i nie wyszedł ani nie nie sksrytykował go za takie słowa. W stolicy mieliśmy prezydenta jawnie antykościelnego odpowiedzialnego za złodIejska reprywatezacje Gronkiewicz, a kardynał Nycz dziekował na Mszy za jej prezydenturę. Platforma to partia antykościelna, jak może biskup czy prymas stawać po ich stronie?
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Przykre jest to że List Pasterski pisze się jako odpowiedź na pseudofilmik pseudodziennikarza na zamówienie TVN. Czy to jest partner dla kościoła?
ponad 1 rok temu / Mirrro
 
Jego Ekscelencja - Arcybiskupie Gądecki, kiedy zaczniesz przepraszać za mafię lawendową w Kościele polskim i zaniechania przełożonych w tym względzie? Mnie szczególnie ten grzech dotknął. Do tej pory nie mogę się otrząsnąć i nie mogę doczekać się przeprosin. Pzdr.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
W potoku słów o komisjach, urzędach, systemach i innych pierdu-pierdu, gubi się sedno. Radykalne cięcie i wypalenie gorącym żelazem pederastii i rozpusty w kościele. Oczekuję dymisji biskupów uwikłanych w tuszowanie przemocy seksualnej lub sprzyjanie pederastii i rozwiązłości. Oczekuję wydalenia z kapłaństwa księży-pederastów i rozpustników. Ich spowiednicy mają wiedzę o ich praktykach. Biskupi także. Oczekuję przeglądu sytuacji w poszczególnych diecezjach, w tym ujawnienia przyczyn rozwiązania seminarium sosnowieckiego klerycy okazali się pedałami oraz osób odpowiedzialnych za ich nabór. Oczekuję ich dymisji. Macie czas do 31.05.2019 r. A list możecie sobie pisać. Papier jest cierpliwy, wierni - nie.
ponad 1 rok temu / rozczarowany
 
Jeśli jestes winny, podaj sie do dymisji. Niech twoje mesto zajmie Biskup, który jest odpowiedzialniejszy od Ciebie.Kto przyjmie Twoje przeprosiny kiedy ukrywałeś pedofila? Jeśli że jestes czysty, to po co przepraszasz na radość wrogów KK ?!! Nie ma odpowiedzialności kolektywnej w KK, to tylko u komuszków "jeden za wszystkich i wszyscy za jednego". Niema tak że do Nieba maszerują kolektywy.
ponad 1 rok temu / Wierny
 
Polska i EP musiał być wręcz zg..ojony i opluty aby zabrać nareszcie głos.
ponad 1 rok temu / Polonus
 
A za organizację w KK żenujacych "dni judaizmu" też?
ponad 1 rok temu / time x
 
,,Wszystkich przepraszają,, to znaczy, ilu pięciu, dziesięciu czy stu. Żyjemy w fantastycznej rzeczywistości. Wszyscy biskupi przepraszają za wszystkich. A może by konkretnie, tacy i tacy księża oraz tacy i tacy pokrzywdzeni.
ponad 1 rok temu / Weronika
 
A jak poznać że ktoś nie jest Polakiem jeżeli mówi po polsku?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
I dalej cisza w sprawie przyczyny tej całej gangreny. A przyczyną jest homoseksualizm w śród księży i seminaria stojące ciągle otworem dla tych zboczeńców. Póki nie usłyszę o walce z homoseksualistami w śród księży i w seminariach, nie uwierzę w żadne żale i skruchy biskupów bo to jest hipokryzja. To tak jakby strażacy ubolewali nad płonącym lasem a znali dobrze przyczynę pożaru i podpalaczy, lecz nic nie robili aby ich wydać w ręce sprawiedliwości, żeby nie stawali się przyczyną nowych pożarów.
ponad 1 rok temu / Daro
 
Z tego, co wiem, to w Kościele nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Każdy odpowiada za swoje grzechy a nie cudze. Skoro biskupi przepraszają, to widocznie mają coś na sumieniu - choćby grzech zaniechania. W takim razie niech się podają do dymisji.
ponad 1 rok temu / vvv
 
Wydalac że stanu kapłaństwa.. I ujawniać narodowość.. Nie każdy kto się nauczy polskiego jest polakiem
ponad 1 rok temu / Kamień mlynski
 
Lepiej niech prowadzi różaniec w RM niż uczy w szkole. W RM są raczej emerytki niż dzieci.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Wyważona odpowiedź ks. abpa daje nadzieję, że Kościół w Polsce będzie pokutował i oczyści się z przestępców, dzięki czemu nie pójdziemy zgubną drogą Irlandii.
ponad 1 rok temu / Atanazy
 
Jeśli nie zacznie się wyrzucać homo-księży z kapłaństwa i homoseksualnych kleryków z seminariów to niech sobie biskupi całe to gadanie ........ Liczą na to że sprawa przyschnie i jakoś to będzie ? Dzisiaj media z nurtu nieprzyjaznego kościołowi podały informację że ksiądz skazany za molestowanie prowadzi piątkowy różaniec w radiu Maryja. Apeluję do biskupów aby nie wystawiali na próbę porządnych katolików bo może to skończyć się źle przede wszystkim dla polskiego kościoła.
ponad 1 rok temu / mf
 
Kiedy lustrację przeprowadzą Czcigodni Purpuraci? I kiedy się wezmą za lawendowych? Bo głównym problemem jest homoseksualizm a pedofilia to rezultat.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Nie każdy ksiądz jest zły tak samo jak nie każdy sędzia jest zły.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.