DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

Przewodniczący episkopatu Słowacji popiera biskupów polskich

Przewodniczący episkopatu Słowacji popiera biskupów polskich
Fot. You Tube

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, arcybiskup Stanislav Zvolenský wyraził solidarność i poparcie dla przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, w związku z falą krytyki skierowanej przeciwko arcybiskupowi- metropolicie krakowskiemu, abp. Markowi Jędraszewskiemu.

 

Powodem fali krytyki wobec krakowskiego hierarchy są jego krytyczne wypowiedzi na temat destrukcyjnych ideologii.

 

W liście do metropolity poznańskiego arcybiskup Zvolenský przypomniał, że jeszcze przed trzydziestu laty kraje Europy Środkowej i Wschodniej znajdowały się w niewoli ideologii komunistycznej.

 

„Jesteśmy zatem wrażliwi na wszelkie próby uciszenia opinii na pewne tematy tylko dlatego, że są one uważane za politycznie niepoprawne z powodów ideologicznych” – podkreślił arcybiskup bratysławski.

 

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji dodał, że dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, „ważne jest, by rozmawiać o człowieku w perspektywie integralnej a także rozwijać antropologię chrześcijańską”.

 

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2019-08-12 20:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Jot - ryt ma kolosalne znaczenie. Istotne jest, czy adoruję Boga, czy księdza siedzącego w centrum na tronie. Czy klękam przed Hostią, czy stojąc - biorę do ''łapki''. Trzeba zacząć od szacunku do SACRUM, potem możemy debatować o sodomitach, którzy - nota bene - uwielbiają profanować to, co święte.
10 dni temu / Ewa
 
Czekamy na słowa hierarchów węgierskich i litewskich. Litwa o ile wiem zabroniła marszów lgbt. ps. Kiedy właściwie ma się rozpocząć synod "amazoński"?
10 dni temu / 11:14
 
Bardzo dobrze, może jak pasterze poczują wsparcie, to się w końcu określą. Bardzo pięknie o Polsce, bitwie warszawskiej oraz abp Jędraszewski wypowiada się amerykańska strona Churchmilitiant. Serce rośnie.
10 dni temu / Samanta
 
Może jednak iskra wyjdzie z Polski...
10 dni temu / Dziobak
 
Sal - ogarnij się. Nie ryt ma znaczenie. Ryty to ludzkie wymysły jak filakterie, umywanie kubków cay łuskanie kłosów w szabat. Gdyby ryt zabezpieczal to ci bedący w tarym rycie nie zmieniliby go na nowy. Czyli nic im ryt nie pomógł - tak samo grzeszni byli jak ci w nowym rycie. Znaczenie ma czy kubek podasz jak ktoś potrzebuje i ma znaczenie czy jesteś przeciwny sodomii czy nie. Sodomia jest tu teraz tematem.
10 dni temu / Jot
 
Oby biskupi słowaccy, niech Pan Bóg da, wezwali biskupów polskich do przywrócenia mszy świętej w tradycyjnym rycie rzymskim, nauczania katolickiego zgodnego z katechizmem św. Piusa X i dyscypliny katolickiej, bo sama krytyka ideologii pedałowania nie wystarczy.
10 dni temu / Sal
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.