DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Przewodniczący episkopatu Słowacji popiera biskupów polskich

Przewodniczący episkopatu Słowacji popiera biskupów polskich
Fot. You Tube

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, arcybiskup Stanislav Zvolenský wyraził solidarność i poparcie dla przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, w związku z falą krytyki skierowanej przeciwko arcybiskupowi- metropolicie krakowskiemu, abp. Markowi Jędraszewskiemu.

 

Powodem fali krytyki wobec krakowskiego hierarchy są jego krytyczne wypowiedzi na temat destrukcyjnych ideologii.

 

W liście do metropolity poznańskiego arcybiskup Zvolenský przypomniał, że jeszcze przed trzydziestu laty kraje Europy Środkowej i Wschodniej znajdowały się w niewoli ideologii komunistycznej.

 

„Jesteśmy zatem wrażliwi na wszelkie próby uciszenia opinii na pewne tematy tylko dlatego, że są one uważane za politycznie niepoprawne z powodów ideologicznych” – podkreślił arcybiskup bratysławski.

 

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji dodał, że dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, „ważne jest, by rozmawiać o człowieku w perspektywie integralnej a także rozwijać antropologię chrześcijańską”.

 

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2019-08-12 20:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Jot - ryt ma kolosalne znaczenie. Istotne jest, czy adoruję Boga, czy księdza siedzącego w centrum na tronie. Czy klękam przed Hostią, czy stojąc - biorę do ''łapki''. Trzeba zacząć od szacunku do SACRUM, potem możemy debatować o sodomitach, którzy - nota bene - uwielbiają profanować to, co święte.
3 miesiące temu / Ewa
 
Czekamy na słowa hierarchów węgierskich i litewskich. Litwa o ile wiem zabroniła marszów lgbt. ps. Kiedy właściwie ma się rozpocząć synod "amazoński"?
3 miesiące temu / 11:14
 
Bardzo dobrze, może jak pasterze poczują wsparcie, to się w końcu określą. Bardzo pięknie o Polsce, bitwie warszawskiej oraz abp Jędraszewski wypowiada się amerykańska strona Churchmilitiant. Serce rośnie.
3 miesiące temu / Samanta
 
Może jednak iskra wyjdzie z Polski...
3 miesiące temu / Dziobak
 
Sal - ogarnij się. Nie ryt ma znaczenie. Ryty to ludzkie wymysły jak filakterie, umywanie kubków cay łuskanie kłosów w szabat. Gdyby ryt zabezpieczal to ci bedący w tarym rycie nie zmieniliby go na nowy. Czyli nic im ryt nie pomógł - tak samo grzeszni byli jak ci w nowym rycie. Znaczenie ma czy kubek podasz jak ktoś potrzebuje i ma znaczenie czy jesteś przeciwny sodomii czy nie. Sodomia jest tu teraz tematem.
3 miesiące temu / Jot
 
Oby biskupi słowaccy, niech Pan Bóg da, wezwali biskupów polskich do przywrócenia mszy świętej w tradycyjnym rycie rzymskim, nauczania katolickiego zgodnego z katechizmem św. Piusa X i dyscypliny katolickiej, bo sama krytyka ideologii pedałowania nie wystarczy.
3 miesiące temu / Sal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.