DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

„Przestawianie zegarków nie ma sensu”. Ludowcy chcą czasu letniego przez cały rok

„Przestawianie zegarków nie ma sensu”. Ludowcy chcą czasu letniego przez cały rok
By Illymarry (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

PSL ma we wtorek złożyć w Sejmie projekt ustawy, który znosi zmianę czasu – informuje „Rzeczpospolita”. Ludowcy podkreślają, że przestawianie zegarków nie ma sensu.

 

W Polsce jak i w całej UE dwa razy w roku zmieniamy czas. W październiku śpimy godzinę dłużej, w marcu godzinę krócej. PSL chce zrezygnować z czasu zimowego i pozostać tylko przy letnim.

 

Zdaniem Marka Sawickiego z PSL przestawianie zegarków nie ma już żadnego uzasadnienia. – W polskich warunkach klimatycznych jesień staje się koszmarna, bo większość z nas kończy pracę po zmroku. U wielu osób powoduje to problemy z przestawieniem organizmu, a dochodzą do tego kłopoty z transportem publicznym w te dwie noce w roku – mówi.

 

Podobne wnioski znalazły się w raporcie „Zła zmiana", który przed rokiem przygotowały Fundacja Republikańska i Stowarzyszenie Koliber. „Dobrych stron obecnego systemu trudno się doszukać" – napisali autorzy.

 

Nie ma już argumentów ekonomicznych, by utrzymać zmianę czasu, za to są silne zdrowotne, by ją zlikwidować – mówi Radosław Żydok z Fundacji Republikańskiej, jeden z autorów raportu.

 

Propozycja PSL prawdopodobnie nie spotka się z poparciem rządu. Jego przedstawiciele już przed rokiem wypowiadali się negatywnie o pomyśle likwidacji zmiany czasu argumentując, iż porzucenie systemu obowiązującego w całej UE mogłoby spowodować problemy w wymianie gospodarczej. 

 

 

Źródło: rp.pl

luk

 


DATA: 2017-09-12 09:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znów się zapędziłem. Oczywiście w czwartym zdaniu chodziło o to, że "ludowcy w imię komunistycznego bolszewizmu chcą zlikwidować kolejną przestrzeń utworzoną przez prawicę (wprawdzie niemiecką, ale jednak antykomunistyczną prawicę)" - tak miał zdanie brzmieć. Przepraszam raz jeszcze.
9 miesięcy temu / Wolnościowiec
 
Bardzo przepraszam za bzdury. Oczywiście chodziło o wieloletnią tradycję. A faktem jest, że to nie komuniści, a władzę antykomunistycznej III Rzeszy wprowadziły na ziemiach polskich zmianę czasu. Tak więc "ludowcy" w imię antykomunistycznego bolszewizmu chcą zlikwidować kolejną przestrzeń utworzoną przez prawicę (wprawdzie niemiecką, ale jednak antykomunistyczną prawicę). Nie pozwólmy na to! Tym bardziej, że jesteśmy już przyzwyczajeni, a likwidacja zmian może się wiązać być może z chęcią wyhodowania nowego człowieka. Sowieci tworzyli "człowieka sowieckiego", więc ludowcy mogą chcieć "człowieka ludowego". Nie można ufać czerwonym, co dla zmylenia patriotów używają zielonego koloru. Nie chcemy "sojuszu chłopskiego" wiedząc, co znaczył "sojusz robotniczo-chłopski".
9 miesięcy temu / Wolnościowiec
 
UK i Portugalia sa na innym czasie niz reszta UE i jakos to wymianie handlowej nie przeszkadza...
9 miesięcy temu / Anglia
 
Nareszcie sensowny pomysl.W pelni popieram. Te zmiany czasu zawsze zaburzaja mi sen. Jetem pewien, ze przez te zmiany czasu i zaburzenia snu jest przez pare dni po zmianie cazu wiecej wypadkow drogowych.
9 miesięcy temu / Kontra
 
Nie lubie chorągiewek PSL ale tu ich popieram. dość tego przestawiania zegarków.
9 miesięcy temu / duchowny
 
A mnie tam zmiana czasu jak najbardziej odpowiada. PSL tonie i za wszelką cenę chce coś wylansować - mam nadzieję nic im to nie pomoże i odejdą do lamusa jak reszta złogów po PRL.
9 miesięcy temu / abc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.