DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

„Przestańcie chować głowy w piasek!”. Belg pobity przez imigranta apeluje do rodaków

„Przestańcie chować głowy w piasek!”. Belg pobity przez imigranta apeluje do rodaków
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.©PHOTOPQR / OUEST FRANCE / Forum

Opinię publiczną w Belgii poruszyła sprawa pobicia młodego mężczyzny, który stanął w obronie dziewcząt napastowanych przez imigranta.

 

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w Gandawie. Widząc, że – jak napisał sam poszkodowany – „młody mężczyzna z północnej Afryki” agresywnie zaczepia dwie dziewczyny, Belg postanowił przyjść im z pomocą. Miał jednak prawdopodobnie do czynienia z napastnikiem biegłym w sztukach walki.

 

„Powiedziałem mu, żeby dał im spokój, ale w odróżnieniu od dziesiątków wcześniejszych podobnych przypadków, tym razem nie skończyło się to dla mnie dobrze. On chyba musiał trenować kick-boxing. W dodatku przejechał mi po twarzy jakimś kluczem albo innym ostrym przedmiotem. Musieli mnie zszywać” – napisał młody Belg, ilustrując swoją „przygodę” dość drastycznymi fotografiami, oddającymi odniesione przezeń obrażenia. Autor wpisu na Facebooku wyraził też rozgoryczenie z powodu zachowania osób, w obronie których stanął. Zbiegły one z miejsca zdarzenia i w żaden sposób nie pomogły swojemu wybawicielowi – nawet nie powiadomiły policji.

 

Bardziej budująca, a zarazem donośna, gdyż liczona w tysiącach wpisów, okazała się reakcja rodaków w mediach społecznościowych. To nie takie oczywiste, gdyż Belgowie przyzwyczaili się do tego typu „incydentów” i rzadko wzbudzają one większą dyskusję. Tym razem jednak w dużej liczbie wyrazili swoje poparcie dla postawy zaatakowanego.

 

„Szansa, że złapią tego „inżyniera”, jest bliska zeru. Mam jednak nadzieję, że trochę potrząsnąłem społeczeństwem. Przestańcie chować głowę w piasek. Interweniujcie, kiedy na waszych oczach dzieją się takie rzeczy. Pokażmy, że nie akceptujemy tej przemocy” – napisał bohater zdarzenia.

 

 

Źródło: reporters.pl/„Het Nieuwsblad”, „Het Laatste Nieuws”

RoM

 

 

 


DATA: 2017-10-12 12:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w Belgii są 3 urzędowe języki
8 miesięcy temu / Deus Vult
 
ZA POZNO BELGIO!!!!!!!!!!!! Jestescie niewolnikami WLASNEJ GLUPOTY!!!!!jacek
8 miesięcy temu / jacek
 
Taa, zainterweniują .... na fb
8 miesięcy temu / IzajaszGB
 
drogi belgu problem w tym, że wy całkowicie akceptujecie taki stan rzeczy. I nikt ci nie wyjdzie na ulice sprzeciwić się polityce europejskiej. Ponieważ akceptują ten stan rzeczy. Ograniczyli się do dania łapki w górę na facebooku. ręce opadają. teraz tak się broni praw na facebooku.
8 miesięcy temu / obserwator
 
Belgia jest raczej stracona. Moralnie to stoją źle. Historię mają tragiczną. Czekolada i piwo to za mało by istnieć.I cztery urzędowe języki...
8 miesięcy temu / Kazio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.