DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Przesłanka eugeniczna wciąż czeka na ocenę Trybunału. Wniosek niebawem przepadnie?

Przesłanka eugeniczna wciąż czeka na ocenę Trybunału. Wniosek niebawem przepadnie?
źródło: stopaborcji.pl

Złożony w Trybunale Konstytucyjnym wniosek o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą tzw. aborcyjnej przesłanki eugenicznej może przepaść wraz z końcem kadencji Sejmu – alarmują eksperci.

 

Jak informuje „Nasz Dziennik”, zgodnie z zasadą dyskontynuacji parlament, który kończy swoją kadencję, musi zamknąć wszystkie swoje sprawy. Wyjątkiem są jedynie m.in. projekty ustaw obywatelskich. To zaś oznacza, że procedowany w Trybunale Konstytucyjnym wniosek w sprawie tzw. aborcyjnej przesłanki eugenicznej może zostać umorzony.

 

Poselski wniosek w tej sprawie wpłynął do TK jeszcze w październiku 2017 roku. Do tej pory Trybunał nie wyznaczył terminu posiedzenia w jego sprawie, ale zapewnia, że sprawa jest procedowana.

 

Takie opóźnianie rozpatrzenia wniosku budzi wiele wątpliwości. Istnieje bowiem realna obawa, że jest to gra na czas - na przeczekanie kadencji Sejmu. Wówczas wniosek przepadnie. Posłowie nowego Sejmu będą mogli ponownie złożyć wniosek, a czas nieubłagalnie płynie. Statystycznie każdego dnia w łonach matek w Polsce zabijana jest trójka nienarodzonych dzieci.

 

W ocenie europosła Marka Jurka, dziś najlepszym wyjściem jest niezwłoczne uchwalenie ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Taki ruch usunie problem z wątpliwościami konstytucyjnymi związanymi z przesłanką eugeniczną.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2018-10-19 09:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ależ nie mamy problemów z odczytaniem twoich bezsensownych "treści". Bezsensownych, bo (powtarzam) nielogicznym bezsensem jest że sprzeciwiasz się ustanowieniu pełnej ochrony prawnej jednych dzieci (nienarodzonych), a nie chcesz zniesienia pełnej ochrony prawnej innych dzieci (narodzonych). Twój problem że ośmieszasz się dalej tkwiąc w tych sprzecznościach. Tym się różni niewiedza od ignorancji - ktoś rozsądny gdy posiądzie wiedzę zaprzestaje pisania nonsensów, a ignorant jak pisał bezsensownie, tak nadal będzie czynił.
ponad 1 rok temu / do klik
 
Nie rozmawiamy o wiernych Bogu katolikach. Rozmawiamy o krzywych katolikach, innych religiach i marksistach, komunistach, ateistach, satanistach. Problem w tym że to oni tworzą teraz prawo nie oparte na prawie Bożym. PiS obejmując władzę zobowiązał się do stanowienia sprawiedliwego prawa, czego nie robi, mimo że podaje się za katolików. Morderstwo jest morderstwem. Nie zgrywaj się.
ponad 1 rok temu / RW
 
odwrotnie ,uważam prawo Boże za wystarczające ,jak się do niego stosujecie że potrzebne wam jakieś zakazy? -bez nich zrobicie aborcję? i macie problemy z odczytaniem treści
ponad 1 rok temu / klik do RW
 
@klik: Według ciebie prawo Boże jest niepotrzebne. Przestępcom "dajesz przykład", nie stosujesz siły i zakazów. Lewactwo bije od ciebie na 1000 km.
ponad 1 rok temu / RW
 
Kolejny raz bronisz mordowania niewinnych nienarodzonych. Czemu nie jesteś konsekwentna i nie chcesz zniesienia zakazu mordowania niewinnych narodzonych? Przecież (zgodnie z twoją "logiką") nikt nikogo nie będzie zmuszał do mordowania narodzonych, nie będzie nakazu.
ponad 1 rok temu / do klik
 
PiS robi co im karze Bruksela
ponad 1 rok temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.