DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Przesłanie z Guadalupe nadal aktualne

Przesłanie z Guadalupe nadal aktualne

„Maryja nadal towarzyszy Kościołowi w Ewangelizacji, tak jak to zrobiła w pierwszym głoszeniu Ewangelii w Ameryce” powiedział arcybiskup Jose H. Gomez  do 100 000 słuchaczy zgromadzonych na obchodach święta Matki Bożej z Guadalupe na stadionie w Los Angeles.

 

„Ona wzywa nas do większej wiary, do większej miłości, do większej nadziei. Do tego, aby poświęcić swoje życie na planie miłości Bożej. Wszystko dla Jego chwały” – powiedział hierarcha. Arcybiskup wezwał do modlitwy do Matki Bożej o pomoc w stawaniu się lepszymi narzędziami Boga w rodzinach, społecznościach oraz życiu publicznym. Arcybiskup podkreślił uniwersalny charakter przesłania Matki Bożej z Gudalupe. "Matka Boża z Guadalupe jest nie tylko Matką ludzi w Meksyku. Ona jest Matką wszystkich narodów obu Ameryk! Jako Nowa Ewa jest Ona Matką wszystkich żyjących!”. Ewangelizacja jest bowiem nadal potrzebna w naszych czasach, a Matka Boża nadal wspiera Kościół.


Obchody w Los Angeles były współfinansowane przez diecezję Los Angeles i Rycerzy Kolumba. To drugie tego typu wydarzenie – po poświęconemu Guadelupe festiwalu w Arizonie. Podczas uroczystości wierni mieli możliwość zobaczyć jedyną znajdującą się w USA relikwię z Guadalupe – tilmę św. Juana Diego. Na tym odzieniu Indianina został w cudowny sposób wyryty wizerunek Niepokalanej.

Matka Boża ukazała się Indianinowi św. Juanowi Diego 12 grudnia 1531 roku. Był to czas burzliwej ewangelizacji Indian przeprowadzanej przez konkwistadorów. Indianie oddawali wówczas cześć pierzastemu wężowi Quetzalcoatlowi. Tymczasem prawdopodobnie słowo  "Guadalupe" jest przekręconym przez Hiszpanów słowem "Coatlallope", które w Náhuatl znaczy "Ta, która depcze głowę węża". Za największy cud towarzyszący objawieniom w Guadalupe uznaje się nawrócenie aż ośmiu milionów Indian w ciągu sześciu lat.Marcin Jendrzejczak


Źródło: catholicnewsagency.com


DATA: 2012-08-07 12:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.