DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Artykuł faktycznie przedstawia wydarzenia prawdziwe, jednak wygląda na to, że prześladowania na ostro zaczną się po rozpadzie Kościoła na dwa obozy - Niewiastę i Nierządnicę. Niewiasta zachowa naukę Pana Jezusa, a Nierządnica będzie oswajała grzech i jednocześnie prześladowała Niewiastę. Patrząc się na wyraźny podział we współczesnym Kościele na progresistów pragnących wprowadzić zmiany w tradycyjnym nauczaniu, np. dopuszczając, w niektórych przypadkach, rozwodników w kolejnych związkach do Komunii Świętej i tradycjonalistów wprost możemy zaobserwować który odłam jest Niewiastą, a który Nierządnicą. Papierkiem lakmusowym pozwalającym stwierdzić kto faktycznie zachowuje prawdziwą wiarę będą prześladowania, Niewiasta będzie prześladowana przez Nierządnicę. Chcąc zachować szansę na zbawienie należy przystać do grupy skupionej wokół tradycyjnego nauczania, czyli znaleźć się wśród prześladowanych, a nie prześladujących.
ponad 2 lata temu / Andrzej
 
Podpisuję się pod przedmówcami. Mało tego, dzisiejszy Kościół zachowuje się tak, jakby zachęcał do męczeństwa. Ok. Krzyż jest wpisany w wiarę katolicką, ale obecny Kościół nakazuje nam wyrazić zgodę na męczeństwo naszych dzieci, wnuków, braci i sióstr, którzy być może nie są do tego przygotowani. Nie ma walki o dobro, zapomniano o prawdzie. Zadajemy proste pytania jak @nr00net i nie otrzymujemy odpowiedzi. Musimy sami ja wygrzebać, wyszperać. Ojciec Kolbe zgodził się na swoje męczeństwo ale za innego człowieka, żeby tamten mógł żyć i wychować po katolicku swoje dzieci. Dlaczego dzisiejszy Kościół chce męczeństwa wszystkich dużych i małych. Nie robi nic, żeby to zmienić. Niepojęte.
ponad 2 lata temu / tyle zła
 
Antonio Borelli w wywiadzie "Współczesny świat czeka surowa kara" zamieszczonym w "Polonia Christiana" (NR 54; I-II 2017) wywodzi, że na Soborze Watykańskim II doszło do zdrady Chrystusa (i nas) przez PAPIEŻA i BISKUPÓW, którzy podjęli decyzję skierować Łódź Piotrową na pojednanie ze światem i komunizmem, zamiast być sprzeciwem wobec świata (ewangeliczne świadczenie tak-TAK, nie-NIE). A NMP ostrzegała w Fatimie o konieczności poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, pod groźbą rozlania błędów komunizmu po świecie. No i "mleko się rozlało". +++ Potem, w uznanych przez Kościół objawieniach w Akita (13-10-1973) Matka Boża prosiła WIERNYCH, aby modlili się z papieża, biskupów, księży. Tylko kto o tym mówi? +++ Odmówmy codziennie choć dziesiątek RÓŻAŃCA za papieża, biskupów i kapłanów! Nie zapominajmy o RÓŻAŃCU za Ojczyznę, choć dziesiątku, bo Polska zdaje się znowu musi stać się PRZEDMURZEM CHRZEŚCIJAŃSTWA. Jak za Jana III Sobieskiego!
ponad 2 lata temu / Jurek
 
"...w kontekście coraz zajadlejszych ataków na Kościół Święty i głoszone przez niego niezmienne prawo Boże." Z tą niezmiennością to przez ostatnie 50 lat jest różnie...
ponad 2 lata temu / ami
 
No i co ale wszyscy (prawie) katolicy w Polsce dadzą sobie głowę uciąć za IISW i JPII. A to przecież rozkład wiary i bratanie sie z szatanem. Te hucpy z młodzieżą i te msze św. tłumne koncelebry, to co to jest? Herezja, A autor przytacza ciągle bzdety o poświeceniu Rosji skoro prawdziwe ataki pochodzą z za oceanu i przedstawicieli ludu wybranego. Gdzie tu logika?
ponad 2 lata temu / katopol
 
Tekst bardzo interesujący i dający do myślenia.Ale zapytam o jedno,czy wśród innych wielkich religii panujących na świecie ,jest druga tak otwarta na nowoczesność i tak próbująca przypodobać się ,za wszelką cenę tym, którzy postępują i czynią sprzecznie z ich (tych religii) kanonami?Jakoś tam nie widać relatywizmu religijnego i raczej ten kto żyje w sprzeczności z obowiązującymi prawami religijnymi stawiany jest po za nawias społeczności.Wiem,że katolicyzm nie może się wyrzekać swoich wiernych i usuwać ich z Kościoła.Ale,jeśli ktoś czyni źle,sprzecznie z dekalogiem i katechizmem należy go naprowadzić na dobrą drogę.Jeśli nie zechce posłuchać nauczań i napomnień,to jego wybór i on sam staje za nawiasem.Należy starać się zmieniać złe postępowanie wiernych,a nie dopasowywać praw kościelnych tak aby podobały się tym,którzy i tak nie wrócą na łono Kościoła.Takie "unowocześnianie"praw kościelnych tylko wiernych psuje.
ponad 2 lata temu / konserwa
 
Byłem wychowywany przez rodziców jako Katolik, a jednocześnie media próbowały wpoić mi nienawiść do Kościoła. Książki, filmy, seriale, teksty piosenek, artykuły w gazetach, niusy przekonywały mnie latami, że typowy Chrześcijanin to hipokryta nienawidzący wszystkich i wszystkiego, klepiący czołem o posadzkę przed Księdzem, który z kolei to niedorajda, pedofil wyciągający łapę po datki na dziw.. i alkohol. Teraz pytanie do was w pch24, do ludzi Kościoła, do księży, biskupów: CO ZROBILIŚCIE ABY MNIE PRZEKONAĆ ŻE TAK NIE JEST?? Macie ogromne zasoby ludzkie i finansowe, mieliście/macie dostęp do edukacji dzieciaków gdzie uczyliście m.in. Katechizmu a dzieciaki "wiedziały" dzięki propagandzie że ci od tego katechizmu wymordowali Indian, mordowali Muzułmanów, stworzyli św. Inkwizycję która mordowała niewinne kobiety oskarżone o czary i wiele innych. Czy rzeczywiście to prawda? Dzieciaki uczą się nienawidzić Chrześcijaństwa a wy nie robicie wystarczająco dużo aby to zmieni
ponad 2 lata temu / br00net
 
Jest proste hasło : gra się tak jak przeciwnik pozwala. Dzisiejsi moderniści zapomnieli ( celowo ?) o kościele walczącym, o podstawowym prawie katolików do czynnej a zarazem koniecznej obrony, zlekceważyli cechę męstwa i roztropności jakie powinny charakteryzować katolików a ponadto okazują swoją słabość ustępując nawet doktrynalnie przed innowiercami. Czyż nie jest to zachętą dla barbarzyńców ?!
ponad 2 lata temu / antymodernista
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.