DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

„Prześladowanie” ze względu na tożsamość płciową zbrodnią przeciw ludzkości? Nowe plany ONZ

„Prześladowanie” ze względu na tożsamość płciową zbrodnią przeciw ludzkości? Nowe plany ONZ
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Tim Mossholder)

Komisja Prawa Międzynarodowego (jeden z organów ONZ) zgodziła się porzucić dotychczasową definicję płci w ramach zmian w międzynarodowym prawie karnym. Może to oznaczać powstanie nowej kategorii ofiar: prześladowanych z powodu płci definiowanej w duchu ideologii gender.

 

Komisja Prawa Międzynarodowego ONZ zgodziła się porzucić dotychczasową definicję płci zamieszczoną w Statucie Rzymskim z 1998 r., na podstawie którego powołano Międzynarodowy Trybunał Karny zajmujący się m.in. rozpatrywaniem spraw o zbrodnie przeciw ludzkości. W ramach zmian w prawie międzynarodowym, oenzetowska komisja zgodziła się na porzucenie dotychczasowej definicji płci jako podział na „dwie płcie; męską i żeńską, w kontekście społecznym”.

 

Oznacza to, że w prawie międzynarodowym może powstać kategoria ofiar prześladowanych ze względu na płeć - ale rozumianą w duchu ideologii gender. 

 

Jak podaje amerykański portal Center for Family & Human Rights, „aktywiści LGBT odtrąbili zwycięstwo (…) ale ich radość może być przedwczesna. Decyzja nie jest ostateczna i może nie przejść podczas głosowania w Zgromadzeniu Generalnym, które odbędzie się na jesień”.

 

Decyzja komisji zapadła na podstawie presji środowisk LGBT oraz przedstawicieli wspierających je państw. Jej ostateczne potwierdzenie zapadnie jeszcze w lipcu w Genewie. Już w 2015 roku wskazywano,  definicja płci zawarta w Statucie Rzymskim potrzebuje zmiany ze względu na „ewolucję” jaką pojęcie płci przeszło w dokumentach prawa międzynarodowego.

 

Na niebezpieczeństwo nowego prawodawstwa wskazuje poseł Bartłomiej Wróblewski. – Jest to kolejny przykład kolonizacji dalszych obszarów prawa przez zwolenników ideologii gender, która służy daleko idącej inżynierii społecznej. Forsuje się tę agendę w ramach ONZ na wielu płaszczyznach, i to jest jeden z przykładów – zauważa.

 

Źródło: naszdziennik.pl / c-fam.org

PR


DATA: 2019-07-13 13:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przywrócić katolickie ustawodawstwo ? byliśmy kiedykolwiek oficjalnie państwem wyznaniowym?
4 miesiące temu / @krisbac
 
Leśne dziadki obawiają się o swe synekury i udają,że pracują.Wymyślają,za pomocą różnorakich grup "potrzebujących",co raz to głupsze "prawa" i twierdzą,że to dla dobra.Czyjego się pytam?Bo naszego na pewno nie,choćby żabami padało!
4 miesiące temu / akurat!!!
 
"Dlaczego mniejszość terroryzuje większość i nazywa to demokracją?" Bo już dawno zamieniono po cichu demokrację na demokrację ludową. A w demokracji ludowej to mniejszość reprezentuje czytaj terroryzuje lud tzn. większość. A zresztą w 1998 r. kanclerz Schroeder oświadczył po wygranej w wyborach socjaldemokratów i zawarciu koalicji z zielonymi terror-komunistami, że od teraz to nie będą się zajmować sprawami większości, tylko będą zajmować się ochroną praw mniejszości przed większością. Wtedy chyba nawet Schroeder nie do końca rozumiał co oświadcza, ale dzisiaj jest już wszystko jasne kto i kiedy ten zamach rozpoczął.
4 miesiące temu / Janusz z Koloni
 
Czyli można spodziewać się "misji pokojowej" zatroskanych narodów świata, jeśli Polska chciałaby kiedyś przywrócić katolickie ustawodawstwo i zwalczyć wszelką nieczystość i dewiację na swojej ziemii. Wtedy tylko Boża Opatrzność będzie mogła nas ocalić.
4 miesiące temu / krisbac
 
Dlaczego mniejszość terroryzuje większość i nazywa to demokracją?
4 miesiące temu / panda
 
@Em. Pod płaszczem Maryi będziemy bezpieczni. Tylko dusze ocalić, to nasz cel...
4 miesiące temu / Ann
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.