DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Prześladowania chrześcijan narastają. Zabójstwa w Afryce, totalitarna kontrola w Chinach

Prześladowania chrześcijan narastają. Zabójstwa w Afryce, totalitarna kontrola w Chinach
Fot. Pixabay

Chrześcijanie na świecie są coraz silniej prześladowani. Epicentrum to Afryka, ale źle dzieje się także w Azji. W Chinach przeciwko wierzącym wykorzystuje się cyfrowe technologie. Najtrudniej jest cały czas w Korei Północnej.

 

Według najnowszego raportu organizacji Open Doors rok 2020 przyniósł pogorszenie sytuacji chrześcijan na świecie. Wzrosła skala prześladowań i dyskryminacji, do czego przyczyniła się także epidemia Covid-19.

 

W okresie między wrześniem 2018 a październikiem 2019 roku zamordowano według Open Doors 2983 chrześcijan. Rok później - aż o 60 proc. więcej, bo 4761.

 

Ponadto wierzącym w Chrystusa odmawiano swobody kultu łącznie w aż 74 krajach świata.

Najtrudniejsza sytuacja, ta jak w poprzednich latach, panowała w totalitarnej Korei Północnej. Na kolejnych miejscach niechlubnego rankingu państw najbardziej wrogich chrześcijanom uplasowały się odpowiednio: Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan, Erytrea, Jemen, Iran, Nigeria oraz Indie.

 

Gdy idzie o same mordy, to zdecydowanie dominują państwa afrykańskie. 91 proc. wszystkich zabitych chrześcijan zginęło właśnie na Czarnym Lądzie. To przede wszystkim efekt działalności islamskich organizacji terrorystycznych w Nigerii, gdzie zamordowano aż 3530 wierzących. Dżihadystyczna Boko Haram zacieśniła współpracę z grupami przestępczymi oraz bojówkami ludów Fulbe.

 

W kilku państwach afrykańskich dochodziło też do brutalnych ataków na kościoły oraz chrześcijańskie placówki edukacyjne. Tak było w Bukrina Faso, Mali i Nigrze.

 

W rankingu państw najbardziej wrogich chrześcijanom poszybowały Chiny. O ile w roku 43 według Open Doors znajdowały się na miejscu 43, to w roku minionym - już na miejscu 17. Według organizacji główną tego przyczyną jest szerokie zastosowanie nowoczesnych technologii cyfrowych przeciwko wyznawcom Chrystusa. W Państwie Środka funkcjonuje około 570 mln kamer nieustannie śledzących obywateli; to część systemu, który przyznaje punkty za zachowania pożądane z perspektywy reżimu. Praktyki religijne wiążą się z odbieraniem punktów.

 

Innej natury problemy dotykają chrześcijan w Indiach i Turcji. W tych krajach szerzy się religijny nacjonalizm, odpowiednio: pogański i islamski.

 

Źródło: Katholisch.de

 

Pach


DATA: 2021-01-14 10:22
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@TZ. Każdy, kto nie jest chrześcijaninem, jest poganinem.
2 dni temu / ot co
 
"religijny nacjonalizm, odpowiednio: pogański i islamski". Islamski to też pogański.
2 dni temu / TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.