DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Przeprośmy za świętokradztwo i pamiętajmy o modlitwie

Przeprośmy za świętokradztwo i pamiętajmy o modlitwie
bp Henryk Tomasik/ fot.Przemysław Goławski/ wikimedia.commons/GNUlicence

Liturgia Wielkiego Piątku to dla Kościoła moment głębokiego zanurzenia się w modlitwie i refleksji nad męką i śmiercią Pana naszego Jezusa Chrystusa. W dniu dzisiejszym biskupi nawoływali do pokuty za grzech świętokradztwa oraz do modlitwy za prześladowanych chrześcijan.


- Przepraszajmy Boga za tak zwaną sztukę skandalizującą, która ośmiesza krzyż, za każde świętokradztwo - mówił biskup Henryk Tomasik, który przewodniczył liturgii Wielkiego Piątku w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

 

W homilii bp Tomasik powiedział, że ludziom potrzebne są znaki, które mówią o rzeczywistości nadprzyrodzonej, o innym wymiarze tej rzeczywistości. Podkreślił, że takim wielkim znakiem, rzeczywistości zbawczej Chrystusa, wielkiej tajemnicy zbawiciela jest krzyż.

 

Z kolei podczas wielkopiątkowej liturgii w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu do łączności duchowej oraz pomocy prześladowanym chrześcijanom zachęcał pielgrzymów biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.


Bp Nitkiewicz po dokonaniu odsłonięcia Czcigodnych Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, którym wszyscy zebrani oddali cześć mówił o trudnej sytuacji w wielu krajach, gdzie chrześcijanie w dalszym ciągu są prześladowani i cierpią z powodu Chrystusa. Biskup zachęcając do pomocy prześladowanym osobom równocześnie wskazał na konieczność bycia blisko Chrystusa i naśladowania go w codzienności.

 

Wielkopiątkowa liturgia jest pamiątką zwycięstwa odniesionego przez umęczonego i ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. Sama liturgia ma wyjątkowy charakter – w tym dniu Kościół nie sprawuje bowiem liturgii eucharystycznej, gdyż na krzyżu Pan Jezus dokonał ofiary krwawej dla zbawienia świata.

 

KAI

ged


DATA: 2012-04-09 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.