DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Przemyśl: służby miejskie usunęły wystawę antyaborcyjną z Rynku

Przemyśl: służby miejskie usunęły wystawę antyaborcyjną z Rynku

W poniedziałek wieczorem służby miejskie usunęły z przemyskiego Rynku wystawę antyaborcyjną przygotowaną przez Fundację Pro – Prawo do życia. Została przeniesiona w inne miejsce. Wcześniej przeciwnicy ekspozycji kilkakrotnie próbowali ją zasłonić.

 

Przenosiny miały miejsce przed godz. 19.00. Plansze zostały umieszczone na podwórzy dawnego Gimnazjum nr 2, które znajduje się w pobliżu Rynku. Teren jest ogrodzony i zamknięty.

 

Wystawa „Wybierz życie” została ustawiona na płycie Rynku w środę 8 marca i miała się tam znajdować do 22 marca. Fundacja uzyskała potrzebne zezwolenia z urzędu miejskiego i Zarządu Dróg Miejskich. Na ustawionych planszach widać zdjęcia dzieci zabitych w wyniku aborcji zestawione z największymi ludobójstwami na świecie, np. Wielkiego Głodu na Ukrainie, Zbrodni Katyńskiej, czy mordów Ormian.

 

Ekspozycja wywołała kontrowersje. W niedzielę grupa osób zakleiła zdjęcia karteczkami samoprzylepnymi i czarną folią. Działacze pro-life usunęli je, ale sytuacja się powtórzyła zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek. W obu przypadkach Straż Miejska wylegitymowała uczestników akcji.

 

Przemyska policja przyjęła dwa zgłoszenia od osób przeciwnych wystawie. Wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające z art. 51 Kodeksu wykroczeń, czyli wywołania zgorszenia w miejscu publicznym.
KAI

luk

DATA: 2017-03-14 08:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A kuria przemyska milczy... Widocznie ma inne priorytety.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
OBOK WYSTAWIANIA WYSTAW I PLAKATÓW ANTYABORCYJNYCH , WAŻNY JEST, A NAWET NAJWAŻNIEJSZY JEST UDZIAŁ W PIKIETACH I PROTESTACH ANTYABORCYJNYCH. TAKIE PIKIETY I PROTESTY ANTYABORCYJNE ORGANIZUJE FUNDACJA ŻYCIE I RODZINA , JA JUŻ BYŁEM NA DWÓCH TAKICH PIKIETACH. ADRES STRONY INTERNETOWEJ FUNDACJI TO www.zycierodzina.pl A AKTUALNY TERMINARZ KOLEJNYCH PIKIET I PROTESTÓW ANTYABORCYJNYCH NA STRONIE INTERNETOWEJ www.pikietuj.pl ZAPRASZAM KAŻDEGO TAKŻE DO OSOBISTEGO UDZIAŁ W TAKICH AKCJACH, TO JEST BARDZO WAŻNE.
ponad 1 rok temu / kuj-pom10
 
OBOK UMIESZCZANIA PLAKATÓW ANTYABORCYJNYCH, TAKŻE WAŻNY LUB NAWET NAJWAŻNIEJSZY JEST UDZIAŁ W PIKIETACH I PROTESTACH ANTYABORCYJNYCH. TERAZ PROTESTY I PIKIETY ANTYABORCYJNE ORGANIZUJE FUNDACJA ŻYCIE I RODZINA, A JEJ STRONA INTERNETOWA TO www.zycierodzina.pl , PONADTO NA BLIŹNIACZEJ STRONIE INTERNETOWEJ www.pikietuj.pl ZNAJDZIECIE AKTUALNY TERMINARZ PROTESTÓW I PIKIET ANTYABORCYJNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TĄ FUNDACJĘ. TAKŻE ZA POŚREDNICTWEM STRONY INTERNETOWEJ www.pikietuj.pl MOŻECIE INTERNETOWO ZAPROTESTOWAĆ PRZECIWKO ABORCJI , ZABIJANIU DZIECI W POLSKICH SZPITALACH (W WIĘKSZOŚCI SĄ TO DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE, ALE NIE TYLKO). ACZKOLWIEK, WEDŁUG MNIE, WAŻNY JEST TAKŻE OSOBISTY UDZIAŁ W TAKICH PIKIETACH I PROTESTACH ANTYABORCYJNYCH PRZED POLSKIMI SZPITALAMI. JA JUŻ DWA RAZY OSOBIŚCIE BYŁEM NA TAKICH PROTESTACH ANTYABORCYJNYCH. ZAPRASZAM I POWTARZAM AKTUALNY TERMINARZ NAJBLIŻSZYCH PROTESTÓW I PIKIET ANTYABORCYJNYCH NA STRONIE www.pikietuj.pl
ponad 1 rok temu / kuj-pom10
 
" W niedzielę grupa osób zakleiła zdjęcia karteczkami samoprzylepnymi i czarną folią. Działacze pro-life usunęli je, ale sytuacja się powtórzyła zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek." Ot tak, po prostu? I nie było nikogo, kto by im te łapy poprzetrącał? Nikt Tego nie pilnował?
ponad 1 rok temu / agricola
 
Moja opinia jest następująca jak ludzie wierzący w Pana Boga , w sposób zdecydowany i na poważnie nie zaczną bronić wszelkiego, bez wyjątku życia ludzkiego, w tym także nienarodzonego - to zwolennicy cywilizacji śmierci będą panoszali się, tak jak w tym przytoczonym przypadku. I NAjWAŻNIEJSZE ZAPRASZAM NA PROTEST ORGANIZOWANY PRZEZ FUNDACJĘ ŻYCIE I RODZINA KOLEJNY W DNIU 2 KWIETNIA 2017r. W GODZINACH 13-15 ANTYABORCYJNY PROTEST POD WOJEWÓDZKIM SZPITALEM ZESPOLONYM IM. L. RYDYGIERA, NA BIELANACH PRZY ULICY ŚW. JÓZEFA 53-59 W TORUNIU. PROTESTY SĄ REGULARNIE ORGANIZOWANE CO PIERWSZĄ I TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA W GODZINACH 13-15. KOLEJNY PROTEST W DNIU 2 KWIETNIA 2017r. [ NIEDZIELA ].
ponad 1 rok temu / kuj-pom10
 
Czy teraz Polska jest miejscem, gdzie zgorszeniem jest świadczenie prawdy o zabijaniu niewinnych istot ludzkich? A nie jest zgorszeniem, że ma miejsce ciągłe zabijanie dzieci (dla niepoznaki nazywane aborcją) w świetle tzw. prawa?
ponad 1 rok temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.