DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

„Przemoc ma płeć, także u zwierząt”. Feministki spotkają się w Warszawie by ratować samice

„Przemoc ma płeć, także u zwierząt”. Feministki spotkają się w Warszawie by ratować samice
fot. facebook.com / Centrum Zwierząt

Sojusz organizacji prozwierzęcych i feministek. Zajmą się sytuacją zwierząt, jednak nie wszystkich – szczególną troską otoczą przede wszystkim samice, których „genetycznie zdeterminowana płeć” jest powodem wykorzystywania w hodowli. „Przemoc ma płeć, także u zwierząt” – przekonują.

 

Podczas XI Kongresu Kobiet odbywającego się w dniach 20 – 21 września w Warszawie będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Podczas spotkania zatytułowanego Centrum Zwierząt, dziennikarki, aktywistki tzw. „organizacji prozwierzęcych” oraz dietetyczki będą obradować nad rzekomo niezwykle dramatyczną sytuacją samic gatunków wykorzystywanych w hodowli.

 

„Panel o zwierzęcej kobiecości: płeć jako wyrok, ciało jako towar - sztuczna inseminacja, wymuszone i przerwane macierzyństwo, spieniężona laktacja, niechciana starość. Opis życia samic zwierząt hodowlanych oraz analiza tego, co takie uprzedmiotowienie samic zwierzęcych oznacza dla kobiet w społeczeństwie” – tak opisano problemy, jakimi zajmie się panel „Przemoc ma płeć, także u zwierząt”.

 

Oprócz tego, podczas konferencji odbędą się panele dyskusyjne dotyczące weganizmu, inicjatyw prozwierzęcych oraz zagadnień będących wspólnym mianownikiem dla obu ruchów. „Dlaczego lepsza sytuacja zwierząt (a szczególnie ich upodmiotowienie) jest w żywym interesie kobiet. O siostrzeństwie ponadgatunkowym” – przekonują inicjatorzy spotkania.

 

Podczas spotkania odbędą się także prezentacje działań na poziomie legislacyjnym, których celem jest wyeliminowanie chowu klatkowego i hodowli przemysłowej. Jak zaznaczają „Ten rok obfitował w przełomowe walki prawne dla zwierząt na poziomie polskim i europejskim. W tym panelu wystąpią kobiety stojące na czele tych walk”.

 

W spotkaniu wezmą udział; europoseł Sylwia Spurek, piosenkarka Katarzyna Moś czy Ewa Siedlecka, dziennikarka "Gazety Wyborczej” i "Polityki".

 

Źródło: Facebook.com

PR


DATA: 2019-09-18 11:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i o co chodzi? Wszak te hodowle to raj dla zwierzątek. Zwierzątka w tych hodowlach rodzą się i żyją po to żeby człowiek je wykorzystał lub żeby je zjadł. Z punktu widzenia tych zwierzątek ten boży świat to nie piekło i koszmar tylko dar i sama radość. My dobrzy ludzie radujemy się razem z nimi! Alleluja!!
8 miesięcy temu / Tomasz
 
Nie tylko przemoc ma płeć - głupota nie jest samotna w tym względzie.
8 miesięcy temu / razar
 
A to krowy...! Siostrzeństwo ponadgatunkowe ????????
8 miesięcy temu / AlDente
 
Jest biznessss do zrobienia. Wyślij dziecko na stomatologię, specjalność protetyka. Dzięki tej feministycznej szurii wystawionej na peleton rewolucji przez układ okrągłego stołu, przy znanym nam już milczeniu mediów Kurskiego i polityków PiS, naród wejdzie w to jak w masło. Brak PiSowskiej krytyki tych wariatek jest szansą na kolejny sukces Kaczyńskiego. Każdy starszy wie, bez mleka od krowy, nabiału i mięsa, młodzi w wieku 20 lat będą zamawiać protezy.
8 miesięcy temu / radek
 
A pis po cichu likwiduje hodowlę zwierząt. Rząd oficjalnie oferuje pieniądze za likwidację gospodarstw rolnych. Pożary chlewni z setkami czy tysiącami świń są na porządku dziennym. Wejdźcie na portal Sommera. Żarty się skończyły. PiS walczy z narodem.
8 miesięcy temu / opty
 
To nie jest wystąpienie kilku wariatek . W to są zaangażowane duże pieniądze i poważne siły. Bezczelność Spurek bardzo przypominająca bezczelność Biedronia jest wyrazem posiadania potęznych protektorów. Obce rządy bez żadnych przeszkód organizują dywersję w naszym kraju i polskie państwo ,żyjące z nas , w żaden sposób nie przeciwstawia się tej agresji. Kwestie wyżywienia i enrgii są kluczowymi sprawami dla egzystencji każdego człowieka . Jeśli ktos niszczy te podstawy , to chce wywołać w kraju chaos . Kraj pogrążony w chaosie nie jest zdolny do obrony , więc sprawa nie jest błaha. Słuzby powinny z tych pań zrobic wariatki , ale jak na razie państwowe media mają tendencje do nadawania takim akcjom powagi
8 miesięcy temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.