DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Przemoc, gwałty i traktowanie kobiet niczym „podludzi” - tym skończy się przyjęcie islamskich imigrantów

Przemoc, gwałty i traktowanie kobiet niczym „podludzi” - tym skończy się przyjęcie islamskich imigrantów
fot. Ashraf Amra / AA / TT

Za imigrantami do Europy wkracza prawo szariatu. We Francji strefy „no go” to norma, podobnie jak rosnąca liczba dokonywanych w nich przestępstw. Cierpią kobiety, które islamiści traktują przedmiotowo. Pozwala im na to ich religia - islam. Co musi się wydarzyć, by Europa otrzeźwiała? Co na to palące się do pomocy uchodźcom ruchy feministyczne, ponoć walczące o prawa kobiet?

 

Przed zagrożeniami jakie niosą za sobą imigranci wyznający islam przestrzegały kobiety sprzeciwiające się szariatowi na czele z Miriam Shaded, prezes fundacji Estera. Jak wskazywały panie, tam gdzie pojawia się islam, tam łamane są prawa człowieka, a najbardziej cierpią na tym kobiety. Dlatego przedstawicielki płci pięknej postulowały, by zrównać islam z totalitarnymi ideologiami, jak nazizm, faszyzm czy komunizm. Pisaliśmy o tym na portalu PCh24.pl.

 

Postawa wobec kobiet wynika wprost z koranu. Szariat to prawo kierujące życiem wyznawców zarówno w sunnickiej jak szyickiej odmianie islamu. Sam islam nie uznaje rozdziału życia świeckiego od religijnego, dlatego reguluje zarówno zwyczaje religijne, organizację władzy religijnej oraz codzienne życie muzułmanina – zaznaczyła Paulina Matuszewska, jedna z kobiet występujących przeciw szariatowi.

 

Jak dodała, prawo to jest sprzeczne z prawem do wolności religijnej i opiera się na założeniu, że  musi ono dostarczać wszystkiego co potrzebuje człowiek dla duchowego i fizycznego rozwoju. A kobiety? Mają  „prawa równe swoim obowiązkom”, a „mężczyźni maja nad nimi wyższość”.

 

Taka obyczajowość ma bezpośrednie przełożenie na los kobiet, które w islamie traktowane są przedmiotowo, a w najlepszym wypadku jak obywatelki drugiej kategorii. Koran wprost np. podaje, że w sprawach sądowych na świadków powołuje się dwóch mężczyzn, „a jeśli nie będzie dwóch mężczyzn, to jeden mężczyzna i dwie kobiety mogą być świadkami”. - Oznacza to tyle, że wartość zeznania kobiety w sądzie jest o połowę niższa od wartości zeznania mężczyzny – dodała Matuszewska.

 

Podobnie rzecz się ma z dziedziczeniem, gdzie na syna – zgodnie z prawem – przypada udział dwóch córek. Z kolei Beata Żołnieruk, przytoczyła inne zapisy koranu, które wprost mówią, że „mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku”. Ta wyższość ma swoje ciemne oblicze, bo prawo zezwala też na przemoc wobec kobiet.

 

„Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!” - napisano w koranie.

 

Jak dodała Miriam Shaded, islam traktuje kobiety instrumentalnie, mówi o nich jako o polach uprawnych. - Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących! - przywołała zapisy koranu szefowa fundacji Estera.

 

Jej zdaniem to, że takie prawo jest stosowane w praktyce, jest wystarczającą przesłanką do tego, by stwierdzić, że sprowadzanie islamistów do Europy jest nieodpowiedzialne i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa kobiet. To także godzenie się na łamanie ich praw, szczególnie w strefach szariatu, do których prawo poszczególnych krajów zagląda nieśmiało. Bolesne jest też to, że poprzez swoje decyzje polityczne, na taki scenariusz godzą się kobiety zajmujące wysokie stanowiska państwowe, a wtórują im m.in. feminizujące środowiska utrzymujące, że murem stoją po stronie praw kobiet.

 

Marcin Austyn

DATA: 2015-10-23 11:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marian+
ponad 4 lata temu / teodor
 
Szkoda że nie jest napisane że te Panie są z partii Korwin. Może warto byłoby to zaznaczyć. Wystąpienie o którym pisze autor było pod szyldem KORWIN. Nie ukrywajmy dobrych rzeczy.
ponad 4 lata temu / Marian
 
Idąc do środka Mahomenta... Kiedy psychopaci zdobywają władzę i dobrobyt ? a więc stają się patokracją ? stają się skłonni do uznania siebie za kryterium normalności, a tym samym ludzi normalnych za wadliwych. Osobnicy psychopatyczni i część innych dewiantów tworzą ponerogennie aktywną siatkę porozumień mafijnych. Jedną z podstawowych metod działania takich psychopatów posiadających władzę w jakimkolwiek kraju jest właśnie eliminacjonizm ? czyli usiłowanie eliminacji wszystkich przeciwników. ?W każdym kraju świata osobnicy psychopatyczni i część innych dewiantów tworzą ponerogennie aktywną siatkę porozumień, po części wyobcowaną z więzi społecznej normalnych ludzi. Wydaje się także, że pewna inspiracyjna rola psychopatii właściwej w tej siatce jest zjawiskiem powszechnym. W poczuciu swojej odmienności zdobywają oni specyficzne doświadczenie życiowe i odkrywają swoje odmienne sposoby działania i walki o byt. Ich świat pozostaje zawsze podzielony na ?my i oni?
ponad 4 lata temu / adamdolhan
 
@ Paranoik. Nie chce nikogo obrażać. Jeśli czuje się Pan urażony to przepraszam. Ale jak nazwać to co dzieje się w tych umysłach? Zresztą są różne stopnie paranoi, A ta która nas otacza jest wyjątkowo niebezpieczna.
ponad 4 lata temu / blanka
 
Wszystkim śledzącym zalew "uchodźców" polecam profetyczne dzieło Jeana Raspaina pt "obóz Świętych" Dodam że autor to francuski katolik-tradycjonalista.Audiobook dostępny w sieci.POLECAM!!!
ponad 4 lata temu / Arek
 
Pani blanko, co do meritum, pełna zgoda. Ale proszę nie obrażać paranoików! Czuję się skalany tym porównaniem to stanu psychicznego rządzącej bezwzględnej mafii bez żadnej moralności.
ponad 4 lata temu / Paranoik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.