DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 18  >   EDYTORIAL

Piotr Doerre

Przemija postać świata...


Miniony rok okazał się rekordowy pod względem ilości rozmaitych katastrof na świecie, i to zarówno jeśli chodzi o klęski żywiołowe, jak i wypadki innego typu. Fakt ten nie umknął uwadze mediów, jednak większość z nich relacjonowała go bez głębszej refleksji. Ot, zbieg okoliczności. Jednakże dla nas, katolików, żadne wydarzenie, czy to tragiczne, czy napawające radością, nie jest dziełem przypadku. Wiemy bowiem, iż Bóg jest panem historii, a to że nie potrafimy przeniknąć Jego zamysłów, nie zwalnia nas z obowiązku podjęcia wysiłku odczytania znaków Opatrzności.

A znaków tych dostrzec możemy wokół siebie wielką mnogość. Przemija postać świata tego, a przynajmniej znanego nam świata – przyjaznej, sympatycznej Europy przełomu stuleci, dość bezpiecznej i cieszącej się względnym dobrobytem, z którego my, Polacy, z powodu zawirowań historii, nie zdążyliśmy skorzystać.

Z informacyjnego szumu mediów można wyłowić ostrzeżenia ekonomistów, że wielki, międzynarodowy kryzys finansowy wcale się jeszcze nie skończył. Jego pierwsza odsłona przyczyniła się do zachwiania dominującej roli Stanów Zjednoczonych w świecie, druga, którą dopiero ujrzymy w całej przerażającej krasie, może pociągnąć za sobą katastrofę Unii Europejskiej. Dojdzie do tego za kilka lat krach systemów emerytalnych państw europejskich. Pozycję zewnętrzną Starego Kontynentu dodatkowo osłabią nieuchronne procesy demograficzne (w wyniku których globalny układ sił już zmienia się na korzyść Azji) a jego spójność wewnętrzną rozbije radykalizująca się mniejszość islamska. Konflikty wewnętrzne w Europie doprowadzić mogą do chaosu, który obróci kolebkę cywilizacji chrześcijańskiego Zachodu w teren z jednej strony zamieszkany przez zanarchizowane, zdziczałe plemiona, z drugiej – kontrolowany czy to przez na wpół totalitarne post-państwowe organizacje, czy przez islamski eurokalifat ze stolicą w Paryżu, Berlinie lub Londynie. Czynnikiem zdolnym odwrócić taki bieg wydarzeń przypominający scenariusz katastroficznego filmu może być jedynie odrodzenie chrześcijaństwa, a ściślej – wobec degrengolady innych wyznań – katolicyzmu. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę żywiący się chrystofobią, zlewicowany euroestablishment. Coraz pośpieszniej wprowadza prawa dyskryminujące religię, bez której Europa nigdy by nie powstała, nie bacząc, że własnoręcznie podcina korzenie drzewa, na którym siedzi. Już nawet przewodniczący OBWE, organizacji zajmującej się prawami człowieka, zauważył publicznie, że na naszym kontynencie poważnie zagrożona jest wolność religijna… chrześcijan!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Dwaj obywatele Bangladeszu oraz jeden mieszkaniec Iraku nielegalnie przedostali się do Polski, ukryci na naczepie ciężarowego samochodu. Mężczyźni zostali ujęci przez funkcjonariuszy policji, którzy przekazali ich pobliskiej jednostce straży granicznej. Imigranci deklarowali chęć przedostania się do jednego z krajów Europy Zachodniej.

 
 

Amerykańska piosenkarka Lady Gaga skomentowała zapisy nowego prawa, które chroni życie, obowiązującego w stanie Alabama w USA. Artystka stwierdziła, że będzie się modliła za wszystkie kobiety, które ze względu na regulację chroniącą życie, nie będą mogły zabić swojego poczętego dziecka.

 

Hamburska Caritas prowadzi poradnictwo dla homoseksualistów żyjących w związkach z osobami tej samej płci. Osoby utożsamiające się ze światem LGBT mogą korzystać z pomocy kościelnej organizacji i dowiedzieć się m.in. jak dobrze wychowywać dzieci.

 

Coraz więcej niemieckich szkół w praktyce przyjmuje elementy prawa szariatu. Odwołują przyjęcia, święta czy spotkania towarzyskie dla uczniów i rodzin. Powodem tego jest fakt, że muzułmanie trwają w okresie Ramadanu. Okazuje się, że islamski kalendarz w coraz większym stopniu organizuje życie Niemców.

 

 

Rządząca w Chinach Komunistyczna Partia wykorzystuje obok starej taktyki, także nową, zaawansowaną technologię nadzoru do rozprawiania się z mniejszościami etnicznymi oraz chrześcijanami. Obejmuje ona m.in. nadzór poprzez funkcję rozpoznawania twarzy i aplikację na smartfona, która nagradza obywateli za „lojalność” wobec państwa.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.