DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Przełom w śledztwie smoleńskim? „GPC”: są dowody, że Tu-154M uderzył w ziemię kołami

Przełom w śledztwie smoleńskim? „GPC”: są dowody, że Tu-154M uderzył w ziemię kołami
fot. Bartosz Frydrych / FORUM

Wstępne wyniki badań sekcyjnych pary prezydenckiej mają potwierdzać relacje świadków o tym, że samolot, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem uderzył o ziemię kołami, a nie w pozycji odwróconej.

 

„Wyniki badań sekcji zwłok pary prezydenckiej jednoznacznie wskazują na to, iż samolot Tu-154M, którym polska delegacja leciała do Katynia 10 kwietnia 2010 r., uderzył w ziemię kołami, a nie - jak podaje wersja MAK-u i raport Jerzego Millera - w pozycji odwróconej. Ustalenia polskich i zagranicznych biegłych potwierdzają zeznania naocznych świadków wydarzenia” – donosi niezalezna.pl przywołując ustalenia dziennikarzy „Gazety Polskiej Codziennie”.

 

Aktualnie obowiązująca oficjalna wersja przebiegu katastrofy mówi, że samolot znajdując się nisko nad ziemią uderzył skrzydłem w brzozę, co spowodowało jego odłamanie. Powstała różnica siły nośnej i utrata możliwości sterowania samolotem miała spowodować, że samolot na niewielkiej wysokości wykonał obrót „na plecy” i w takiej pozycji uderzył w ziemię.

 

Zdaniem „GPC” tak nie było. „Pierwszą mocną przesłanką, że teza ta jest nieprawdziwa, jest film, do którego kilka tygodni temu dotarł tygodnik Gazeta Polska. Na nagraniu prezydent Władimir Putin opowiada premierowi Donaldowi Tuskowi, jak doszło do katastrofy w Smoleńsku (…) Żaden z polityków nie wspominał wtedy o tym, że samolot uderzył w ziemię do góry kołami” – twierdzi niezalezna.pl.

 

Już wcześniej dziennikarze dotarli do naocznych świadków, którzy twierdzili, że widzieli samolot na małej wysokości, ale w pozycji kołami w dół. Te wątpliwości mają teraz potwierdzać wstępne wyniki badań sekcji zwłok Lecha i Marii Kaczyńskich. Zdaniem dziennikarzy, „przeczą one dotychczasowym tezom zawartym w raportach rosyjskiego MAK-u i Jerzego Millera”.


Źródło: niezalezna.pl

MA


DATA: 2016-11-20 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak samo jak poziom umysłowy dziennikarzy ?Gazety Polskiej Codziennie?.
ponad 2 lata temu / do do Stormer
 
"Zdaniem dziennikarzy" to już nie ekspertów?
ponad 2 lata temu / ktoś
 
Są głębiej niż metr pod ziemią, bo tylko na tyle wkopała się Kopacz :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
Wiec trzeba przydzielic Donaldowi Franciszkowi Tuskowi pilnie ochrone, poniewaz to jedyny zyjacy swiadek sPOtkania z Putinem na molo w Sopocie.
ponad 2 lata temu / Rahela
 
Pracuje komisja niezależna i eksperci z zagranicy i tylko na podstawie oświadczenia komisja można publikować informacje w mediach. Takie przypuszczenia i sensacje podawane poza komisją budzą w społeczeństwie tylko rozdrażnienie i coraz większą nieufność. Zaczekajmy spokojnie na komunikat komisji, jeszcze przed nami przeszło 80 ekshumacji.
ponad 2 lata temu / cichy
 
To już któraś wersja poszukiwania przyczyn katastrofy smoleńskiej.Słuszna uwaga wcale nie eksperta,tylko człowieka logicznie myślącego.Musiałoby być łagodne lądowanie wielotonowego samolotu,aby nie zostawić śladów na miękkim podłożu gruntowym.Nawet statyczne ustawienie takie ślady pozostawiłyby przy takim ciężarze.To już nie wybuch.
ponad 2 lata temu / NN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.