Jest wiele potraw, dla których warto odwiedzić Hiszpanię. Zachwycą nas tu ryby, owoce morza, dojrzewające szynki, słynna paella i wyborna jagnięcina. Ale tym, co tak naprawdę wyróżnia hiszpańską gastronomię – i nie służy wyłącznie zaspakajaniu głodu, ale jest także sposobem na życie – są tapas.
Hiszpanie znani są z zamiłowania do spędzania wieczorów w większym gronie: z przyjaciółmi i rodziną. Przynajmniej kilka razy w tygodniu wybierają się na kolację do miasta. Ze względu na panujący na południu klimat i bardzo wysokie temperatury spotkania takie rozpoczynają się nie wcześniej niż o ósmej, dziewiątej wieczorem. Każdą kolację musi poprzedzić aperitif. Ale nie jest to tylko ot, po prostu lampka wina lub jakiś lekki drink na pobudzenie apetytu. Przed kolacją odbywa się swoisty rytuał, w którym kluczową rolę odgrywają tapas...
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Social media i Big Tech zaczęły ograniczać swobodę ludzi w wyrażaniu swoich przekonań. Jeszcze bardziej podniosło to poziom społecznego napięcia. Po wybuchu protestów ruchu Black Lives Matter ludzie zauważyli stosowanie wobec nich podwójnych standardów. Jeszcze szybciej zaczęli tracić zaufanie do instytucji państwowych. Według ponad połowy Amerykanów prezydent Biden nie został legalnie wybrany – opowiadał o sytuacji w USA Gualberto Garcia Jones, publicysta katolickiego portalu z Kanady – Life Site News.
O wpływach wielkich korporacji cyfrowych na politykę mówi Cezary Krysztopa, redaktor naczelny portalu Tysol.pl.
Emerytowany arcybiskup Filadelfii Charles Chaput nie ma wątpliwości, że prezydent elekt Joe Biden nie powinien przyjmować Komunii świętej. Amerykański hierarcha w grudniowym wydaniu pisma „First Things” odniósł się do proaborcyjnych i prohomoseksualnych poglądów Demokraty.
Mateusz Ochman mówi o Instagramowej akcji promującej apostazję "#teżodchodzę". Wzięło w niej udział wiele osób, które jeszcze do niedawna nazywało się "katolickimi" blogerami czy publicystami. Zobacz program "Raport o stanie wwwiary. ASAP".
Działania podejmowane w szpitalu w Plymouth wobec Polaka, który trafił tam z urazem mózgu, nie mają nic wspólnego z medycyną, ale są celowym pozbawianiem życia ciężko chorego człowieka i przejawiają znamiona powolnej eutanazji – podkreśla Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w wydanym oświadczeniu.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI