DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Przedwyborcza podwyżka dla budżetówki

Przedwyborcza podwyżka dla budżetówki
fot.davidlat/sxc.hu

Rząd rozważa podwyżkę dla 200 tys. zatrudnianych przez państwo urzędników. Pensje miałyby zostać podniesione w 2015 roku, czyli w bardzo ważnym dla koalicji PO-PSL czasie podwójnych wyborów – parlamentarnych i prezydenckich.

 

O planowanych podwyżkach dla budżetówki poinformował „Dziennik Gazetę Prawną” jeden z członków rządu. Miałby to być gest pod adresem urzędników administracji centralnej, których płace zamrożone są od 2008 roku.

 

Deklarowany powód podwyżek planowanych na 2015 rok brzmi: urzędnicy zarabiają za mało i wielu z nich przenosi się na prywatne posady, co skutkuje utratą przez administrację państwową kompetentnych osób.

 

Jednak na pomyśle z pewnością skorzystać mogą partie rządzącej koalicji czyli PO i PSL. Podwyżka zostanie bowiem wprowadzona w roku wyborczym. „Taka zmiana bez wątpienia dałaby koalicji wyborcze punkty. Na razie nie wiadomo, jak długo wypłacano by wyższe pensje” – twierdzi „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Wprowadzając podwyżki rząd mógłby się poważnie narazić Brukseli. Zamrożenie płac w budżetówce jest bowiem efektem znalezienia się Polski w tzw. procedurze nadmiernego zadłużenia. Podniesienie płac z pewnością zwiększy deficyt budżetowy, co nie spodoba się Unii Europejskiej i może zakończyć się nałożeniem kar na Warszawę.

 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

ged


DATA: 2014-08-28 19:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe czy w Brukseli najniższa pensja wynosi 1.680,- zł czyli ok. 420 euro :-) więc niech nas tam posałują jak beczke miodu !!!
ponad 6 lat temu / jprzem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.