DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Przedstawiciele USA w WHO: Nie ma czegoś takiego jak międzynarodowe prawo do aborcji

Przedstawiciele USA w WHO: Nie ma czegoś takiego jak międzynarodowe prawo do aborcji
Fotograf: JONATHAN ERNST. Archiwum: Reuters / FORUM

Stany Zjednoczone podkreślają, że nie ma czegoś takiego jak „prawo do aborcji”. Prezydent USA Donald Trump stoi na stanowisku, że życie dzieci nienarodzonych powinno być objęte ochroną - podkreślają przedstawiciele Ameryki w WHO.

 

Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych w Światowej Organizacji Zdrowia wydali oświadczenie, w którym odcinają się od jej proaborcyjnej polityki. „Stany Zjednoczone silnie wspierają możliwość osiągania przez kobiety jak najlepszego zdrowia, życia, godności i dobrego samopoczucia”, czytamy w oświadczeniu. „Bronimy dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla kobiet i dziewcząt przez całe ich życie. Nie akceptujemy jednak odniesień do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego czy innych wyrażeń, które sugerują albo otwarcie mówią o dostępie do aborcji w ramach troski o ludność i w ramach usług medycznych dla poszczególnych osób”, wskazują dalej.

 

„Stany Zjednoczone wierzą w prawną ochronę nienarodzonych i odrzucają wszelką reinterpretację międzynarodowych praw człowieka. […] Jak stwierdził prezydent Trump, Amerykanie nigdy nie będą mieli dość obrony niewinnego życia. Każdy naród ma suwerenne prawo do wcielania w życie programów i działań zgodnych z ich prawami i polityką, bez zewnętrznej presji” – kontynuuje oświadczenie. Przedstawiciele USA stwierdzają wreszcie, że „nie ma międzynarodowego prawa do aborcji”, a państwa nie są zobowiązane do tego, by „finansować lub ułatwiać aborcję”. Ponadto delegaci nie uznają aborcji za „metodę planowania rodziny”.

 

Oświadczenie jest w istocie zestawem uwag do rezolucji ws. koronawirusa przyjętej we wtorek przez WHO; Amerykanie, mimo zaznaczenia rozbieżności stanowisk, nie zablokowali dokumentu organizacji, pozwalając na jego jednogłośne przyjęcie. Kilka dni wcześniej prezydent USA Donald Trump wystosował ultimatum do WHO w sprawie „alarmującego braku niezależności” od rządu Chin. Polityk wezwał organizację do przeprowadzenia reform, w przeciwnym razie grożąc całkowitym odcięciem amerykańskiego finansowania.

 

„Nie mogę pozwolić, by pieniądze amerykańskich podatników nadal finansowały organizację, która, w obecnym kształcie, w tak jawny sposób nie służy interesowi Ameryki”, napisał prezydent w specjalnym liście.

 

 

Źródło: LifeNews.com

Pach

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-05-21 11:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

WHO - do dymisji
4 miesiące temu / Andy
 
Jest w Polsce możliwość podpisania petycji NIE FINANSUJMY WHO
4 miesiące temu / Magdalena
 
Kiedy wreszcie Polska wystąpi z tego lewackiego WHO i przestanie ich finansować? Szkody są wielkie, a pożytek żaden!
4 miesiące temu / gość
 
To w końcu przestali płacić na who czy nie?
4 miesiące temu / Jaso
 
Ameryko obys zdarla szaty plugastwa i wszeteczenstwa i przywdziala szaty czyste godne corki Bozej nigdy nie jest za pozno.
4 miesiące temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.