DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Przedstawiciel dyplomatyczny Izraela upomina się o mienie bezspadkowe

Przedstawiciel dyplomatyczny Izraela upomina się o mienie bezspadkowe
Fot. Tomasz Golab / Gość Niedzielny / Forum

Ambasador Izraela w Polsce naciska na „jakieś rozwiązanie” w kwestii żydowskiego mienia bezspadkowego.

 

- Musi zostać wypracowane jakieś rozwiązanie dotyczące tych majątków. Ja nie mówię jakie. Myślę, że dodajemy do tego więcej polityki, niż to jest konieczne. To zaczęła być sprawa polityczna, a zupełnie niepotrzebnie – stwierdził dyplomata w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press.

 

Alexander Ben Zvi został spytany o kwestię amerykańskiej ustawy 447, odnoszącej się do majątków ofiar holokaustu, nie posiadających prawnych spadkobierców. Ustawa zobowiązuje Departament Stanu do wspierania organizacji domagających się wypłacenia rekompensat za mienie bezdziedziczne, a także do corocznego raportowania stanu realizacji roszczeń.

 

Ambasador zaznaczył, iż kwestia „nie dotyczy jedynie Polski, tylko wszystkich krajów, które podpisały deklarację terezińską w 2009 roku”, zaś „w całej Europie” wypracowane zostały sposoby realizacji oczekiwań Żydów. Zdaniem Ben Zvi, powinni spotkać się eksperci, ustalić, co jest możliwe.

 

Do przedstawiciela Izraela nie trafiło zupełnie przypomnienie przez dziennikarza, że na mocy podpisanego w 1960 roku porozumienia polsko-amerykańskiego, sprawa majątków obywateli USA została już załatwiona. Ambasador uważa, że „to trzeba załatwić na poziomie technicznym, a nie politycznym”.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 


DATA: 2020-02-17 20:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żydzi sfinansowali niemiecką gospodarkę oraz faszyzm. Doprowadzili do wybuchu II WŚ a tym samym są winni śmierci dziesiątek milionów ludzi w tym również kilku procent Żydów europejskich. Gubernator GG Hans Frank miał jak Hitler pochodzenie żydowskie i to on podpisywał rozporządzenia o karaniu śmiercią Polaków za udzielanie pomocy Żydom. Teraz próbują bezprawną nachalną narracją wydoić państwa które były zaporą dla faszyzmu schronieniem przed hitlerowcami. To Polska od wieków przyjmowała żydów i umożliwiała spokojne życie w dostatku. W Talmudzie według którego wszystko stworzone przez Mojżesza było tylko dla nich żydów jest twierdzeniem czysto rasistowskim. Bezprawnie uznali się za wybrańców stwórcy. Zawsze naginali religie i prawo tak aby odebrać własność obcym dla nich czyli gojom. Chcieli zdominować, okraść i zniewolić kraje których byli gośćmi. Kontynuują ten proceder do dziś. Pełni obłudy, fałszu i zachłanności.
2 miesiące temu / Tekst bez błę
 
Jak podaje amerykański historyk B.M.Rigg w Wehrmachcie służyło ok.150 tys. to on podpisywał rozporządznia o karaniu śmiercią Polaków za udzielanie pomocy Żydom. Żydzi sfinansowali faszyzm który wywołał II wojnę. Tym samym doprowadzili do śmierci dziesiątków milionówżołnierzy pochodzenie żydowskiego. Żydowska pisarka Hannach Arendt ujawniła,iż gubernator GG Hans Frank miał pochodzenie żydowskie i ludzi w tym żydów. A teraz próbuja bezprawną nachalną narracją wydoić państwa które były zaporą dla faszyzmu i schronieniem przed hitlerowcami. To Polska od wieków przyjmowała żydów i umożliwiała spokojne życie w dostatku. Stara zasada opisana w talmudzie według której wszystko stworzne na ziemi było wg ich rasistowskiej religii stworzone przez Mojzesza tylko dla nich żydów. Uznali się za wybrańców stwórcy. Zawsze naginali religie i prawo tak aby odebrać własność obcym dla nich czyli gojom. Chcieli zdominować i zniewolić kraj którego byli gośćmi. I oto mamy przykład w jaki sposó
2 miesiące temu / Historyk
 
Panie ukarz kłamców, obłudników i złodziei
2 miesiące temu / Stoicki
 
Panie zmiłuj się!
3 miesiące temu / bartymeus
 
Drobny szczegół: deklaracja terezińska nie została podpisana przez żadną ze stron, w tym Polskę! To pusty dokument tej konferencji! Natomiast jeżeli chodzi o wdzięczność rodaków tego Pana to oczekujemy spłaty pożyczek udzielanych żydom w Polsce i uregulowania zaległych podatków których płacenia unikali jak ognia od wieków.
3 miesiące temu / Profesor
 
Do Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej w Sejmie, na 460 posłów, zapisało się łącznie 139 posłów. Przede wszystkim są to posłowie KO oraz PiS. Przewodniczącym grupy został Michał Szczerba. Z KO znajduje się w niej 86 posłów, z PiS zaś 50. PSL ma 7 posłów w grupie, zaś Lewica 9. Z Konfederacji nie zapisał się nikt. Konfidencja walczy o stanowiska kapo w Judeopolonii.
3 miesiące temu / bilans
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.