DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Przedsiębiorca zniewolony. Środowiska LGBT chcą dyktować własne zasady wolności gospodarczej

Przedsiębiorca zniewolony. Środowiska LGBT chcą dyktować własne zasady wolności gospodarczej
Zdjęcie ilustracyjne By Ptbodyguard (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Po łódzkim drukarzu, przyszedł czas na poznańskiego instruktora samoobrony. Mężczyzna, który odmówił organizacji LGBT przeprowadzenia szkolenia będzie miał kłopoty. W walkę z wolnością prowadzenia działalności gospodarczej znów włączył się Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

Pomysł „tęczowych” na szkolenie z samoobrony zrodził się po incydencie, w którym homoseksualiści mieli zostać poturbowani. Tak Grupa Stonewall skontaktowała się z instruktorem systemu samoobrony krav maga, który początkowo zgodził się na przeprowadzenie szkolenia.

 

Mężczyzna po kilku dniach zmienił jednak zdanie, tłumacząc się niezależnymi od niego przyczynami. „Tęczowi” od razu zasugerowali, że chodzi o przesłanki homofobiczne. Trener nie zaprzeczył, wręcz odparł, że nie chce być utożsamiany z „czymś pod czym się nie podpisuje”. „Gazecie Wyborczej” wyjaśnił zaś, że jest wolnym człowiekiem i nie musi się nikomu tłumaczyć.

 

Działacze Grupy Stonewall o sprawie zawiadomili Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, który zbadał sprawę. Urzędnicy ocenili, że odmowa wykonania usługi ze względu „na brak akceptacji usługodawcy dla związków osób tej samej płci (…) stanowi naruszający godność przejaw dyskryminacji ze względu na orientację seksualną”. Takie stanowisko RPO trafiło do poznańskiej policji, która ma zbadać sprawę i doprowadzić do ukarania trenera grzywną za umyślną i bez uzasadnionej przyczyny odmowę świadczenia.

 

Podobne problemy spotkały już łódzkiego drukarza, który odmówił organizacji LGBT wykonania materiałów promocyjnych. Sprawa trafiła do sądu, a przedsiębiorca został uznany winnym, choć odstąpiono od wymierzenia kary. I w tej sprawie swój udział zaznaczył RPO, który wsparł postulaty homoseksualistów.

 

Szybka reakcja Adama Bodnara w poznańskim przypadku niepomiernie cieszy „tęczowe” środowiska, które uważają, że podobne zachowania przedsiębiorców trzeba piętnować. I jak zwykle popadają w histerię twierdząc, że brak reakcji doprowadzi do sytuacji, w której „piekarz nie sprzeda mi chleba, bo jestem lesbijką i feministką”.

 

Póki co piekarze nie zaglądają nikomu do alkowy, zaś klient prowadzący ideologiczną agitację w punkcie sprzedaży, nie powinien się dziwić, że zostanie nieobsłużony i wyproszony.

 


Źródło: „Gazeta Wyborcza”

MA


DATA: 2017-05-16 10:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?piekarz nie sprzeda mi chleba, bo jestem lesbijką i feministką? no ale mają do tego pełne prawo bo mogą sprzedawać komu chcą a jak komuś nie chcą sprzedać to wcale tego robić nie muszą. Ktokolwiek by to nie był ... np. "osobom nietrzeźwym alkoholu nie sprzedajemy" też jest dyskryminacją prawda?
ponad 2 lata temu / Burak
 
i bardzo dobrze że RPO wlączył sie w protest. Ta odmowa to dyskryminacja i trener powinien zostać surowo ukarany.
ponad 2 lata temu / trydentina
 
Taka okazja...dać wycisk "frendzlom" i wziąć za to kasę a ten posiał cykorię.
ponad 2 lata temu / agricola
 
Kiedy adekwatna reakcja ze strony katolików, tzn. jakiś katolik zamówi w GW i Lisweeku opublikowanie ogłoszenia w którym aborcję nazwie się morderstwem niewinnych dzieci?
ponad 2 lata temu / zc
 
1. @kadin Jeżeli powiedział, że zrobi coś, podpisał umowę to znaczy, że przyciął ludzi i kara tu się należy. Co innego jak nie podpisał i nie powiedział, że zrobi. Ma do tego prawo. Ale jak się dało słowo trzeba je spełnić. W stosunku do każdego człowieka. Tu się z kadinem zgodzę [email protected]ść "Chrześcijan nie obsługujemy". Jeżeli to prywatny sklep to właściciel ma prawo obsługiwać kogo chce i jest to jego święte prawo. Jak nie sprzeda chrześcijanom chleba to nie zarobi pieniędzy. Proste. Chrześcijanin kupi chleb gdzie indziej 3.?piekarz nie sprzeda mi chleba, bo jestem lesbijką i feministką?. Ma do tego prawo 4. Niestety w Polsce przykład drukarza pokazuje, że jak jesteś przedsiębiorcą to każdemu bez wyjątku musisz wykonać usługę. Niestety w Polsce dalej obowiązuje zamordystyczne prawo. Jesteś hydraulikiem. Masz każdemu robić rury bez wyjątku.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Przecież środowiska LGBT prowadzą działalność przeciwko konstytucji RP dążąc do ataku na małżeństwo rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny. Dlatego penalizując takie zachowania obywateli, jak opisane, atakujemy samą konstytucję.
ponad 2 lata temu / mataleo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.