DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Przed Chrystusem pedofilia i homoseksualizm były normą. Odrzucenie wiary w Niego przyniosło powrót do tamtej kultury

Przed Chrystusem pedofilia i homoseksualizm były normą. Odrzucenie wiary w Niego przyniosło powrót do tamtej kultury
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Profesor Benjamin Wiker podkreśla, że zaangażowani w skandale seksualne hierarchowie przyczyniają się do powrotu czasów pogańskich. Wówczas bowiem pedofilia stanowiła normalną praktykę kulturową. Zmieniło się to dopiero dzięki narodzeniu Chrystusa i ewangelizacji Cesarstwa Rzymskiego.

 

Politolog odnosi się do twierdzenia kardynała Donalda Wuerla (w którego diecezji dochodziło do nadużyć). Hierarcha zaprzeczył, jakoby Kościół mierzył się obecnie z „ogromnym, wielkim skandalem”. Tymczasem jak podkreśla profesor Wikier, jest dokładnie odwrotnie, a powagę obecnego kryzysu najlepiej uwydatnia spojrzenie nań z szerszej perspektywy historycznej.

 

Jak zauważa naukowiec na łamach National Catholic Register [30.08.2018] współżycie seksualne mężczyzn z dziewczynkami i chłopcami (głównie z tymi ostatnimi) stanowiło akceptowalną część starożytnej kultury grecko-rzymskiej. Aktywność homoseksualna wiązała się głównie właśnie z pragnieniem współżycia mężczyzn z chłopcami w wieku 12 do 18 lat. W praktykach tych uczestniczyła większość mężczyzn, nawet tych, których obecnie określilibyśmy mianem heteroseksualnych. 

 

W tym właśnie świecie narodził się Jezus Chrystus, a potępienie pedofilii i jej prawny zakaz to konsekwencje rozprzestrzeniania Jego nauki. Wraz z rozszerzaniem się chrześcijaństwa rosła bowiem świadomość moralnego problemu związanego pedofilią. W efekcie przestano akceptować współżycie płciowe mężczyzn z chłopcami, a następnie zdelegalizowano je. Podobne zmiany nastąpiły w kwestii homoseksualizmu, aborcji, niewolnictwa seksualnego, eutanazji i zabijania dzieci. „Stały się one – pisze naukowiec -  kwestiami moralnymi, a nie akceptowanymi praktykami pogańskimi”.

 

Jak podkreśla profesor Wiker, zakaz pedofili istnieje we współczesnym świecie Zachodu jedynie dzięki chrześcijaństwu. Z drugiej strony jedynym powodem akceptacji homoseksualizmu w prawie i kulturze jest dechrystianizacja. Analogicznie kontynuacja sekularyzacji (repoganizacji) Europy może jego zdaniem prowadzić również do akceptacji pedofilii.

 

„Istnieje ogromny, ogromny kryzys w Kościele, ponieważ głęboko zakorzeniona sieć homoseksualistów wśród naszych kapłanów, biskupów i kardynałów jest aktywnie zaangażowana w prowadzenie do dechrystianizacji świata przez żerowanie na chłopcach w wieku 12-18” – twierdzi naukowiec.

 

Jak twierdzi profesor Wiker, oznacza to „dokładne odtworzenie grecko-rzymskiej kultury seksualnej w naszych seminariach i diecezjach”. A więc kultury przedchrześcijańskiej! Uczony przekonuje również, wystarczy przeczytać sprawozdania o nadużyciach duchownych w stanie Pensylwania, by poznać, jak wyglądał pod względem seksualnym świat grecko-rzymski.

 

Jak podkreśla naukowiec, ironia polega na tym, że ludzie, na których ciąży obowiązek ewangelizacji narodów, swoją postawą dążą do ich dechrystianizacji. Trudno o działania bardziej szkodzące autorytetowi Magisterium. Dlatego też profesor Benjamin Wiker podkreśla, że „nie istnieje nic, nic, co podważa autorytet Kościoła szybciej i dokładniej niż ów diabelski mariaż skandalu i hipokryzji”.

 

Trudno nie zgodzić się z przesłaniem profesora Wikera. Warto również pamiętać, że nikt silniej niż Chrystus Pan nie potępiał hipokryzji szerzącej się wśród zdradzających swą misję religijnych elit. Nikt też z równą mocą nie stawał w obronie niewinnych, biednych, pokrzywdzonych, jak właśnie Chrystus. Wierność Mu wymaga więc modlitwy i walki w celu oczyszczenia i uzdrowienia Jego Kościoła. 

 

Źródło: ncregister.com

 

mjend


DATA: 2018-09-05 10:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@wwm jak zwykle, kosciol wszystkiemu winien...
ponad 1 rok temu / Nie nie
 
To ten pan Wiker nie wie, że przez wieki zgodnie z prawem kanonicznym pożycie małżeńskie mogły zaczynać dzieci w wieku 12( dziewczynki) i 14 ( chłopcy ) lat.A ich współmałżonkowie bywali najczęściej ludźmi dorosłymi, w wieku rodziców i dziadków .
ponad 1 rok temu / hk
 
Ironia polega też na tym, że Kościół rzymskokatolicki aż do 2013 r. świadomie utrzymywał wiek przyzwolenia na obcowanie płciowe na poziomie 12 lat. Podobne przepisy obowiązywały do niedawna w innych krajach o silnej tradycji katolickiej - na Malcie czy w Hiszpanii. W tym ostatnim kraju dopiero osiem lat temu podniesiono wiek przyzwolenia z 12 do 13 a w 2015 do 16 lat.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Korekta! chorą tkankę od zdrowej - przepraszam.
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Ano właśnie: "diabelski mariaż skandalu i hipokryzji" - a pożywką tej diabelskiej mikstury jest realizacja realnego planu jaki swego czasu uknuli masoni z teologami w 1873 roku, ku obaleniu religii Chrystusowej opublikowany przez ks.Czepułkowskiego w jego książce "Antykościół w natarciu". Analiza zawartych tam "postulatów" podobnie jak w "protokółach Mędrców Syjonu", ukazuje nam wzorzec realizowany na nas, współczesnych Katolikach! Skandal i Hipokryzja to dzieci umysłów które opuściła Wiara, a bez asysty Ducha Świętego, bo przecież grzechy przeciwko niemu są nieodwracalne! - pozostaje tylko flirt z szatanem, by choć trochę się "nażreć" doczesnością! Więc, choćby nie wiem jak bolało, Kościół Święty musi wydalić z siebie te czyraki i chłoniaki! Pan Jezus jest "mieczem obosiecznym, który niechybnie oddziela chorą tkankę od chorej! Oby jak najszybciej. . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Błędne sa opinie Wikera na temat cywilizacji grecko-rzymskiej. Pedofilia karana była śmiercią w Atenach (według praw przypisywanych Solonowi, zob. Ajschiches, Mowa przeciwko Timarchosowi). Sokrates ("Biesiada" Ksenofonta), Platon, "Uczta" - mowa Sokratesa/Diotymy) i "Prawa", Arystoteles (Etyka nikomachejska, Polityka), czyli filary filozoficzne cywilizacji greckiej oceniali homoseksualizm negatywnie. To samo Eurypides ("Chryzyppos") i Sofokles (tragedie dotyczace rodu Lajosa, wynalazcy homoseksualizmu wg. Greków). Zob. M. Czachorowski, "Heterofobia?, Tychy 20015. Przypisywanie cywilizacji grecko-rzymskiej w okresie jej rozkwitu (a jeszcze przed Augustem jest jej upadek) aprobaty dla pedofilii i homoseksualizmu oznacza sukces homoseksualnej propagandy (rozpoczetej w XX wieku przez K. Dovera i M. Foucaulta). Ich nagłośnione opinie są nie tylko błedne, ale także szkodliwe, bo tworzą wrażenie, że niechrzescijanie spokojnie mogą praktykowac pedofilię i homoseksualizm..
ponad 1 rok temu / Aleksander
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.