DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Przeciwnicy PiS protestowali przed wjazdem na Wawel. Krzyczeli do Kaczyńskiego: „Będziesz siedział”

Przeciwnicy PiS protestowali przed wjazdem na Wawel. Krzyczeli do Kaczyńskiego: „Będziesz siedział”
Fot. Piotr Guzik/FORUM

Jarosław Kaczyński każdego 18 dnia miesiąca odwiedza Wzgórze Wawelskie, a tam grobowiec swojego zmarłego brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Od kilku miesięcy przyjazd byłego premiera spotyka się z ostrą reakcją sympatyków KOD i opozycji parlamentarnej. Tym razem grupa około 50 osób także próbowała uniemożliwić przejazd samochodu z prezesem PiS. Manifestanci krzyczeli: „Będziesz siedział”.


Protesty przed Wawelem, tak jak każdego miesiąca, przybrały formę nienawistnego ataku wobec osoby Jarosława Kaczyńskiego. Manifestanci krzyczeli m.in. „Będziesz siedział, będziesz siedział”, a także „Wawel królów, nie prezesów”. Podkreślali, że protestują przeciwko upolitycznianiu Wawelu. Podczas pikiety widać było transparenty drwiące z osoby byłego premiera oraz rządu PiS. Wśród nich m.in. „Z drogi śledzie, bo król jedzie”.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński każdego 18 dnia miesiąca pojawia się w Krakowie, aby złożyć kwiaty na grobowcu swojego brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Przyjazd byłego premiera na Wawel od wielu miesięcy staje się pretekstem do wyrażenia swego niezadowolenia i protestu ze strony sympatyków Komitetu Obrony Demokracji, stowarzyszenia Obywatele RP i innych organizacji opozycyjnych wobec rządu PiS.


W grudniu zeszłego roku podczas wizyty Kaczyńskiego na Wzgórzu Wawelskim doszło do niebezpiecznej sytuacji. Przeciwnicy PiS usiłowali zablokować wyjazd i uniemożliwić Kaczyńskiemu opuszczenie Wawelu. Od tamtej pory policja zwiększyła siły zabezpieczające trasę przejazdu samochodu Jarosława Kaczyńskiego. Nie zmieniło to jednak podejścia protestujących, którzy nadal przybywają przed Wawel, aby wyrazić swój sprzeciw wobec rządu PiS.źródło: wprost.pl, dorzeczy.pl

WMa

DATA: 2017-03-19 12:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@NN: Argument z "nieprowokowaniem przeciwników" zupełnie niewłaściwy, bo inaczej Jarosław musiałby ustąpić z nieformalnego stanowiska Naczelnika Państwa i zachęcić do tego cały rząd swoim partyjnym prezesowskim dekretem. Nie wchodzi więc to w grę. Być może jest to demonstracja, ale woli narodu okazanej w demokratycznych wyborach oraz świadectwo tego, że ekipa PiS jest, jak Naczelnik Państwa mówił, panami - w przeciwieństwie do opozycyjnej hołoty, która może "naskoczyć" większości parlamentarnej.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
Przecież to demonstracja swej pychy.Musi pokazać swoją wyższość,że może przyjechać na Wawel z obstawą państwową.W rozumieniu prawa jest tylko posłem,sterownikiem uzurpatorem dziwnie hołubionym.Z duchem zmarłego można się połączyć dyskretnie w domu.Nie prowokować przeciwników.
ponad 1 rok temu / NN
 
Błąd Biura Centralnego PiS polega na tym, że tłumaczą narodowi, że wyjazd na grób prezydenta Kaczyńskiego to inicjatywa prywatna. Prywatna z obstawą BOR-owców, państwowymi limuzynami i równie państwowymi kierowcami. Czyli jednak nie prywatna inicjatywa, tylko państwowa. Wyjściem jest zaprzestanie okłamywania narodu i zarejestrowanie inicjatywy jako cyklicznej manifestacji i po problemie. Nawet narodu nie będzie trzeba angażować w manifestacje prorządowe, bo zawsze jakiś Klub Gazety Polskiej przyjdzie tak jak Ruch Kontroli Wyborów i Ruch Kontroli Władzy.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
co tu robisz? To nie portal niemiecki. Minister B. dalej pozwala inwigilować strony katolickie komunistycznym trolom pracującym w służbach! W policji i ABW koniecznie zatrudnić młodych patriotów. Mundurowi to w 99% PRL tak jak rzepliń. troper jeszcze ci płacą? A od 16 miesięcy nowy rząd.
ponad 1 rok temu / do troper
 
@Flips Ale część społeczeństwa jest zaPiSowana. Co gorsze zaKODowanie czy zaPiSowanie to nie wiem. @Tomasz Uwierz, że PiS nęka KOD przez ABW. Widać Yaro lubi się wozić za pieniądze podatników.
ponad 1 rok temu / TROOPER
 
Wrogie nam kraje przez swoją agenturę oraz tajnych współpracowników próbują doprowadzić do zamętu w naszej od wieków gnębionej Ojczyźnie.Widać jak ciężko wybić się na niepodległość po okupacji Niemiec i Rosji.PiS objęło władzę nad prawie całkowicie zrujnowaną Polską , uzależniona pod każdym względem od naszych wrogów, którzy nie chcą dopuścić do powstania wolnej Polski.Panie Boże, prosimy o ratunek dla Polski i Narodu Polskiego.
ponad 1 rok temu / cichy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.