DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Przeciwko „polskim obozom”. Ministerstwo kultury poprosiło o pomoc zagranicznych prawników

Przeciwko „polskim obozom”. Ministerstwo kultury poprosiło o pomoc zagranicznych prawników
Fot. Bookofblue / commons.wikimedia.org, licencja cc

Minister kultury Piotr Gliński podpisał w poniedziałek umowę z firmą prawniczą, która pomoże Polsce przeciwdziałać powielaniu oszczerczych sformułowań wobec naszego kraju.


Porozumienie przewiduje, iż działająca w wielu krajach firma Dentons na zasadzie pro bono podejmować będzie działania zmierzające do przeciwdziałania używaniu takich określeń jak „polskie obozy koncentracyjne”, „polskie obozy śmierci”, „polskie obozy zagłady” itp. Kancelaria przygotuje raport zawierający informację analityczną i prawną określającą m.in. różnorodne przypadki publicznego używania krzywdzących dla Polski fraz, możliwe do wykorzystania w poszczególnych państwach instrumenty prawne pomocne w ochronie reputacji i dobrego imienia Polski i Polaków oraz zestawienie stosownego orzecznictwa sądów krajowych i trybunałów międzynarodowych.


„Jednym z priorytetów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest dbałość o reputację oraz budowanie dobrego imienia Polski za granicą. Jego elementem jest wolna od zniekształceń prawda historyczna dotycząca Polski i Polaków w świadomości obecnych i przyszłych pokoleń na całym świecie” – komentuje na swojej stronie internetowej resort.


W dobre imię państwa godzą pojawiające się z dużą częstotliwością opinie i określenia przypisujące naszym rodakom odpowiedzialność za obozy założone przez Niemców podczas II wojny światowej oraz za zagładę Żydów.


RoM                                                                     

mkidn.gov.pl

 


DATA: 2016-06-07 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo dla koleżanek i kolegów z Dentonsa! Choć "pro bono" w tym przypadku, to chwyt reklamowy. Wszak nie od wczoraj wiadomo, że dla dużych kancelarii nie ma lepszego klienta, niż spółki Skarbu Państwa i agendy rządowe. "Dobra zmiana" już mocno przykróciła zlecenia dla zewnętrznych kancelarii i poszła na frazeologiczną wojnę z korporacjami prawniczymi. Ale kiedy inni wojują w nie swojej sprawie, mądrzy partnerzy Dentonsa ofiarowują rządowi usługi "pro bono". Rozsądnie...
ponad 4 lata temu / MHW
 
"pro bono" ?
ponad 4 lata temu / beta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.