DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

„Prymitywny antysemityzm”. Izraelska gazeta atakuje Polskę i prosi o interwencję Donalda Trumpa

„Prymitywny antysemityzm”. Izraelska gazeta atakuje Polskę i prosi o interwencję Donalda Trumpa
By No machine-readable author provided. Merlin assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via

Według izraelskiego dziennika „Jerusalem Post” Polska ma „problem z antysemityzmem”. Zdaniem dziennikarki Iry Forman administracja Donalda Trumpa powinna „podjąć działania w tym temacie”.

 

„Nie ma lepszej ilustracji relacji między rosnącym autorytaryzmem a antysemityzmem niż niedawna kampania prezydencka w Polsce” – podkreśla Forman. Jej zdaniem kampania prezydenta posługiwała się „szokującym, prymitywnym antysemityzmem”.

 

Dziennikarka „Jerusalem Post” twierdzi ponadto, że oprócz antysemityzmu kampania Andrzeja Dudy została oparta na agresji wobec LGBT. Dodaje, że aby wygrać wybory, obóz władzy posłużył się sloganem „LGBT to nie ludzie”.

 

Forman stwierdza, że w Polsce w sprawie antysemityzmu mógłby interweniować Biały Dom. „Polski rząd liczy na wsparcie Stanów Zjednoczonych w wielu kwestiach (...). Administracja Trumpa ma więc możliwość, aby chronić mniejszości w takich miejscach jak Polska” – przekonuje dziennikarka.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK


DATA: 2020-07-22 19:00
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba się wreszcie z tym pogodzić i przyznać ?Tak, jesteśmy antysemitami, przestańcie się już ekscytować, zdemaskowaliscie nas. A teraz wyciągnijcie wnioski i kupcie bilety?.
5 miesięcy temu / No trudno.
 
zawsze kiedy mamy problem ze sobą, szuka się winy u innych
5 miesięcy temu / alex
 
wy się nie martwicie o mniejszości, wy się martwicie o pieniądze i wpływy..
5 miesięcy temu / grimm
 
Ta publikacja jest dowodem ich prymitywnego anty-polonizmu. Błędem było pójście na ustępstwa w sprawie ustawy IPN, czas wrócić do tego tematu i uruchomić narzędzia prawne do karania oszczerców
5 miesięcy temu / Kolo
 
Polska robi zdecydowanie za mało, a wręcz nie robi nic, żeby budować swoją markę na Świecie. Nic dziwnego, że dostajemy kijem z każdej możliwej strony. Nie można mieć o to pretensji. Brak silnego lobby w USA też nie pomaga. Żydzi powinni być dla nas wzorem, bo żaden naród na Świecie w tak krótkim czasie nie zrobił takiego postępu.
5 miesięcy temu / Mariusz
 
Jeśli uznać, że kampania A. Dudy opierała się na sprzeciwie wobec LGBT to biorąc pod uwagę, że wygrał on wybory, należy uznać, że większość Polaków jest przeciwna tej ideologii. W kwesti żydowskiej nie kojarzę ani jednej jego wypowiedzi związanej z kampanią
5 miesięcy temu / Szolga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.